Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Кохлеарія

Кохлеарія

Назва:
Кохлеарія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,66 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
????????? ???????
?? ?? ????????????
(?????????,
??????? ???????,
??????? ?????????)


Кохлеарія (Cochlearia arctica), цинготна трава, мор-ська салата.
Родина хрестоцвітих — Gruciferae.
З лікувальною метою використовують її траву.
Поширена в Північній Європі та в Північній Америці, її виро-щують подекуди і в Радянському Союзі (в Сибіру, на Далекому Сході).
Кохлеарія — дворічна рослина. На перший рік життя розвиваються розетки прикореневих листків; листки з довгими черешками, майже округлі, цілокраї; навесні наступного року ви-ростав квітконосне стебло заввишки 15—40 см. Стеблові листки чергові, округлі, як і прикореневі, або злегка виїмчасто-зубчасті, яйцевидні, сидячі або майже обіймають стебло. Квітки білі, зібрані в китицю. Пелюстки вдвоє довші за чашолистки. Плоди — округло-яйцевидні стручки з довгим червоно-бурим насінням.
Препарати з кохлеарії е в'яжучим, сечогінним, проти-цинготним і освіжаючим засобом, їх вживають усередину й застосовують зовнішньо (для полоскання), рекоменду-ють їх і при ревматизмі, водянці, білях (у жінок), непри-ємному запаху з рота (для полоскання) та як сечогінний засіб (з медом).
Способи застосування. Відвар: 20,0— 200,0; по 1 столовій ложці 3 рази на день.
Настойка: на спирті — 25,0; по 20 крапель; на горіл-ці — 8 частин трави на 6 частин горілки; настоювати 8 днів; вживати в тій самій дозі.
Для полоскання: відвар або настойка, розведена у від-ношенні 1 : 10.


Чебрець боровий (Thymus serpyllum)
чабер, материн-ка, мала материнка, боровий чепчик.
Родина губоцвітих — Labiatae.
З лікувальною метою використовують траву рослини.
Поширений по всій території Радянського Союзу, в тому числі й на Україні, особливо на Поліссі, та в Сибіру й на Кавказі.
Боровий чебрець (мал. 131) — трав'яниста або напівкущова рослина. Стебла в нього бурі, тонкі, повзучі, місцями закріплюю-ться в грунті, квітучі — висхідні. Листки супротивні, частіше еліп-тичної форми, дрібні, до 15 мм завдовжки й до 7 мм завширшки; мають ароматний запах, який посилюється при розтиранні, й гір-куватий смак. Квітки рожевуваті, іноді фіолетово-червоні, зі-брані по кілька в пухкі головчасті суцвіття. Цвіте рослина з травня до вересня. Збирають боровий чебрець у червні — липні.
У траві цієї рослини, крім дубильних і гірких речовин, є й ефірна олія.
У науковій медицині цю рослину застосовують для ароматичних ванн і вживають усередину — у вигляді ек-стракту як відхаркувальний і болетамувальний засіб: при кашлі, при радикулітах та при інших нервових хво-робах; входить вона й до складу спеціального препарату від кашлю — пертусину.
В народній медицині боровий чебрець використовують значно ширше — всередину й зовнішньо як болетамуваль-ний засіб при радикулітах і невритах. Всередину вживають відвар 15,0—200,0 по 1 столовій ложці 3 рази на день, а зовнішньо прикладають теплі жмаки на хворе місце. З настойки або екстракту (розведених у відношенні 1 : 10) роблять примочки.
Крім того, цю рослину застосовують і як сечогінний, потогінний (пополам із кмином), відхаркувальний, боле-тамувальний і заспокійливий засоби.
При коклюші застосовують відвар у тій самій дозі, що й при інших хворобах, але краще використовувати екстракт. Його готують так: відв-ар борового чебрецю вмішаний пополам з відваром кореня лікарської рожі (10,0—200,0), випаровують до половини й додають 1—2 чайні ложечки чистого меду на склянку відвару. Хворій дитині дають по 1 чайній ложечці 3 рази на день.
Боровий чебрець має властивість тамувати біль, оче-видно, завдяки тому, що в ньому є ефірна олія. Тому пре-парати з нього застосовують при болях у шлунку й кишеч-нику та при хворобах нирок, невралгії, безсонні й цинзі. Настойку рослини рекомендують при болях у суглобах, замість мурашиного спирту золототисячника. Вживають ці ліки по 1 столовій ложці З рази на день; строк лікування — 2—3 місяці.
Як знезаражувальний і болетамувальний засоби засто-совують примочки з борового чебрецю на рани.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Кохлеарія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок