Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Рослини: визначення, історія походження

Рослини: визначення, історія походження

Назва:
Рослини: визначення, історія походження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,46 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Рослини: визначення, історія походження


ЩО ТАКЕ РОСЛИНА?
Так і хочеться відповісти на це запитан-ня: рослина - це те, що росте. Це, звичайно, не наукова відповідь, але одну з найваж-ливіших рис усіх рослин ви вгадали правиль-но. Рослина постійно збільшує масу свого тіла. Клітини, розташовані на кінчиках сте-бел та коренів, діляться постійно, вони «пра-цюють» упродовж цілого життя рослини.
З досвіду ми знаємо: досягнувши певної товщини, дерево перестає рости. Але таке об-меження життєвого простору рослині не вигідне: клітини камбію все одно діляться, хоча й можуть надовго завмирати.
Усі рослини мають подібні «пристрої» для живлення. Вони всмоктують мінеральні ре-човини з водних розчинів. Чим більше галу-зиться і росте коріння, тим краще воно живить рослину.
Рослини, на відміну від тварин, малору-хомі. Вони можуть пересуватися, але в ін-ший спосіб. Ліани обвивають опори та іноді «перелізають» з одного місця на інше. Со-няшник повертає свою квітку слідом за сон-цем. Квітка розкриває та закриває свої пелю-стки. Але у більшості рослини живуть на од-ному місці все своє життя (а це іноді сотні, і навіть тисячі років, як секвоя).
Та головна відмінність рослини від усьо-го живого, головне її призначення на Землі -це здатність до фотосинтезу. У процесі фото-синтезу при взаємодії сонячного світла, води та вуглекислого газу утворюються кисень та складні органічні речовини, такі, як білки та нуклеїнові кислоти. Фотосинтез відбувається лише вдень, при сонячному світлі, у кожно-му зеленому листочку, травинці і навіть у водоростях, що плавають у товщі води в океанах або прикріплені до дна. До фото-синтезу здатні всі організми, що містять зе-лений пігмент хлорофіл і групу жовтих пігментів каротиноїдів.
Життя на Землі забезпечується впливом Сонця на рослини суші та океану.
Але й після своєї загибелі рослини про-довжують підтримувати життя на Землі. Розкладаючись, рештки рослин виділяють вуглець, який у вигляді вуглекислого газу надходить в атмосферу. При розкладанні ут-ворюється також і вода. Ці елементи знову використовуються новими поколіннями рос-лин.
Відмерлі рослини за тисячоліття утвори-ли і ґрунт, і корисні копалини: торф, кам'яне вугілля, нафту. У процесі еволюції утво-рився і світ тварин, який існує виключно за-вдяки життєдіяльності рослин.
КОЛИ НА ЗЕМЛІ З'ЯВИЛИСЯ РОСЛИНИ?
Більшість сучасних учених вважають, що планета Земля сформувалася трохи раніше за чотири з половиною мільярди років тому. Найдавніші рештки вимерлих організмів знайдено в породах, що мають вік 3,8 міль-ярда років. Першими мешканцями Землі бу-ли бактерії-анаероби, тобто організми, що не використовували, та й не могли використо-вувати для дихання кисень, якого ще не бу-ло в атмосфері.
Вважається, що вперше процес фотосин-тезу «пішов» у бактеріях. Фотосинтез - це найважливіший природний процес, коли при взаємодії сонячного світла, води та вуглекис-лого газу утворюється органічна речовина та вільний кисень.
Перші найпростіші одноклітинні водо-рості та гриби з'явилися близько 2 мільярдів років тому. їхні рештки знайдено у відкла-дах протерозойської ери на території Грен-ландії та Канади. У той самий час з'явилися і перші багатоклітинні рослини. Розвиток життя на Землі, поява і рослин, і тварин бу-ли тісно пов'язані з процесом фотосинтезу.
Учені вважають, що синьо-зелені водо-рості (це їх назва, а не просто позначення ко-льору) і гриби - перші представники рослин-ного світу на Землі. Це нижчі рослини.
Більше 2 мільярдів років тому перші на-земні рослини нагадували моховиння, яке ми можемо бачити зараз у сирих тінистих
місцях.
Близько 400 000 000 років тому виникли складніші рослини. Вони нагадували сучасні папороті. Папороті першими мали коріння, стебло та листя. Це вже ознаки вищих рос-лин.
На час появи динозаврів Земля вже була вкрита лісами. Ці рослини розмножувалися насінням.
Сосни та інші хвойні дерева з'явилися пізніше - 300 000 000 років тому. Ця група дерев складається з численних представни-ків, таких, як сосна, ялина, смерека, кедр, модрина та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Рослини: визначення, історія походження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок