Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> З історії діяльності українського наукового інституту в Берліні та українського вільного університету в Мюнхені

З історії діяльності українського наукового інституту в Берліні та українського вільного університету в Мюнхені

Назва:
З історії діяльності українського наукового інституту в Берліні та українського вільного університету в Мюнхені
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,58 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
З історії діяльності українського наукового інституту в Берліні та українського вільного університету в Мюнхені


Упродовж століть із різних причин — соціально-економічних, об'єктивних і суб'єктивних — українці емігрували до країн Європи, Азії, США, Канади, інших континентів. Не становила винятку і Німеччина. Як відомо, на її території здавна поселялися політичні емігранти, творча інтелігенція, у тому числі й з України, а також ті, хто з економічних причин шукав роботу, щоб працювати й жити для задоволення своїх життєвих потреб.
На терені Німеччини перебувала значна кількість українців — полонених із російської армії в роки Першої світової війни. Значна кількість із них залишилася, натуралізувалась і жила, знайшовши в Німеччині свою нову домівку.
Після поразки української національної революції в 1917-1920 роках у Німеччину прибула значна кількість українських емігрантів. Це були представники політичних партій та організацій, військові з армії Української Народної Республіки та Української Галицької армії Західно-Української Народної республіки, імущих верств, майно яких конфіскувала радянська влада. Усі вони були фактично противниками більшовицької форми правління в СРСР, яка пізніше перетворилася в сталінську тоталітарну систему. Як відомо, своїх супротивників сталінський режим знищував, репресував, засилав до концтаборів і тюрем.
Емігрувавши до Німеччини, а це були переважно молоді люди, вони прагнули здобути вищу освіту, набути професії, щоб гідно репрезентувати українців у німецькому суспільстві. Німецькі власті надавали їм можливість студіювати в університетах Лейпцига, Мюнхена, Тюбінгена, інших міст. Але найбільше їх навчалося в Берліні. Тут уже на початку 1921 р. було засновано Спілку студентів-українців у Німеччині [1].
Авторитетним науковим центром української еміграції став Український науковий інститут (УНІ), створений у Берліні 10 листопада 1926 р. Інститут був заснований Українським товариством допомоги біженцям, яке очолювала дружина колишнього гетьмана Української Держави Павла Скоропадського — Олександра Скоропадська. Інститут існував як філія Берлінського Фрідріх-Вільгельм університету [2].
Урочисте відкриття інституту відбулося наприкінці жовтня 1926 р. На відкритті були присутні представники німецького міністерства освіти, німецької науки, адміністрація Фрідріх-Вільгельм університету, багато представників української громади в Берліні, у тому числі гетьман Павло Скоропадський, студенти, які щойно вступили до інституту.
Директором інституту був запрошений колишній міністр закордонних справ Української Держави Д. Дорошенко. Він виступив на відкритті інституту з рефератом "Історія взаємин України і Німеччини від найдавніших віків княжої доби по нинішній день". Виголошувалися промови, зачитувалися привітальні листи, телеграми. Німецький професор Вільденбанд у своїй промові наголосив, що відкриття інституту є святом культур двох народів [3].
Згідно зі статутом УНІ мав сприяти поглибленому дослідженню минулого та сучасного українського народу, встановленню та зміцненню зв'язків між українськими та західноєвропейськими, головним чином, з німецькими науковими колами, знайомити їх з досягненнями українських вчених, опікуватися молоддю, що студіювала в Німеччині. Для неї адміністрація інституту виділяла матеріальну допомогу, сприяла здобуттю молодими українцями вищої освіти.
З метою нормального функціонування інституту була створена спільна українсько-німецька Кураторія, до складу якої з німецького боку входили колишній міністр, командуючий військами, що були в Україні в 1918 р., генерал В. Грьонер (голова Кураторії), директор Слов'янського інституту в Берліні професор Басмер, професор Зерінг. Українську сторону репрезентували відомий політичний, громадський, науковий діяч О. Скоропис-Йолтуховський (заступник голови Кураторії), професор І. Мірчук. У 1934 р. на місце генерала Грьонера прийшов професор А. Пальме, який займав посаду голови Кураторії до весни 1938 р. З початком 1939 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: З історії діяльності українського наукового інституту в Берліні та українського вільного університету в Мюнхені

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок