Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Значення бактерій у природі та господарській діяльності.Загальна характеристика нижчих рослин – водоростей. Особливості біології зелених водоростей. Особливості біології діатомових червоних та бурих водоростей. Значення водоростей у природі та для людини

Значення бактерій у природі та господарській діяльності.Загальна характеристика нижчих рослин – водоростей. Особливості біології зелених водоростей. Особливості біології діатомових червоних та бурих водоростей. Значення водоростей у природі та для людини

Назва:
Значення бактерій у природі та господарській діяльності.Загальна характеристика нижчих рослин – водоростей. Особливості біології зелених водоростей. Особливості біології діатомових червоних та бурих водоростей. Значення водоростей у природі та для людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,84 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
на тему:
“Значення бактерій у природі та господарській діяльності.
Загальна характеристика нижчих рослин – водоростей. Особливості біології зелених водоростей. Особливості біології діатомових червоних та бурих водоростей. Значення водоростей у природі та для людини


ПЛАН
1. Значення бактерій у природі та господарській діяльності
2. Загальна характеристика нижчих рослин – водоростей
3. Особливості біології зелених водоростей. Особливості біології діатомових червоних та бурих водоростей.
Значення водоростей у природі та для людини
Список використаної літератури


1. Значення бактерій у природі та господарській діяльності
Важлива роль багатьох видів бактерій зумовлена їх участю у процесах гниття та різних типів бродіння, тобто у виконанні санітарної ролі на Землі. Бактерії також мають велике значення у колообігу вуглецю, кисню, водню, азоту, фосфору, сірки, кальцію та інших елементів.
Багато видів.бактерій сприяють активній фіксації атмосферного азоту і переводять його в органічну форму, що підвищує родючість грунтів. Особливо велике значення мають бактерії, що розкладають целюлозу й пектинові речовини, які є основним джерелом вуглецю для життєдіяльності мікроорганізмів грунту.
Сульфатредукуючі бактерії беруть участь в утворенні нафти і сірководню в лікувальних грязях, грунтах і морях.
Так, насичений сірководнем шар води в Чорному морі є результатом життєдіяльності сульфатредукуючих бактерій. Діяльність цих бактерій у грунтах призводить до утворення соди і содового засолювання грунтів.
Сульфатредукуючі бактерії переводять поживні речовини в грунтах рисових плантацій у форму, доступну для коренів цієї культури. Ці бактерії можуть спричинювати корозію металевих підземних і підводних споруд.
Завдяки життєдіяльності бактерій грунт звільняється від багатьох шкідливих продуктів і насичується цінними поживними речовинами. Бактерійні препарати успішно використовують для боротьби з багатьма видами комахшкідників (кукурудзяним метеликом та ін.).
Багато видів бактерій використовують у різних галузях промисловості для добування ацетону, етилового й бутилового спиртів, оцтової кислоти, ферментів, гормонів, вітамінів, антибіотиків, білкововітамінних препаратів тощо.
Завдяки успіхам генної інженерії нині з'явилась можливість широко використовувати кишкову паличку для вироблення інсуліну, інтерферону, а водневі бактерії — для одержання кормового й харчового білків. Без бактерій неможливі процеси дублення шкіри, сушіння листків тютюну, виготовлення шовку, каучуку, оброблення какао, кави, мочіння конопель, льону та інших лубоволокнистих рослин, квашення капусти, очищення води, вилужування металів тощо.
Вивчення генетики бактерій та інших мік-роорганізмів має дуже важливе як теоретичне, так і практичне значення для спрямованої селек-ції високопродуктивних штамів, які останнім часом почали широко застосовуватися в різних галузях народного господарства. Викорис-тання в селекції мікроорганізмів методів природного добору, індуко-ваного мутагенезу, популяційної мінливості, клонування, гібридизації соматичних клітин тощо дало можливість одержати високопродук-тивні штами мікроорганізмів. Останні знайшли широке застосуван-ня в мікробіологічній промисловості для виробництва кормового білка, амінокислот, ферментів, вітамінів, антибіотиків, бактеріаль-них добрив, засобів захисту рослин, анатоксинів, лікувально-про-філактичних препаратів — вакцин, інтерферонів, гормонів, інтер-лейкінів та ін. Наприклад, з індукованих мутантів із наступною се-лекцією їх було одержано штами — продуценти амінокислот, продуктивність яких у 100 разів вища від такої у вихідних штамів. Продуцент лізину дає в 300-400 разів більший вихід цієї незамінної амінокислоти, ніж природний штам.
Багатонадійні перспективи для сільського господарства, біології та медицини й інших галузей народного господарства відкриваються у зв'язку з розробкою і вдосконаленням методів генної і клітинної інженерії, за допомогою яких експериментальне доведена можли-вість передачі не тільки природних генів, а й штучно синтезова-них, які кодують синтез різноманітних біологічно активних сполук.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Значення бактерій у природі та господарській діяльності.Загальна характеристика нижчих рослин – водоростей. Особливості біології зелених водоростей. Особливості біології діатомових червоних та бурих водоростей. Значення водоростей у природі та для людини

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок