Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Особливості зростання тису ягідного на правому березі річки прут біля м. Коломия

Особливості зростання тису ягідного на правому березі річки прут біля м. Коломия

Назва:
Особливості зростання тису ягідного на правому березі річки прут біля м. Коломия
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,50 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Особливості зростання тису ягідного на правому березі річки прут біля м. Коломия


Згідно умов атмосферної циркуляції і сонячної радіації територія Івано-Франківської області відноситься до крайньої західної смуги центральної кліматичної області Європейської території. Клімат району дослідження помірно континентальний з довгою весною, нежарким літом, теплою осінню та порівняно м'якою зимою (в передгірській частині).
В Українських Карпатах кліматичні умови характеризуються різкими коливаннями: більш суровий клімат в приводороздільній частині гір, в Передкарпатті він дещо м'якший. Середня річна температура в Передкарпатті 7-8°С. В гірських районах знижується до 3°С. Середньомісячна температура липня 21°С, в горах 10°С. Максимальна літня температура 37-38°С, в передгір'ї і в горах до 30°С. Зима в передгір'ї охоплює 2,5 місяці, в горах 4 місяці. Середньомісячна температура січня -3-7°С. Вегетаційний період триває 215 днів, морозного 150. Сніг залягає в грудні й тане на початку березня. В горах він тримається до квітня. Середньорічна кількість опадів 600-800 мм в низинних частинах і передгірях 600-700 мм, в горах до 1400 мм. Найбільша кількість дощів випадає весною і на початку літа. Середньорічний шар випаровування з досліджуваної території змінюється на півночі від 540 мм до 510 мм на півдні.
Річкова сітка в Західному регіоні досліджень добре розвинута і відноситься до басейну рік Дністра і Прута. Основними водними артеріями є ріки Дністер і Прут з їх притоками. Густина річкової сітки складає 0,2-0,4 км/км2, а в окремих басейнах річок, таких як, Луква, Рибниия, Черемош, до 1,1 - 1,25 км/км2. Ріки північно-східного схилу Карпат — Дністер і Прут та їхні притоки пересікають Карпати, маючи тут характер типово гірських рік. При виході з гір річки і їх притоки, отримують південно-східний напрямок, стають спокійнішими.
Район зростання тиса ягідного знаходиться в зоні контакту Зовнішньої та Внутрішньої зон Передкарпатського крайового прогину. В геологічній будові Зовнішньої зони приймають участь палеозойські, мезозойські і кайнозойські відклади. Внутрішня зона Передкарпатського прогину складена моласами неогену і флішевими утвореннями палеогену і крейди потужністю до 6000 м. Загальний стратиграфічний опис порід нами приведено окремо для кожної із зон.
Так, відклади мезозойської групи (Мг) для Зовнішньої зони Передкарпатського прогину, в межах району досліджень характеризуються широким розповсюдженим і представлені середньо-, верхньоюрськими і верхньокрейдовими утвореннями.
Відклади юрської системи (І) в межах досліджуваної території розвинуті на всій Зовнішній зоні прогину. Вони трансгресивно з кутовим неузгодженням залягають на породах палеозою і перекриваються крейдовими, палеогеновими і неогеновими утвореннями. Глибина залягання юрських відкладів збільшується в західному і південно-західному напрямках від 100-150 і до 700-800 м і більше. В долині ріки Дністер юрські відклади виходять під четвертинні породи. Загальна потужність відкладів та території Зовнішньої зони прогину досягає 200-250 м.
Відклади середньоюрського віку (І2) літологічно представлені різнокольоровими глинами, аргілітами, пісковиками і конгломератами з рідкими прошарками вапняків, доломітів, ангідритів і гіпсом; відмічається включення великої кількості рослинних решток.
Відклади верхньої юри (І3) представлені всіма ярусами, починаючи від коловейського і закінчуючи титонським. Порода коловейоксфордського ярусів узгоджено залягають на відкладах середнього відділу юри. Представлені, в основному, карбонатними утвореннями: доломітозованими вапняками, доломітами, ангідритами. Потужність їх в прогині до 550 м.
Породи кімеридж-титону залягають на відкладах коловей-оксфорду і пов'язані з ними поступовим переходом. Літологічно представлені вапняками пелітоморфними, органогенно-уламковими, з прошарками глин, конгломератів, гравелітів і пісковиків. Потужність відкладів до 850 м.
Крейдові відклади (К) в межах досліджуваної площі, характеризуються широкою розповсюдженістю, і відсутні тільки в Косівській западині Передкарпатського прогину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Особливості зростання тису ягідного на правому березі річки прут біля м. Коломия

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок