Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Рослини лук

Рослини лук

Назва:
Рослини лук
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,38 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
Рослини лук


Краса, барвистість лук, різноманітні враження, що одержує дитина, можливість повправлятися у порівнянні — все це створює умови для розумового та естетичного розвитку дитини. Введення дітей у доступні розумінню зв'язки між рослинами і тваринами, людиною і природою є важливою умовою екологічного виховання. Добре знаючи рослинність лук, розуміючи природні зв'язки, вихо-ватель зможе цікаво проводити роботу з дошкільниками. Багато лучних рослин зустрічаються на газонах дитячих садків, а також у найближчому оточенні.
Всі луки поділяють на заплавні, материкові і гірські.
Заплавні луки розташовуються по долинах річок і щороку за-ливаються весняними водами. Ґрунт на заплавних луках досить вологий протягом усього літа, бо ґрунтові води залягають тут неглибоко. Ґрунти поживні, в основному наносні. Вони складаю-ться з мулу та інших матеріалів, принесених весняними водами або змитих дощами з навколишніх більш високих місць. Велика кількість вологи, кисню і поживних речовин у ґрунті створює такі сприятливі умови, що на луках розвиваються хороші, густі трави, безліч різноманітних яскравих квітів.
Материкові луки розташовуються поза річковими заплавами, їх ще називають суходольними.
Гірські луки розташовуються в горах вище від межі лісової рослинності. Склад рослинності гірських лук специфічний.
У чому ж полягають особливості лучної рослинності? На луках відсутні дерева. Трав'янисті рослини утворюють дернину, яка скла-дається з щільно зімкнутих надземних стебел, листків і підземних органів — кореневищ і коренів. Майже всі лучні рослини належать до багаторічних. У багатьох-з них гинуть на зиму надземні стебла з їхніми листками, а також майже все коріння. Живими лишаю-ться тільки невеликі нижні частики стебел з бруньками віднов-лення, з яких на початку нового ліга розвиваються нові стебла і листки.
Однорічних рослин на луках дуже мало, бо травостій дуже тісний і в ґрунті від сплетіння кореніз утворюється щільний дерен. Паростки однорічних рослин, не маючи змоги вкорінитися через нього, гинуть протягом літа.
Багаторічні трави на луках розмножуються, насамперед, веге-тативно, вони здатні протягом ряду років зберігати врожайність і давати зелену масу протягом усього вегетаційного періоду.
Трав'янисті рослини, що ростуть на луках, належать до різних родин. Крім того, їх поділяють на такі господарські групи: злаки, бобові, різнотрав'я, осоки.
Найбільш поширені злаки — це тимофіївка, лисохвіст, тонконіг, грястиця, костриця лучна. Ці злаки належать до нещільнокущових — вони дають найкращі укоси. Для ознайомлення дітей із зла-ками найцікавішими є тонконіг, тимофіївка, лисохвіст. Ось які приблизні розповіді про них може використати вихователь під час спостереження:
«Тонконіг лучний. На початку літа зацвітає багато трав, і серед них тонконіг. Вітер гойдає пухнасту волоть тонко-нога на тоненькому зеленому стеблі. Ця трава росте на вологих місцях. її соковитим листям і стеблами живляться свійські тва-рини. Восени стебла тонконога засихають, а в землі залишається кореневище, яке наступної весни дасть життя новій рослині, і зно-ву будуть прикрашати луки ніжні волоті тонконога.
Тимофіївка лучна. Гарно розкидає свої стрункі сул-танчики. Росте вона на луках, де багато сонця і вологи. Цю траву люблять свійські тварини — корови, кози. А якщо її скосити і висушити, можна одержати хороше духмяне сіно. Його запасають на зиму коровам, вівцям, козам.
Лисохвіст лучний. недаремно так назвали, його пух-насті м'які султани справді нагадують хвіст лисиці. Росте лисо-хвіст на луках, у вологій землі. Пишно розростаються його стебла і листки. Зі скошеної і висушеної трави одержують хороше духмя-не сіно. Лисохвіст люблять свійські тварини: корови, кози, вівці».
Якщо під час прогулянки трапиться грястиця збірна та костриця лучна, потрібно їх описати дітям, навести цікаві порівняння, розповісти про значення (кормові рослини, при-крашають луки).
Цікаво привернути увагу до трясучки середньої її су-цвіття складається з широких пониклих колосків, які під час подиху вітру починають колихатися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Рослини лук

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок