Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Рослинний і тваринний світ України

Рослинний і тваринний світ України

Назва:
Рослинний і тваринний світ України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,75 KB
Завантажень:
629
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.9

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат
на тему:
«Рослинний і тваринний світ України»


План:
1.Тварини і рослини України ......................................................................3
2. Охорона фауни..........................................................................................9
3. Рослинний світ та лісові ресурси.......................................................14
4.Використана література ..........................................................................21


1. Тварини і рослини України
Тваринний світ відрізняється розмаїтим видовим складом і нараховує майже 45 тис. видів . На території України - багато унікальних природних місцевостей, де водяться рідкісні реліктові тварини.
Для лісової зони характерні , , , олень благородний, ; є чимало і . Зустрічаються , . З найбільше тетеруків, , , , , , . У степовій зоні водяться , , , польові миші, ; з птахів – , , рожевий шпак, степовий орел. Деяких хутрових звірів (, , сріблясто-чорна лисиця, ) завезено з інших районів, і вони добре акліматизувалися.
Дуже різноманітний тваринний світ на Азово-Чорноморському узбережжі в дельтах річок. Особливо багато птахів – мартини, норці, качки, чаплі, бугаї, , , баклани.
У Чорному та Азовському морях є , , , , оселедці, бички. У річках, озерах і штучних водоймах водяться , , , , карась, , у карпатських річках є .
На Південному березі Криму та гірській частині півострова, де кліматичні умови близькі до Середземномор’я, поширені такі тварини як кримська і скальна ящірки, , південний соловей, , благородний олень, муфлон.
На території України також поширені мисливські тварини – копитні, хутряні, а також перната дичина. У заповідно-мисливських господарствах, що є практично у всіх областях України, організовується полювання на лося, оленя, дикого кабана, зайця, лисицю, диких гусаків, качок і т.п.
В Україні створено 11 національних природних парків, 4 біосферних заповідники, 16 природних заповідників, численні дендропарки, є багато пам'яток садово-паркового мистецтва. Найбільш відомими є (, кінець ХІХ ст.), Шацький національний природний парк (), дендрологічні парки – ” (), (), Тростянецький дендропарк (), а також пам'ятки природи – Скелі Довбуша на Івано-Франківщині і Львівщині, в і , Великий каньйон у .
Рослинний світ України — багатий та різноманітний. Він характеризується певним флористичним складом і структурою рослинного покриву. Флора країни налічує понад 25 тисяч видів, у т. ч. судинних рослин — понад 4,5 тисячі, мохоподібних — майже 800, водоростей — близько 4 тисяч, лишайників — понад 1000, грибів — понад 15 тисяч.
Під впливом господарської діяльності людини рослинний покрив України дуже змінився: поспіль (за винятком кількох заповідних ділянок) розорано степи, ліси на значних площах викорчувано і замінено на сільськогосподарські угіддя, осушено багато боліт тощо. Тому проблема збереження рослинного світу стала надзвичайно актуальною, життєво важливою. Наукове узагальнення інформації в галузі охорони популяцій окремих видів рослин і грибів відображається в Червоних книгах — Міжнародного Союзу охорони природи та природних ресурсів (МСОП), Європейського Червоного списку тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі (1991), а також окремих країн.
Постановою Верховної Ради України від 29 жовтня 1992 р. затверджено Положення про Червону книгу України, яка є основним державним документом з питань охорони тваринного і рослинного світу. Вона містить узагальнені відомості про сучасний стан тварин і рослин країни, які перебувають під загрозою зникнення, і заходи щодо їх збереження та науково обгрунтованого відтворення. До Червоної книги заносяться види, які постійно або тимчасово перебувають чи зростають у природних умовах на території України, в межах її територіальних вод, континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, і знаходяться під загрозою зникнення.
Вперше Червона книга України була випущена в 1980 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Рослинний і тваринний світ України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок