Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Забруднення гідросфери

Забруднення гідросфери

Назва:
Забруднення гідросфери
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,85 KB
Завантажень:
661
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.4


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Вступ
Запаси води на Землі величезні – 1,39·109 км3, що становить 0,23% усієї маси землі. Проте абсолютна більшість цієї колосальної маси – це гіркувато-солона морська вода непридатна для пиття та технічного використання. Маса прісної води на планеті – 35·106 км3, тобто 2% її загальної кількості. Основна кількість (75%) прісної води зосереджена в льодових щитах Антарктиди й Гренландії, гірських льодовиках, айсбергах, у зоні вічної мерзлоти. Із всієї кількості прісної води лише 0,6-1% перебуває в рідкому стані. Саме ця вода й використовується у своїх чисельних потребах. [1]
У результаті інтенсивного використання людством водних ресурсів відбувається значні кількісні й якісні зміни в гідросфері. Кількісні зміни полягають в тому, що в певних районах змінюються кількість води, придатної для господарювання, водний баланс, режим рік тощо. Якісні зміни зумовлені тим, що більшість річок і озер є не лише джерелом водопостачання, а й басейнами, куди скидають промислові, сільськогосподарські й господарсько-побутові стоки [?]. Це призвело до того, що нині на землі вже практично не залишилося великих річкових систем з гідрологічним режимом і хімічним складом води, не спотворених діяльністю людей.
Забруднення гідросфери поділяють на хімічне, фізичне, біологічне і теплове.
Хімічне забруднення води відбувається внаслідок надходження у водойми з стічними водами різних шкідливих домішок неорганічної й органічної природи. Більшість з яких є токсичними для мешканців водойми.
Згубно впливають на стан водойми стічні води, що містять розчинені органічні речовини або суспензії органічного походження. Більшість цих речовин сприяє зменшенню вмісту кисню у воді.
Особливої шкоди завдають нафта й нафтові продукти, які утворюють на поверхні плівку, що перешкоджає газообмінові між водою й атмосферою й знижує вміст кисню у воді. [3].
Основними постачальниками органічних речовин у стічних водах є підприємства целюлозно-паперової промисловості, нафтопереробні заводи. Велику кількість органічних сполук містять стоки хімічних підприємств.
Фізичне забруднення води пов’язане із зміною її фізичних властивостей – прозорості, вмісту суспензій та інших нерозчинених домішок, радіоактивних речовин і температури [2].
Теплове забруднення водойми є особливим видом забруднення гідросфери. Воно спричинене спуском у водойми теплових вод від різних енергетичних агрегатів. Серед теплових забруднювачів гідросфери перше місце посідають АЕС.
Біологічне забруднення водного середовища полягає у надходженні до водойм із стічними водами різних видів мікроорганізмів, рослин і тварин, яких раніше не було. Бажано з них є хвороботворними для людей, тварин і рослин.
Особливої гостроти біологічне забруднення водойм набуває в місцях масового відпочинку людей [4].
У країнах, що розвивають, близько 30% усіх хвороб і майже 33% усіх смертних випадків спричинені вживанням забрудненої води. Вирішення водної проблеми в цих країнах є найголовнішим завданням. Водопостачання на всій планеті до 2025 р. можна забезпечити за рахунок створення низько затратних служб, що експлуатуються на місцевих рівнях [5].
Для вирішення проблеми забезпечення водою, слід вжити такі заходи: очищення, впровадження нових технологій, зменшення рівня забруднення [3].
Крім того необхідно використовувати альтернативні джерела прісної води (опріснення морської води, збір дощової, вторинне використання стічних вод, рециркуляція).
Велика різноманітність якісного та кількісного складу природних вод не дає можливості класифікувати їх за якоюсь однією ознакою, з точки зору аналітичної хімії найбільш придатною є класифікація за вмістом основних складових компонентів, які складають так звану матрицю об’єкта аналізу [6]. Хімічний склад матриці є одним із найважливіших факторів, який треба мати на увазі при виборі методу аналізу, підготовки проби до аналізу, та виконання аналітичних операцій.
Кількісний склад матриці природних вод характеризується сумою сольових компонентів (головних іонів).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Забруднення гідросфери

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок