Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Типи поділу рослинних клітин

Типи поділу рослинних клітин

Назва:
Типи поділу рослинних клітин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,32 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
на тему:
Типи поділу рослинних клітин


Зміст
Типи поділу рослин клітин
Особливості будови та форма клітин справжніх бактерій.
Загальна характеристика Дроб’янок, їх класифікація. Ціанобактерії.


1. ПОДІЛ КЛІТИНИ
Кількість клітин в організмі збільшується в результаті їх поді-лу. Причини, що зумовлюють процес поділу, різноманітні: порушен-ня нормального співвідношення між об'ємами ядра і цитоплазми, коли цитоплазма настільки збільшується, що ядро не може регу-лювати життєві процеси, які відбуваються в клітині; порушення співвідношення об'єму клітини і загальної поверхні клітинної стін-ки; вплив різних стимуляторів (гормонів, продуктів розпаду клі-тини тощо).
Розрізняють три типи поділу: амітоз (прямий поділ), мітоз, або каріокінез (непрямий поділ), і мейоз (редукційний поділ).
Амітоз здійснюється шляхом перешнурування ядра на дві і біль-ше частин, які не завжди однакові. Часто поділ ядер не закінчу-ється поділом клітин і тоді виникають клітини з великою кількістю ядер. Відразу за перешнуруванням ядра відбувається поділ цито-плазми. Під час амітозу хромосоми розподіляються між дочірними клітинами нерівномірно, тому не забезпечується їхня біологічна рівнозначність. Амітоз спостерігається у молодих, нормально роз-винутих клітинах, наприклад у денці цибулини цибулі, в тканинах кореня, але найчастіше він відбувається у високодиференційованих і старих клітинах.
Найпоширенішим способом поділу клітин є мітоз (рис. 2). Мі-тоз – це непрямий поділ соматичних клітин, при якому утворю-ються дві клітини з набором хромосом, ідентичним кількісно і якіс-но материнській клітині. Сукупність саморегулювання процесів, які відбуваються з клітині протягом часу, що минає від одного поділу до другого, називають мітотичним циклом. Міточний цикл складається з інтерфази й мітозу, що тісно зв’язані між собою, він триває приблизно 10-20 год. Мітоз забезпечує ріст і розвиток рослин.
У мітозі розрізняють чотири фази: профазу, метафазу, анафазу і телофазу. Проміжок часу між двома послідовними поділами клітини називається інтерфазою. Інтерфаза – найтриваліша частина мітотичного циклу. В інтерфазі виділяють три періоди: пресин-тетичний, в якому відбувається ріст клітини, що утворилася, відтворення цитоплазматичних структур, синтез РНК і білка, на-копичення енергії; синтетичний – реплікація молекул ДНК, утворення двох хроматид; постсинтетичний – синтез білка, накопичення енергії. Як тільки ця підготовка закінчується, настає профаза.
У профазі в ядрі починають виявлятися хромосоми. Кожна з них складається з двох тонких ниток – хроматид, які безладно пе-реплетені між собою. У цей час ядерце зменшується і згодом зникає разом з ядерною мембраною, нуклеоплазма змішується з гіало-плазмою.
У метафазі закладається ахроматинове веретено, хромосоми максимально спіралізуються і розміщуються в екваторіальній пло-щині клітини. Паралельно з цим з полюсів клітини виростають на-зустріч один одному конуси ахроматинової фігури, утворюючи су-цільне веретено. Наприкінці метафази хроматиди починають роз-ходитись.
На стадії анафази хроматиди розходяться до протилежних по-люсів веретена, і кожна хроматида стає хромосомою.
У телофазі хромосоми деспіралізуються, мітотичне веретено руй-нується, утворюється ядерна оболонка. Закінчується поділ клітини утворенням клітинної оболонки між двома новоутвореними кліти-нами. Цей процес називають цитокінезом.
Мейоз – поділ ядра, який відбувається перед статевим проце-сом . Під час мейозу ядро ділиться в два етапи: гетсротип-ний і гомеотипний. У кожному з цих поділів виділяють чотири фази: профазу, метафазу, анафазу і телофазу.
У профазі першого поділу гомологічні хромосоми можуть обмі-нюватися між собою окремими частинами. Наприкінці профази вкорочені й потовщені хромосоми відходять до периферії, зникають ядерця й ядерна оболонка, утворюється ахроматипове веретено. Настає друга фаза поділу – метафаза. Хромосоми лише розділя-ються двома взаємно перпендикулярними щілинами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Типи поділу рослинних клітин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок