Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Квіти і трави Карпат

Квіти і трави Карпат

Назва:
Квіти і трави Карпат
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,73 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Квіти і трави Карпат


Квіти і трави Карпат відносяться до флори Європи. Українські Карпати відзначаються великою кількістю субальпійських видів, характерних для субальпійсько-гірської території листяних і хвойних лісів високогір’я. В Українських Карпатах дотепер налічували 3171 вид судинних рослин. Завдяки численним висотним поясам, це найбагатший у флористичному відношенні регіон України. З усіх судинних рослин, що ростуть в Україні, майже дві третини зустрічаються в Українських Карпатах. 271 з них занесені до Червоної книги України і 20 - до Європейського червоного списку.
Тому, рослини що ростуть тільки в Українських Карпатах (ендемічні види), мають особливе значення. До цієї групи з-поміж інших належать аконіт низький (Aconitum nanum), первоцвіт полонинський (Primula poloninensis), смородина карпатська (Ribes carpaticum), дзвоники карпатські (Campanula carpatica) і ломикамінь карпатський (Saxifraga carpatica).
Первоцвіт
Ця рослина в пошані в багатьох народів, і у кожного про неї своя легенда.
За давньо-німецькими сагами первоцвіт - ключі богині весни Фреї. З допомогою цих ключів, чарівна богиня, прикрашена намистом із різнокольорової райдуги, відмикає справжнє тепло після довгої зими. Куди її райдуга впаде - там з’являються золоті ключі, а з них утворюються квіти весни - первоцвіт.
Датська народна легенда стверджує, начебто в примулу перетворена сама казкова принцеса ельфів. В ній говориться, що одного разу духи відпустили дівчину на землю, а вона покохала там парубка, забувши про свою рідню. Кінець був сумний. Духи покарали їх - перетворили принцесу в первоцвіт, а нареченого в анемон, який цвіте тоді ж, коли і первоцвіт.
Древні греки вважали, що первоцвіт здатний зціляти від усіх недугів і називали його "квіткою дванадцяти богів".
На Русі первоцвіт любовно називали баранчиками. Був навіть такий звичай: кидати зірвані баранчики під ноги і топтати - на довголіття.
У англійців первоцвіт - улюблена квітка. Його вирощують у садах і на городах, беруть з собою в мандрівки, дарують коханим.
На честь первоцвіту влаштовують свята і гуляння. Багато поетів присвятили йому натхненні рядки.
За англійськими переказами, в примулах ховаються гноми, і, якщо весною вийти на галявину, то можна почути, як із квітів доноситься хор ніжних голосів.
Не змінилося ставлення до первоцвіту і в наші дні. Це лікарська і вітаміноносна рослина. При виснаженні, малокрів'ї дуже корисні салати із молодих листків первоцвіту. Всього один з'їджений листок примули забезпечує денну потребу нашого організму у вітаміні С. В Голландії і Англії первоцвіт розводять як салатну зелень.


ЕДЕЛЬВЕЙС
На недоступних скелях над ущелинами Карпатського високогір’я росте квітка. Це едельвейс (Leontopodium alpinum), який місцеві жителі ще називають “шовкова косиця”. Є багато легенд про цю квітку, одна із них говорить, що цю квітку висівали карпатські черевниці та обіцяли молодим парубкам, які подарують едельвейс коханій, назавжди знайти місце у її серці. Не відчуваючи небезпеки парубки вирушали на пошуки шовкової квітки. Але лише не багатьом вдалося її зірвати – більшість зривалися із скель та гинули на втіху чарівницям. Нареченим нещасливцям не залишалось нічого іншого, як оплакувати своїх коханих. Їхні сльози щорічно з’являються на квітках едельвейсу маленькими крапельками нектару.
У багатьох місцях Карпат 50-60 років тому часто можна було зустріти цю квітку. Але рослину так інтенсивно визбирували, що тепер вона збереглася у природних умовах лише у двох місцях: на вершинах Близниця і Ненеска. Едельвейс знаходиться під загрозою зникнення, тому він охороняється законом.


ЕРИТРОНІЙ СОБАЧИЙ ЗУБ
Еритроній собачий зуб (Erythronium dens-canis) цвіте на весні. Зустрічається головним чином у зоні букових лісів, у низинах і до субальпійського пояса (1400 метрів над р. м.). Це типова лісова рослина. Свою назву вона отримала тому, що її цибулина розділена і схожа на собачий зуб. Раніше, коли передгір’я Карпат ще були вкриті дубовими лісами, ця рослина займала більші площі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Квіти і трави Карпат

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок