Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Електричні властивості тканинного організму

Загрузка...

Електричні властивості тканинного організму

Назва:
Електричні властивості тканинного організму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,49 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Електричні властивості тканинного організму


ПЛАН
1. Електромагнітне поле живого
2. Електричні властивості тканин людини
Список використаної літератури


1. Електромагнітне поле живого
Більше 150 років тому італійський учений Луїджі Гальвані встановив, що жива тканина реагує на електричний вплив. Це важливе відкриття дало підставу припустити, що жива тканина може не тільки проводити електричний струм, але і сама виробляти електрику.
Пізніші дослідження підтвердили і це припущення. Було встановлено, що електричні струми (точніше електричні складові електромагнітного поля), які виробляються живою тканиною, виникають у нервових клітках, які обслуговують органи чуття людини і тварин, у відповідь на подразнення, викликані світлом, звуком, запахом і т.д.
Активність живої тканини нерозривно пов'язана з біострумами (чи скорочуються мускули, чи б'ється серце чи мозок аналізує сприйняте), а навколо будь-якого провідника зі струмом, як відомо, виникає електромагнітне поле.
Сучасні прилади дали можливість вимірювати електромагнітне поле деяких важливих органів людини і тварин. Так у 1949 році американські вчені Барр і Мауро зареєстрували електричне поле (електричну складову електромагнітного поля) нерва, вирізаного з тіла жаби. Апаратура, якою вони користувалися, була недостатньо досконалою, тому і поле удалося «прочитати» на відстані всього 1-2 сантиметрів.
Вчені вважають, що подальші успіхи у вивченні магнітних полів живих істот багато в чому залежать від якості апаратури спостереження. І така апаратура — високочутливий прилад - зондувальний підсилювач створений групою співробітників лабораторії фізіологічної кібернетики Санки-Петербурзького державного університету під керівництвом професора П.Гуляєва. За допомогою цього приладу вчені провели ряд цікавих досліджень по вимірюванні напруженості електромагнітних полів різних органів людини. Вони повторили, наприклад, тільки на більш високому рівні дослід американців — зареєстрували і вивчили електромагнітне поле нерва жаби, але вже на відстані до 25 сантиметрів. З'ясувалося, що електромагнітне поле нерва існує всього тільки тисячні частки секунди (поки імпульс біжить уздовж нерва).
Зондувальний підсилювач, за допомогою якого зроблений вимір напруженості електромагнітних полів живих організмів, дозволяє уловлювати самі слабкі сигнали і виділяти їх із середовища численних перешкод, що оточують прилад і досліджуваний об'єкт. Спеціальне екранування апарату забезпечує одержання виняткове високих результатів досліджень.
За допомогою зондувального підсилювача вчені зареєстрували на відстані 14 сантиметрів електромагнітне поле ізольованого м'яза і серця жаби. На наступному етапі були зареєстровані електромагнітні поля мускулатури людини. Це, природно, було новим кроком вперед і представляло вже набагато більший інтерес для науки, для розуміння питань, пов'язаних з виникненням електромагнітного поля в живому організмі і його впливі на організм.
Вченими встановлено, що в електромагнітного поля мускулатури людини досить складна конфігурація. Вона сильно спотворюється при самій навіть найменшій зміні пози тіла. Було помічено також, що перекручування цього поля може відбутися навіть при одній думці про рух через так звані діомоторні акти.
Могутній зондувальний підсилювач уперше зареєстрував і електромагнітне поле, що виникає при битті серця і частоту цього биття.
На відстані двадцяти п'яти сантиметрів від серця датчик зондувального підсилювача впевнено реєстрував його електромагнітне поле, яке змінюється в залежності від частоти пульсу і сягає максимуму в момент скорочення серцевого м'яза. Встановлено, що електромагнітне поле серця підсилюється при фізичних вправах і емоційному порушенні людини і слабшає під час відпочинку і спокою.
Чуйний до слабких електричних полів прилад дозволив зареєструвати й електромагнітне поле, яке виникло навколо голови, коли гребінцем проводили по сухому волоссі. Він фіксував появу електромагнітного поля й у тому випадку, коли по камері літали джмелі і мухи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Електричні властивості тканинного організму

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок