Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> ПОНЯТТЯ ПРО БІОЛОГІЧНИЙ АЗОТ

ПОНЯТТЯ ПРО БІОЛОГІЧНИЙ АЗОТ

Назва:
ПОНЯТТЯ ПРО БІОЛОГІЧНИЙ АЗОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,29 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ПОНЯТТЯ ПРО БІОЛОГІЧНИЙ АЗОТ
Проблема азотного балансу ґрунтів і азотного живлення рослин – одна з центральних у ґрунтознавстві її агрохімії. Від її правильного вирішення залежить врожайність полів і збереження ґрунтової родючості при багаторічній експлуатації земель.
У природних екосистемах рослини використовують азот з різних джерел: із ґрунтових розчинів, з гумусу після його розкладання мікроорганізмами і вир бактерій, що зв’язують молекулярний азот, який у формі амінокислот надходить у клітини коріння. В агроценозах рослини додатково одержують азот із внесених у ґрунт добрив. Азот, що включається в біомасу рослин у результаті фіксації його бактеріями, називають біологічними, а самі бактерії, що зв’язують молекулярний азот – азотофіксаторами, або діозотрофами. Частка біологічного азоту у врожаї за різними оцінками складає від 60 до 90%.
Азотосфіксація – процес, що лімітує всі інші ланки циклу азоту. Він має планетарне значення і по масштабах спів ставний з фотосинтезом. Азоторіксація виконує енергію продуктів фотосинтезу, і не веде до порушення екологічного середовища через забруднення ґрунтів, водойм і атмосфери. Сумарна річна продукція азотфіксації в екосистемах складає 178-190 млн. т. 5% від цього виробляють заводи азотних добрив у формі синтетичного аміаку, що синтезуються з молекулярного азоту і водню на каталізаторах при високих температурах і тисках.
Біологічний процес відновлення азоту являє собою ланцюг ферментативних реакцій, у яких головну роль відіграє фермент нітрогеноза. Активний центр цього ферменту складається з комплексу двох білків, що містить залізо, сірку і молібден.
У передачі електронів нітрогенозі бере участь залізовмісний водорозчинний білок-фермент феродоксин, при цьому витрачається АТФ, а в активізації водню води і переносі протонів – фермент гідрозеноза.
Останнім часом стало відомо, що метаногени (архебактерії) також можуть вловлювати азот і мають осаливу термостабільну ферментативну систему азотфіксації, відмінну від термолабільної системи субоктерій. Таким чином, хоча властивість фіксувати азот властива багатьом органі зама, вона обмежена тільки царством прокаріот. У мікроорганізмів – азотофіксаторів зустрічаються усі відомі типи метаболізму. Серед них а аероби з дихальним енергетичними обміном, анаероби, що здійснюються бродіння, хеморганаторни, автотрофи – фатосинтет??? і земоблітоавтотрофи. Фіксація молекулярного оазоту для них не обов’язковий процес, тому в присутності азоту в іншій формі – мінеральній або органічний – вони забезпечують потреби зв’язаним азотом.
Велике значення для активної азотфіксації має кисневий стан, тому що фермент ніторгеноза гальмується молекулярним киснем. У різних мікроорганізмів виробилися різні механізми захисту нітрогенозного комплексу від кисню.
В аеробних бактерій – діазотрофів відбувається активне зв’язування кисню за рахунок зростання рівня дихання при азотфіксації. Інший механізм захисту нітрогенози в аеробних умовах – ком формаційна зміна тих компонентів ферментних білків, що чутливі до кисню.
У ціанобактерій, що виділяють внутрішньоклітинний кисень при аеробному фотосинтезі, процес азотфіксації локалізований у нефотосинтезуючих гетеро цистах, де він просторово ізольований від кисню.


МЕХАНІЗМ ФІКСАЦІЇ МОЛЕКУЛЯРНОГО АЗОТУ ПОВІТРЯ
Молекулярний азот N2 складає 80% атмосферного повітря. Однак в такому вигляді він недоступний для вищих рослин. Вони можуть застоювати лише йог ??? яких дуже мало в атмосфері. Тому основними джерелами азоту для рослин служить його мінеральні сполуки з ґрунту. Рослини мають здатність до автотрофного засвоєння не лише вуглецю і азоту.
При фіксації азоту в біологічних системах молекулярний азот атмосфери перетворюється на початку в амоній, який в більшості випадків швидко асимілірується в клітини у вигляді органічних сполук азота. Було підраховано, що кожного року фіксуються від 100 до 200 млн. т. азоту, що становить більше 70% надходження азоту в грунт і воду земного шару.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ПОНЯТТЯ ПРО БІОЛОГІЧНИЙ АЗОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок