Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Картопля. Біологічні та екологічні особливості культури, сорти, технологія вирощування. Строки та способи збирання і зберігання урожаю бульб.

Картопля. Біологічні та екологічні особливості культури, сорти, технологія вирощування. Строки та способи збирання і зберігання урожаю бульб.

Назва:
Картопля. Біологічні та екологічні особливості культури, сорти, технологія вирощування. Строки та способи збирання і зберігання урожаю бульб.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,89 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Картопля. Біологічні та екологічні особливості культури, сорти, технологія вирощування. Строки та способи збирання і зберігання урожаю бульб.
Картопля - одна з найважливіших сільськогосподарських культур, що має важливе продовольче, кормове та технічне значення. Продовольче використання картоплі пов'язане з високим вмістом в її бульбах крохмалю (до 25%), а також до 2% білків, наявністю вітамінів A, C, B1, B2 тощо. За вмістом деяких вітамінів картопля перевищує ряд овочевих культур. З одиниці площі картопля дає значно більше поживних речовин, ніж овочеві, та перевищує їх за калорійністю. Під час використання картоплі, як продукту харчування і корму для тварин, не слід забувати, що в шкірці бульб є отруйний алкалоїд - соланін. Його кількість збільшується коли бульби зеленіють або проростають. Соланін легко руйнується під час термічної обробки бульб. Картопля має значення і як технічна культура. Вона використовується на виробництво крохмалю, декстрину, патоки, глюкози, спирту.
Батьківщиною картоплі є Південна і Центральна Америка. У Європу картопля потрапила в середині 16 ст. Поширення картоплі в господарствах України та Росії пов'язане з іменем Петра I. Світові площі цієї культури складають близько 23 млн. га. В Україні основні посіви сконцентровані в Лісостеповій та Поліській зонах. Середня врожайність бульб становить 150-200 ц/га. На Тернопіллі щорічно висаджується 50-70 тис. га картоплі.
Ботанічна характеристика. Картопля (Solanum tuberosum L.) багаторічна рослина родини пасльонових (Solanaceae). В умовах помірного клімату вирощується як однорічна культура.
Коренева система може бути мичкуватою або стрижневою. Під час розмноження картоплі бульбами формується мичкувата коренева система, а насінням - стрижнева. Корені проникають у ґрунт на глибину 1,5 м.
Стебло прямостояче висотою від 0,5 до 1,5 м, галузиться, ребристе. Картопля утворює кущ з 4-8 стебел. З видозмінених підземних пагонів (столонів) утворюються бульби.
Поверхня бульби вкрита вторинною покривною тканиною - корком, на поверхні якого багато невеликих отворів, так званих сочевичок, і вічок. Кожне вічко має три-чотири і більше бруньок.
У бульбі розрізняють верхівку, яка є кінцем, що росте, протилежну частину - пуповинний, або столонний кінець. Розрізняють також верхній більш опуклий і нижній плоскіший боки бульби. Форма бульб буває різною - видовженою, овальною, округлою та ін. Забарвлення - біле, жовте, рожеве, червоне, синє. М'якуш - білий, жовтий, червоний, синій.
Форма бульби та її забарвлення, поряд з іншими характеристиками, є сортовими ознаками культури.
На використанні бульб та їх частин, як садивного матеріалу, ґрунтується вегетативне розмноження картоплі. Листки картоплі черешкові переривчасто-пірчасто-розсічені. В їх будові виділяють долі, дольки і долечки. Особливості будови листка є характерною ознакою кожного сорту картоплі.
Квітки картоплі п'ятірного типу самозапильні, зібрані в суцвіття завиток. Забарвлення пелюсток різне - від білого до фіолетового та рожевого.
Плід - м'ясиста багатонасінна ягода. Насіння дрібне, плескате. Маса 1000 насінин близько 0,5 г.
Основними фазами росту картоплі є: сходи, бутонізація, цвітіння, бульбоутворення і відмирання картоплиння. Фаза сходів наступає під час появи на поверхні ґрунту проростків. Залежно від сорту і умов росту фаза сходів наступає через 15-22 дні після садіння. Через деякий час на верхівках стебел картоплі утворюються суцвіття, які мають бутони. Це і є фаза бутонізації рослин. Після розкривання бутонів настає фаза цвітіння. Фазу бульбоутворення відмічають тоді, коли на підземних пагонах - столонах - починають утворюватись потовщення, які перетворюються в бульби. Ріст картоплі закінчується у фазу в'янення і відмирання картоплиння. Пізні сорти зберігають зелене листя аж до приморозків. Настання фаз росту залежить від погодніх умов, а також тривалості вегетаційного періоду сорту картоплі.
Біологічні особливості. Для нормального росту і розвитку картопля потребує помірного і вологого клімату. Бульби проростають за температури 5-7°С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Картопля. Біологічні та екологічні особливості культури, сорти, технологія вирощування. Строки та способи збирання і зберігання урожаю бульб.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок