Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Рослинництво в Україні

Рослинництво в Україні

Назва:
Рослинництво в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,19 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.4

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Рослинництво як наука та методи дослідження в рослинництві.
Рослинництво – це наука про вирощування культурних рослин.
З науково-виробничої точки зору сучасне рослинництво – це вчення про технічно й технологічно досконале та рентабельне вирощування справді можливих урожаїв польових культур на основі сортових технологій.
Об’єктами рослинництва як наукової дисципліни є рослини польової культури.Основна мета рослинництва як науки – розробка теоретичних і практичних основ сортових технологій вирощування справді можливих урожаїв польових культур високої якості з мінімальними матеріальними та енергетичними затратами на одиницю продукції при збереженні або підвищенні родючості грунту.
Завданнями рослинництва як навчальної дисципліни є:
Вивчення еколого-біологічних особливостей рослин основних груп польових культур, закономірностей формування врожаю їх посівами як фото синтезуючими системами;
Вивчення еколого-біологічних, агротехнічних, агрохімічних, організаційно-господарських, економічних і енергетичних основ оптимізації умов вирощування польових культур;
Програмування врожайності польових культур;
Вивчення основ насіннєзнавства польових рослин;
Розробка сортових, енергозберігаючих, екологічно доцільних технологій вирощування зернових, технічних, кормових і баштанних культур.
Рослинництво як наука вивчає різноманітні види, форми і сорти польових культур, теоретичні основи і практичні прийоми одержання високих і сталих урожаїв при найменших затратах праці і матеріальних ресурсів. На основі вивчення ботанічних та біологічних особливостей культури, фаз росту і розвитку, складових структури врожаю розробляють найоптимальніші агротехнічні для максимальної реалізації потенціалу продуктивності сільськогосподарських культур.
Важливим завданням рослинництва разом із вивченням існуючої агротехніки є розробка нових, досконаліших технологій.
У рослинництві використовують різні методи досліджень: польовий, лабораторний, лабораторно-польовий, вегетаційний. Головне значення має польовий метод, вивчення та інтродукція нових перспективних культур. Цим методом досліджують і вирішують більшість теоретичних і практичних питань біології, екології і технології вирощування польових культур.
Польовий метод, який застосовують у польових дослідах, поєднується з іншими, що дає змогу краще дослідити взаємозв’язок різних факторів впливу на рослину. Найчастіше польовий і лабораторно-польовий досліди поєднують з вегетаційним. Останній проводять у спеціальних приміщеннях – вегетаційних будиночках, на невеликих площах, нерідко з насипного грунту, у вегетаційних посудинах, наповнених грунтом, піском або розчином солей (водні культури). Цей метод дає поглиблені дані стосовно реакції рол сни на різні фактор вегетації, а також при їх взаємодії. Разом з тим, як зазначав Д.М. Прянишников, вегетаційний метод більш точний, але менш вірогідний, а польовий – менш точний, проте більш вірогідний.
Завершальним етапом у процесі досліджень є виробничий дослід, під час якого апробують в умовах виробництва одержані результати, дають їм всебічну практичну оцінку. Виробничі досліди проводять на площах 1-2,2 га і більше в 1-2-разовій повторності.
2.Історія розвитку рослинництва як науки. Перспективи розвитку рослинництва в Україні.
У світовому землеробстві і рослинництві виділяють кілька центрів його розвитку. Це південна, східна та передня Азія, включаючи Єгипет (Індія, Китай, Межиріччя Тигру і Євфрату, країна шумері, пізніше Вавілон, Сирія, Єгипет), в Америці – південня Америка (Болівія, Мексика, Бразилія, Пері, в СНД – Закавказзя, Середня Азія (особливо Туранська низовина), Україна – степи придніпров’я за трипільської культури.
У стародавніх Римі і Греції вміння вирощувати рослини формується у науку. Там було створено багато трактатів і поем про вирощування рослин. Пліній старший переховує 146 римських і 327 іншомовних робіт з рослинництва. Факти свідчать про спроби проникнути в технологію вирощування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Рослинництво в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок