Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> ВИДАТНІ МІКРОБІОЛОГИ

ВИДАТНІ МІКРОБІОЛОГИ

Назва:
ВИДАТНІ МІКРОБІОЛОГИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,09 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Луї Пастер (1822-1895 р.)

Луї Пастер, хімік за фахом, який присвятив своє життя вивченню мікроорганізмів і розробці методів боротьби з заразними захворюваннями. Французький мікробіолог і хімік, засновник сучасної медичної мікробіології та імунології. Член Французької медичної академії з 1873 р.

Закінчив вищу нормальну школу в 1847 р. в Парижі. З 1849 р. стає професором Страсбурзького університету. Уже там Пастер провів дуже багато дослідів і за один із них його удостоїли премією. Пастер звернув увагу учених до того, що в основі багатьох процесів, таких як бродіння, гниття, знаходяться мікроорганізми. Вивчаючи процеси бродіння (молочного і молочнокислого), Пастер установив, що вони викликаються мікроорганізмами. Ці роботи Пастера мали велике практичне значення. Пастер також дослідив як запобігти прокисанню пива і вина. Особливо великих заслуг Пастер досягнув при вивченні сибірської язви і сказу. Він доказав, що паличковидні бактерії, які були виявлені в організмі загинутих від сибірської язви тваринах, є збудниками цього захворювання. Він створив вакцину в лабораторних умовах.

У 1880 році Пастер відвідав лікарню, де від сказу померла дитина. Він також винайшов вакцину, яка запобігала захворюванню сказом. Ця вакцина була випробувана на 9-літньому хлопчикові, який був покусаний скаженою собакою.

З 1888 р. і до кінця життя він був директором інституту мікробіології (Пастерівського інституту). Він дослідив, що методом стерилізації можна запобігти потраплянню мікроорганізмів у воду, їжу. Він розробив багато вакцин проти ряду інфекційних захворювань, зокрема вакцинацію проти сибірки (1881), бешихи свиней (1882) і сказу (1885 р.). Також діяльність Пастера мала велике значення для розвитку мікробіології в Росії. В Пастерівському університеті працювали, зокрема, І.І.Мечников, М.Ф.Гамалія, С.М.Виноградський.

Мечников (1845-1916)

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ВИДАТНІ МІКРОБІОЛОГИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок