Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Шипшина голчаста, грицики

Шипшина голчаста, грицики

Назва:
Шипшина голчаста, грицики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,30 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Шипшина голчаста, грицики
Шипшина голчаста — Rosa acicularis Lindl.
Шипшина голчаста — гарний колючий кущ з бурувато-червоними гілками, з великою кількістю дрібних тонких шипиків і щетинок. Шипики сидять часто по 2 біля основи .-листків, що складаються з 5—7 (9) яйцевидних листочків. Квітки великі, ароматичні, поодинокі або по 2—3, рожеві або червонуваті, на довгих квітконіжках. Плоди соковиті, яйцевидно-грушовидні, яйцевидні або еліптичні, 1,5— 2,5 см в діаметрі, гладенькі. Поверхня блискуча або матова, морщиниста. Всередині плодів знаходяться тверді білі горішковидні сім'янки (плодики) з численними загостреними щетинистими волосками. Шипшина голчаста цвіте в червні—липні. Шипшина голчаста росте в лісах, переважно ялинових, по лісових схилах і на узліссі, луках. Для лікувальних цілей застосовують стиглі плоди обох видів шипшини.
Збирають плоди у період їх стиглості, наприкінці серпня—у вересні; збирати слід обережно, вручну, у брезентових чи інших рукавицях, безпосередньо з куща, причому тільки цілі яскраво-червоні, незіпсовані плоди, коли вони ще тверді, намагаючись не м'яти їх. Перестиглі плоди стають соковитими, м'якими і збирати їх важче. Складати плоди слід у кошики, обтягнуті тканиною, збирання слід закінчити до настання заморозків. Свіжозібрані плоди треба негайно сушити.
Сушать плоди у добре нагрітих печах, на залізних листах або сітках, трохи відкривши заслінку і трубу печі для витягування вологи. Щоб краще використати обсяг печі для сушіння найбільшої кількості ягід, сітки з ягодами ставлять на цеглинах у 2—3 ряди, але при цьому треба стежити, щоб повітря мало вільний доступ до всіх ягід і щоб ягоди не підгоріли. Можна їх сушити в плодоовочевих сушарках при температурі 80—90° С, а в південних районах — на сонці. Сухі ягоди шипшини оранжево-червоні, смак кислувато-солодкий, вони без запаху. Настої з коренів шипшини і плодів здавна застосовували в народній медицині у випадку захворювання печінки і шлунково-кишкового тракту. При катарі шлункалз зниженою кислотністю застосовують настій з 3 столових ложок ягід шипшини на 1 л води по 1/2 склянки 3 рази на день.
Грицики — Capsella bursa pastoris(L.) Medic.
Однорічна трав'яна рослина з прямим або гілчастим стеблом заввишки 20—50 см. Листки: прикореневі — довгасто-ланцетовидні, виїмчасто-зубчасті або пірчасто-роздільні, звужені у черешках, переважно зібрані в розеткуі стеблові — сидячі, стрілковидні, стеблоохоплюючі, цілокраї. Квітки білі, дрібні, зібрані у довгі волоті на верхівці стебла. Плід —обернено трикутний, дуже сплющений стручок з серцевидною виїмкою вгорі, стиснений з боку швів. За формою плоди нагадують мисочки, звідки і походить одна з народних назв рослини.
Цвітуть грицики з квітня до вересня (від низу стебла до верхівки).
Росте як бур'ян на полях, при дорозі, поблизу будинків, на смітниках.
Райони поширення — вся територія СРСР, крім Крайньої Півночі. Збирають і заготовляють грицики на Україні, у Дагестані, Ростовській області.
Для виготовлення ліків використовують траву грициків.
Збирають траву у червні — липні під час цвітіння, зрізуючи усю надземну частину рослини з прикореневими листками (без кореня) і сушать на вільному повітрі, у затінку, або у приміщенні, яке провітрюється. Запах грициків слабкий, на смак вони гіркувато-слизуваті.
Лікувальна властивість — кровоспинна дія — була відома ще стародавнім лікарям Греції і Риму. У Європі в період Середньовіччя настої грициків теж використовували як кровоспинний засіб. А. Л. Лейбович підтвердив кровоспинну дію настою грициків у випадку кровотечі з матки. Як кровоспинний засіб настої і відвари з грициків використовують і в нашій народній медицині.
Ці препарати застосовують для лікування печінки і нирок (суміш грициків з польовим хвощем). Експериментальне підтверджені звуження судин і посилення скорочувальної функції матки.
Кульбаба лікарська — Taraxacum officinale Wigg.
Багаторічна трав'яна рослина з білим молочним соком, товстим стрижневим слабко розвиненим коренені густо-во-лохатою шийкою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Шипшина голчаста, грицики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок