Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Ґрунтознавство

Ґрунтознавство

Назва:
Ґрунтознавство
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,87 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Науковий реферат
на тему:
Ґрунтознавство


ПЛАН
Сільське господарство і його завдання.
Розвиток вчення про ґрунт.
Вивітрювання гірських порід та фактори ґрунтоутворення.
Склад ґрунту. Утворення і складові частини гумусу.
Рідка фаза ґрунту.
Повітряний, тепловий та поживний режими ґрунту.
Вбирна здатність ґрунту і його реакція.
Структура та фізичні властивості ґрунту.


Сільське господарство і його завдання
Виникнення сільськогосподарського виробництва відбулося на ранніх етапах розвитку людського суспільства і на сьогоднішній день - це потужна галузь створення матеріальних благ.
У наш час сільське господарство є складною, цілісною і, в першу чергу, біологічною системою відтворення енергії за участі природних, соціальних, економічних і технічних чинників. Основними об'єктами сільського господарства, на які спрямована діяльність людини, є ґрунт, зелена рослина і домашня тварина.
Сучасне сільське господарство складається з двох основних взаємопов'язаних галузей - рослинництва і тваринництва, які забезпечують людину продуктами харчування, а промисловість - сировиною.
Рослинництво - це галузь, що займається, на основі головного засобу сільськогосподарського виробництва - ґрунту, вирощуванням культурних рослин. Тільки зелена рослина здатна утворювати органічні речовини з неорганічних під дією енергії Сонця, які є основою існування всього живого на Землі.
Основним завданням рослинництва є зростання кількості і якості продукції на основі збереження і раціонального використання земельних ресурсів, захисту ґрунту від ерозії, впровадження найпродуктивніших сортів і гібридів сільськогосподарських культур, удосконалення технології вирощування тощо.
Тваринницьке виробництво базується на розведенні і використанні домашніх тварин.
Тваринництво включає ряд підрозділів: скотарство (розведення великої рогатої худоби), свинарство, вівчарство, конярство, птахівництво, бджільництво, розведення риби, хутрове звіринництво та ін.
Основним завданням тваринництва є зростання виробництва м'яса, молока та інших видів продукції на основі підвищення продуктивності тварин, зростання поголів'я, ефективності використання кормів, поліпшення умов утримання тварин, вдосконалення племінної роботи, механізації та автоматизації праці та впровадження сучасних технологій.
Сільськогосподарське виробництво має наукову основу. Питаннями вирощування рослин і іншими, пов'язаними з цим, процесами, в широкому розумінні, займається агрономія. Наукою, яка забезпечує функціонування та розвиток тваринництва, є зоотехнія.
Сільськогосподарські науки тісно пов'язані з біологією, хімією, географією та іншими галузями людських знань, взаємодія між якими дала початок самостійним напрямкам у науці, таким як агрометеорологія, сільськогосподарська ентомологія та ін.
Особливо важливим завданням аграрної науки є розробка таких способів ведення господарства, які б не завдавали шкоди природі, а навпаки, покращували довкілля. Сільське господарство повинно стати однією з ланок охорони природи.
Великий вклад у розвиток науки про сільське господарство внесли А.Т. Болотов, В.В. Докучаєв, Д.М. Прянишников, М.І. Вавілов, П.М. Кулешов, Г.О. Богданов та ін. Широко відомі прізвища видатних вчених-селекціонерів - І.В. Мічуріна, Л.П. Симиренка, П.П. Лук'яненка, В.М. Ремесла, Ф.Г. Кириченка, М.В. Цицина, В.С. Пустовойта, М.Ф. Іванова та інших, які створили високопродуктивні сорти культурних рослин та породи домашніх тварин.
Курс "Основи сільського господарства" охоплює основні ланки аграрного виробництва і включає наступні розділи: ґрунтознавство, землеробство, агрохімію, власне рослинництво (рільництво), овочівництво, плодівництво і тваринництво.
Важлива роль сільськогосподарського виробництва в житті суспільства, тісний зв'язок аграрної науки з природничими, а також велика виховна роль праці на землі зумовили те, що в школі вже тривалий час приділяють серйозну увагу практичному і теоретичному вивченню сільськогосподарського виробництва.
Так, ще в початковій школі на уроках читання діти дізнаються про основні культурні рослини і домашні тварини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Ґрунтознавство

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок