Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Молюски. Особливості будови і фізіології. Умови проживання.

Молюски. Особливості будови і фізіології. Умови проживання.

Назва:
Молюски. Особливості будови і фізіології. Умови проживання.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,40 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
“ ЗАПЛІДНЕННЯ ”


Заплідненням називають процес з'єд-нання (злиття) зрілої чоловічої (спер-матозоїда) і жіночої (гамета) статевих клітин, в результаті якого утворюється одна клітина (зигота, яйце), що є по-чатком нового організму.
Процес дозрівання яйцевої клітини (стор. 28) і сперматозоїда складний, він завершується редукційним поділом, в результаті якого кількість хромосом у ядрах обох клітин зменшується вдвоє. Ядро нової клітини, що утвори-лася в результаті запліднення, має повне число хромосом (46).
Сперматогенез відбувається в покру-чених сім'яних канальцях чоловічої гонади — сім'янику. Стінка сім'яного канальця складається з тонкої сполуч-нотканинної основи і внутрішнього спермогенного шару, утвореного сертолієвим синцитієм і розміщеними в його петлях чоловічими статевими клітинами на різних стадіях роз-витку.
Процес сперматогенезу складний, він завершується в період статевої зрілості утворенням сперматозоїдів — зрілих чоловічих статевих клітин, здат-них до запліднення. Повному дозріван-ню передує дворазовий (швидко на-стаючий один за одним) поділ, в ре-зультаті якого в ядрі статевої клітини залишається половина хромосом (23 замість 46).
Зрілий сперматозоїд людини має довжину до 50—60 ц, і складається з голівки, шийки І хвостика .
Голівка овальна, трохи сплющена з боків, містить найістотнішу частину сперматозоїда — ядро, оточене тонким шаром протоплазми. Шийка складає-ться з протоплазми, містить видозмі-нену центросому, яка сприяє процесові поділу заплідненого яйця. Хвостик складається з протоплазми, він призна-чений для активного пересування спер-матозоїда в рідкому середовищі. В ре-зультаті коливальних рухів хвостика сперматозоїд може самостійно руха-тись голівкою вперед, з швидкістю 2— З мм за хвилину.
Сперматозоїди мають властивість рухатись проти течії рідини. Із піхви вони переміщуються в матку і з неї в маткові труби, хоч рідина (секрет) в статевих шляхах тече в протилежному напрямі. Здатності рухатись сперма-тозоїди набувають після того, як потрапляють у секрет сім'яних пухирців і передміхурової залози. Суміш спер-матозоїдів з секретом сім'яних пухир-ців, передміхурової і куперової залоз називається сім'яною рідиною, або спермою (ейякулят).
Сперма — це студениста маса білу-ватого кольору, лужної реакції, має специфічний запах.
Під час статевих зносин у піхву випорскується 3—5 мл сперми, в якій міститься 200—500 млн. сперматозої-дів. Сперма потрапляє головним чином у заднє склепіння піхви, куди оберне-на піхвова частина шийки матки. Зов-нішній отвір каналу шийки матки сти-кається з спермою, скупченою в зад-ньому склепінні, що сприяє проникан-ню сперматозоїдів у матку.
При статевому збудженні мускула-тура матки скорочується, зовнішній зів шийки трохи відкривається, слизо-ва пробка виступає з шийки і обволі-кається спермою, що потрапила в зад-нє склепіння. Після статевих зносин слизова пробка з сперматозоїдами втя-гується в шийку матки назад. Але го-ловною умовою проникання спермато-зоїдів у матку є здатність їх самостій-но рухатись. Вони переміщуються з піхви, що має кисле середовище, в шийку матки. Під дією кислого середо-вища піхви частина сперматозоїдів гине або втрачає життєздатність, час-тина проникає в просвіт матки і труб. Лужне середовище в шийці і тілі мат-ки — найсприятливіше для життєдіяль-ності сперматозоїдів. У лужному середовищі матки і маткових труб сперматозоїди зберігають здатність ру-хатись протягом кількох днів (3— 4 дні). Проте здатність до запліднен-ня після проникання в матку і труби сперматозоїди зберігають не більше 2 днів. Сперматозоїди, які проникли через труби в черевну порожнину, ги-нуть протягом доби.
Сперматозоїди, які самостійно руха-ються, через '/2—1 год досягають по-рожнини матки, через 11/2—2 год/ по-трапляють у маткові труби, де вони зустрічаються з яйцеклітиною.
Процес розвитку яйцеклітин пов'я-заний з ростом і розвитком первинних фолікулів, розміщених у корковому шарі яєчника. Первинний (примордіальний) фолікул складається з незрі-лої яйцеклітини, оточеної шаром епітеліальних клітин (епітелій фоліку-ла) і сполучною тканиною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Молюски. Особливості будови і фізіології. Умови проживання.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок