Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Особливості антиоксидантної та антирадикальної активності деяких рослин 

Особливості антиоксидантної та антирадикальної активності деяких рослин 

Назва:
Особливості антиоксидантної та антирадикальної активності деяких рослин 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,04 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Особливості антиоксидантної та антирадикальної активності деяких рослин 


Останнім часом велика роль відводиться оксидатному стресу, як причині цілого ряду захворювань, зокрема, кардіоваскулярних, раку, цукрового діабету, дегенеративних хвороб, пов’язаних зі старінням [2]. Вважають, що антиоксиданти відіграють важливу роль в профілактиці цих хвороб цивілізації. Значення овочів та фруктів, як складових їжі є загальновідомим. Одним з обгрунтувань їх позитивних ефектів на здоров’я є вміст в них антиоксидантів, до яких належать вітаміни С, Е, каротиноїди, селен, фолати та фенолові сполуки, включаючи флавоноїди [4]. Велику увагу останнім часом почали привіляти антоціанам, як представникам значної групи антиоксидантів [2].
Ціллю роботи було дослідження антоціанів в різних видах рослин та їх антирадикальної і антиоксидатної активності, як показника їх харчової цінності.
Матеріалом дослідження були такі рослини: бузина чорна, кизил звичайний, шовковиця чорна, ехінацея пурпурна, яблука, яфини, капуста.
Визначення кількості антоціанів та антирадикальної активності проводили в лабораторії Харчового наукового інституту в Модрі, Словаччина (директор к.м.н., доц., Станіслав Шілгар). Антоціанові фарбники визначались спектрофотометрично при поглинаючому максимумі по екстракції з тугих матеріалів окисленим етанолом або прямо розведенням рідких взірців соляною кислотою в етанолі. Для визначення DPPH–антирадикальної активності екстрактів була використана методика основана на реакції антиоксидантів зі стабільним радикалом 2,2 дифеніл-1-пікрілгідразіл-гідратом (DPPH) в метаноловому розчині. Падіння поглинання в часі при відповідній довжині хвилі є доказом реакції антиоксидантів екстрактів з DPPH, тобто доказом прояву антиоксидантної активності, що полягає у зв”язуванні вільних радикалів. Редукція вільного DPPH в присутності антиоксидантів або радикалів проявляється в зниженні поглинання при 515,6 нм. Визначення антиоксидантної активності проводили по методиці D.E.Pratt (1992) [5]. Антиоксидантна активність вираховувалась як відсоток інгібіції оксидації проти контрольної проби без придавання спиртового естракту рослини.
Одержані дані вказують на широкий спектр антиоксидантної та антирадикальної активності і вмісту антоціанів в різних рослинних матеріалах, найбільше дрібних овочах. Найвищий вміст антоціанів виявлений в концентраті бузини чорної (17,43±0,1 г/кг), в якій була визначена також найвища антирадикальна активність (82,91±5,01%). Слід вказати, що високою антиоксидатною активністю характеризується і гроно бузини чорної. Цікаво, що заморожені плоди шовковиці чорної та яфин провляють значну здатність зв’язувати вільні радикали, що відповідає високій концентрації антоціанів в плодах і забезпечує інтенсивне виловлювання вільних радикалів у формі добавленого DPPH.
Між різними видами фруктів найбільше антоціанів виявлялось в бузині чорній, в меншій кількості в яфинах, а найменше в шовковиці та кизилі. Поряд з цим спектрофотометрично встановлена здатність виловлювати вільні радикали пов’язана з показниками антоціанів в досліджуваному біологічному матеріалі і утворює ряд величин знижуються: бузина чорна > шовковиця > яфини > вишні. Ці результати підтверджуються також даними інших авторів, що вивчали у дрібних фруктах антоціани та фенольні сполуки, які характеризуються високою здатністю виловлювати вільні радикали та інгібувати оксидантні процеси [4].
Не виключено, що висока антирадикальна активність бузини чорної визначається не лише великою кількістю антоціанових барвників, але й вмістом вітаміну С й каротинів.
При порівнянні зразків заморожених плодів яфин та шовковиці бачимо, що в шовковиці знаходиться менше антоціанів, але її антирадикальна активність вища. Більш висока активність, очевидно, зумовлена вітаміном С та присутність цинку в шовковиці в порівнянні з яфинами.
Не дивлячись на помірно низький вміст антоціанового барвника в зразках шовковиці залитих медом (0,496±0,02 г/кг), кизилового компоту (0,352±0,03) та пюре з шовковиці та яблук (0,037±0,004), була визначена їх висока антирадикальна активність (74,62±0,567%; 70,25±0,522 та 72,7±0,841 відповідно).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості антиоксидантної та антирадикальної активності деяких рослин 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок