Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Космічна мікробіологія

Космічна мікробіологія

Назва:
Космічна мікробіологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,01 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат
Космічна мікробіологія


Успіхи сучасної науки і техніки дають під-ставу припустити, що вже через кілька років космонавти висадяться на Місяці. На Марс вони, мабуть, потраплять через кілька десяти-літь. Ще більш довгі строки потрібні для здійснення мандрівок на інші планети Соняч-ної системи. Проте, не очікуючи того момен-ту, коли нога людини ступить на поверхню не-бесних тіл, уже зараз провадяться різносторонні дослідження з метою одержання не тіль-ки непрямих, а й прямих даних відносно мож-ливого існування життя поза Землею. У цих дослідженнях найбільш активну участь бере космічна мікробіологія (назву запропонували М. М. Жуков-Вережников і його співробітни-ки). Ця галузь мікробіології прилягає до ек-зобіології, але обмежує об'єкти свого дослід-ження тільки мікроскопічними організмами в космосі.
Мікробіологічні дослідження метеоритів
Влітку на нічному безхмарному небі часто можна спостерігати вогняні сліди, які залиша-ють «падаючі зірки» — метеорити. Більшість астрономів вважає, що це уламки небесних тіл, які існували раніше. Метеорити носяться у міжпланетному просторі навколо Сонця, ут-ворюючи пиловидні хмари. На світанку або після заходу Сонця метеоритний пил, освітле-ний сонячними променями, слабо світиться. Це зодіакальне світло віддавна привертало увагу людини.
Щосекунди частинки метеоритної матерії нескінченним потоком вторгаються в земну ат-мосферу. Щодоби Земля приймає значну масу цієї космічної речовини. Більша її частина складається з крихітних частинок, вимірюва-них мікронами. В той же час зустрічаються крупні метеорити різних розмірів, що досяга-ють десятків тонн перетинаючи земну орбіту, ці «гості з космосу» мчать з швидкістю, що в кілька раз перевищує швидкість космічних ко-раблів. При зіткненні із земною атмосферою поверхня метеоритів і частинок повітря, що до неї прилягають, нагрівається до кількох ти-сяч градусів і світиться. Дрібні метеорити повністю згоряють і випаровуються. Більш крупні обпалюються тільки з поверхні і пада-ють на Землю.
За своїм складом метеорити підрозділяють-ся на кам'яні, залізні і залізокам'яні. Найбіль-ше падає на Землю кам'яних метеоритів, що містять численні дрібні включення нікелевого заліза. Залізокам'яні метеорити містять знач-ніші включення цієї сполуки. В залізних ме-теоритах нікелеве залізо проходило стадію впливу температури понад 1500° С, а потім на протязі десятків мільйонів років розплавлена маса охолоджувалась і зазнавала кристаліза-ції,
Особливий інтерес становлять вуглисті хон-дрити, які відносяться до кам'яних метеоритів. Вони, крім заліза, містять сірку, зв'язану воду і до 2—3% вуглецю у вигляді різних органіч-них сполук. Доведено вміст у вуглистих хонд-ритах високомолекулярних парафінових вуглеводній які нагадують вуглеводні гірського воску — озокериту, а також органічних спо-лук, що містять кисень. У 1960 р. під дією чотирихлористого вуглецю з вуглистого хондри-ту Маррей учені одержали витяжку, в якій виявили вуглеводневі сполуки, що містили 10— 15 атомів вуглецю, а також органічні кисло-ти, ароматичні та гетероциклічні сполуки. Там же була знайдена речовина, що нагадувала цитозин — одну із складових частин нуклеїно-вих кислот.
За даними Кейці-Графа, вуглеводні метеоритів належать до двох груп — озокеритів і асфальтів. Озокерити складаються майже ви-ключно з твердих парафінів. Елементарний склад органічних речовин у метеоритах такий (у процентах): вуглецю — 24,2, водню — 8,і, азоту — 4,0, сірки — 8,7, хлору — 5,8, кисню — 48,9. За своїм складом і структурою метеори-ти нагадують земну гірську породу — туфи.
Крупні метеорити одержують назви тих на-селених пунктів, біля яких вони впали.
Космічне походження метеоритів давно привертало увагу дослідників, які цікавились не тільки хімічним і мінералогічним складом інших планет, а й питанням про існування на них живих організмів.
Пошуки мікроорганізмів у метеоритах роз-почалися ще у другій половині минулого сто-ліття. У 1861 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Космічна мікробіологія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок