Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> РАННИК ВУЗЛУВАТИЙ,РЕДЬКА ПОСІВНА ЧОРНА

РАННИК ВУЗЛУВАТИЙ,РЕДЬКА ПОСІВНА ЧОРНА

Назва:
РАННИК ВУЗЛУВАТИЙ,РЕДЬКА ПОСІВНА ЧОРНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,96 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
РАННИК ВУЗЛУВАТИЙ,
РЕДЬКА ПОСІВНА ЧОРНА


РАННИК ВУЗЛУВАТИЙ
Scrophularia nodosa

Багаторічна трав'яниста рослина родини ранникових. Має бульбоподібне потовщене кореневище. Стебло прямостояче, просте, до 100 см заввишки, гладеньке. Листки супротивні, черешкові, пилчасті, видовжено-яйцеподібно-довгасті або ланцетно-довгасті, гострі до 16 см завдовжки і до 8 см завширшки. Квітки дрібні, двостатеві, неправильні, зібрані у довге волотисте суцвіття; віночок глечико-дзвоникоподібний, зеленаво-бурий, з двогубим п'ятилопатевим відгином і з нижньою лопаттю, яка відігнута донизу, верхня частина і спинка буро-червоні. Чашечка в 2,5 - 4 рази коротша за віночок. Цвіте з травня до серпня. Плід - коробочка.
Росте повсій території України на луках, серед чагарників, у лісах.
Для виготовлення галенових лікарських форм, використовують траву і кореневище рослини. Траву заготовляють в період цвітіння зрізуючи верхівки стебел завдовжки до 30 см. Кореневища копають восени.
Трава і кореневища ранника вузловатого містять алкалоїди, флавоноїд (сесперидин), дубильні й смолисті речовини, отруйний сапонін, органічні кислоти, мінеральні речовини (мікро- та макроелементи), вітаміни.
При призначенні всередину галенові препарати ранника виявляють дермотонічну, протиалергічну, болетамувальну, протисверблячу дію.
В народній медицині застосовують настій кореневища ранника вузловатого при сверблячих висипах на шкірі й запаленні лімфатичних вузлів, скрофульозі, зобі, новоутвореннях і суглобовому ревматизмі. Настій трави ранника вузловатого при кропив'янці.
При зовнішньому застосуванні галенові препарати ранника вузловатого діють протизапально, тамують біль, заспокоюють свербіння, прискорюють гоєння ран. Настій кореневища ранника вузловатого використовують для компресів (тричі на день при фурункулах і свербінні шкіри), примочки (тричі на день при геморої) і полоскання горла (при ангінах). Свіжу потовчену траву або порошок із висушеної трави використовують для присипання тривалонезаживаючих ран для швидшого їх гоєння. Припарки з висушеної трави застосовують при абсцесах, фурункулах.
Внутрішньо - 1 чайну ложку кореневища ранника вузловатого настоюють на 200 мл окропу, охолоджують і одержаний настій випивають за день ковтками; 5 г трави настоюють на 200 мл окропу і одержаний охолоджений настій випивають протягом дня за 3 прийоми.
Зовнішньо - полоскання, примочки і компреси з відвару кореневищ (2 ч ложки висушеної сировини на 200 мл окропу, варити 20 хв, процідити).
При використанні галенових препаратів ранника слід дотримуватися обережності, тому, що відноситься до отруйних рослин.


РЕДЬКА ПОСІВНА ЧОРНА
Raphanus sativus
 
Овочева коренеплідна, дворiчна рослина родини капустяних. У перший рiк розвиває розетку лiроподібних перистонадрiзаних листкiв i коренеплід, на другий рiк - квiтконосне стебло i насiння. Стебло прямостояче, розгалужене, до 100 см заввишки. Квiтки дрiбнi, двостатевi, правильнi, бiлi у китицях, оцвiтина подвiйна, чотиричленна. Цвiте у квiтнi - травнi. Плід - веретеноподiбний товстий роздутий стручок.
Вирощують на городах як овочеву i лiкарську рослину.
Використовують свiжi коренеплоди i насiння. Коренеплоди зберiгають у пiдвалах у вологому пiску.
Коренеплоди мiстять цукри, бiлки, амiнокислоти, клітковина, ферменти (дiастаза, каталаза, глюкозидаза, оксидаза), вiтамiни, антоцiани, органiчнi кислоти, лiпiди, органiчнi сполуки сiрки, солi калiю (до 1 г %), мiкро- та макроелементи. В насiннi є жирна й ефiрна олiї.
Експериментальними дослiдженнями встановлено, що свiжий сік редьки має дiуретичнi, жовчогiннi властивостi, крім того, він пiдвищує толерантнiсть органiзму до вуглеводiв (при цукровому дiабетi), наділений фiтонцидними, відхаркувальними, протикашльовими властивостями; посилює секрецiю залоз шлунка i кишечника (за рахунок наявностi органiчних сполук сiрки).
Всередину застосовують сік редьки при токсичних гепатитах, цирозах печiнки, холециститах, жовчнокам'янiй хворобi, порушеннi серцевого ритму, кардiоневрозах, гіпоацидному гастритi, атонiї кишечника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: РАННИК ВУЗЛУВАТИЙ,РЕДЬКА ПОСІВНА ЧОРНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок