Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Екологія птахів

Екологія птахів

Назва:
Екологія птахів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,41 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат з екології.
Екологія птахів


План
Роль та значення птахів в житті людини. Екологія птахів.
Охорона та приваблювання птахів.
Особливості органів кровообігу. Система травлення птахів.
1. Поширення птахів. Здатність до польоту, а також теплокров-ність і високий рівень обміну речовин дали змогу птахам засели-ти практично всю Землю. Недалеко від Південного полюса можна зустріти великих поморників, а пінгвіни, буревісники навіть гніз-дяться там. Мартини, чистуни, снігові подорожники залітають на Північній полюс. На арктичних островах між 82° і 83° п. ш. гніз-дяться біла сова, тундрова куріпка, сніговий подорожник, крижень, гага та інші птахи. Вертикальне поширення птахів також значне: орли і грифи в Гімалаях, кондори в Андах піднімаються до 7000 м. Інші птахи лише під час перельотів досягають значної висоти. Морські ж птахи, здобуваючи корм, занурюються на гли-бину до 20 м. Проте спеціалізація до польоту обмежила адаптив-ну реакцію птахів. Серед них немає видів із підземним і виключно водним способом життя.
Абіотичні фактори. Птахи як теплокровні тварини, порівняно з холоднокровними, менш залежать від коливань температури. Тому вони ведуть активний спосіб життя і взимку. Проте різні види птахів можуть витримувати температурні коливання до певних меж. Так, звичайна вівсянка може витримувати зниження темпе-ратури до —40 °С, а садова вівсянка — лише до —17 °С. Знижен-ня температури збільшує віддачу тепла в навколишнє середовище. Для підтримування постійної температури тіла необхідна компен-сація витрат енергії за рахунок підсилення живлення та процесів окислення. Взимку значне зниження температури може стати при-чиною загибелі птахів, бо потреба у їжі зростає, а можливості для здобування корму обмежені. Від температури залежить пів-нічна межа поширення комахоїдних птахів, оскільки вона визна-чає наявність або відсутність комах. У міру зниження температу-ри зменшується різноманітність рослин, що також негативно по-значається на житті рослиноїдних птахів. Із замерзанням водойм водоплавні птахи не можуть здобувати корм.
Біотичні фактори. Інтенсивний обмін речовин у птахів пов'яза-ний із споживанням великої кількості їжі та різноманітними тро-фічними зв'язками. Маса їжі, що з'їдають дрібні горобині за добу, становить 50—80 % маси їх тіла. При великій кількості кормів птахи вживають їжі значно більше, нагромаджуючи енергетичні резерви у вигляді жиру. Так, рожевий шпак масою 70—80 г при великій чисельності сарани може з'їсти за добу до 200 г її.
Птахи живляться різноманітною тваринною і рослинною їжею. Живлення тими або іншими об'єктами лежить в основі численних адаптацій (морфологічних, екологічних, етологічних). Із морфо-логічних це насамперед — особливості будови і форми дзьоба, бо саме він у більшості птахів є органом здобування їжі (рис. 167). За способом живлення птахів умовно поділяють на такі групи: хижі, трупоїдні, рибоїдні, комахоїдні, зерноїдні, плодоїдні, всеїдні.
Хижі птахи (денні хижаки, сови) живляться здебільшого іншими пернатими або звірами. Вони мають короткий, дуже зігнутий, із гачком на кінці, дзьоб. Наддзьобок у них ширший від піддзьобка і має різальні краї. Основне його призначення — розривати на частини здобич. Нижні кінцівки у хижих птахів сильні, з добре розвиненими кігтями; ними вони схоплюють жертву. Мають гост-рий зір.
До трупоїдних птахів належать грифи, сипи, стерв'ятники, кон-дори; вони мають великий дзьоб, голу голову і шию. Падлом живляться і деякі орли, ворони, буревісники, але для них це не основна їжа.
Рибоїдні птахи — пінгвіни, крохалі, гагари, пелікани, баклани, чайки, чаплі, рибалочки та інші — мають ряд пристосувань до живлення рибою. Пінгвіни хапають рибу міцним гострим дзьобом; утримують її за допомогою язика і піднебіння, на яких є рогові сосочки, спрямовані назад. Пилкоподібні зазубрини по краях дзьоба у крохаля і гострий гачок на його кінці у баклана допома-гають цим птахам схоплювати і міцно тримати здобич. У пеліка-нів є шкіряний мішок на нижній щелепі, що виконує роль сачка під час ловлі риби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Екологія птахів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок