Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> СЛИВА ДОМАШНЯ І СМОКОВНИЦЯ ЗВИЧАЙНА

СЛИВА ДОМАШНЯ І СМОКОВНИЦЯ ЗВИЧАЙНА

Назва:
СЛИВА ДОМАШНЯ І СМОКОВНИЦЯ ЗВИЧАЙНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,08 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
з біології на тему:
СЛИВА ДОМАШНЯ
І СМОКОВНИЦЯ ЗВИЧАЙНА


СЛИВА ДОМАШНЯ
слива звичайна, Prunus domestica — дерево родини розових, заввиш-ки 6—12 м. Гілки неколючі, голі, з гладенькою корою. Листки чергові, черешкові, еліптичні або оберненояйцевидні, темно-зелені, товсті, зісподу опушені, зарубчасто-пилчасті. Квітки правиль-ні, двостатеві, 5-пелюсткові, одиничні або в пучках по 2—5, пелюстка білі або зеленувато-білі. Плоди — м'ясисті кістянки овальної, округлої чи яйцевид-ної форми, з чітко виявленою поздовжньою черевцевою боро-зенкою, різного (від зеленого й жовтого до червоного і си-нювато-чорного з восковим на-льотом) забарвлення, кісточки сплюснуті, з гострими кінцями. Цвіте у квітні—травні.
Поширення. Батьківщина сливи домашньої — Мала Азія, Кавказ і Північний Іран. На Україні її вирощують в усіх плодових зонах, але найпоширеніша вона у Вінницькій, Хмельницькій, Хар-ківській, Донецькій, Закарпат-ській та Чернівецькій областях.
Заготівля і зберігання. З ліку-вальною метою використовують плоди і кору рослини. Плоди вико-ристовують свіжими або пере-робляють на чорнослив (сушені плоди), маринади, компоти, ва-рення, повидло, мармелад, дже-ми, цукати тощо. Для пере-робки на чорнослив збирають плоди, які повністю достигли. Спочатку їх бланшують (витри-мують 1—-2 хвилини в окропі), а потім сушать, розстеливши на сонці. Найстигліші й найсоковитіші плоди бланшують ок-ремо у 0,5—1,0 %-ному розчині питної соди протягом 20—30 секунд, щоб уникнути розтріс-кування. Штучно сушать плоди при температурі 50—55°, дово-дячи її в кінці сушіння до 75— 85°. Сушених плодів виходить 22 %. Зберігають їх у мішках з нещільної тканини. Кору рос-лини використовують свіжою.
Хімічний склад. Свіжі сливи містять 6—17% цукрів, до 1,6% органічних кислот (яблучна, ли-монна, щавлева, янтарна, хін-на), дифенілізатин, пектинові ре-човини, флавоноли (кверцетин, ізокверцитрин), антоціани й лей-коантоціани, каротин (0,1—2,7 мг %), вітамін Е (0,63 мг %), аскорбінову кислоту, вітаміни групи В та сполуки калію (214 мг%), заліза, йоду, міді й цинку. Ядро кісточок містить до 42 % жирної олії, що за своїми властивостями не посту-пається перед олією з мигдалю (див. статтю Мигдаль звичай-ний).
Фармакологічні властивості і ви-користання. Свіжі й сушені сли-ви, виготовлені з них компоти і сік з м'якушем виявляють ніжну послаблюючу дію й ре-комендуються при запорах і ато-нії кишечника, особливо у дітей і в людей похилого віку, і для очищення кишечника при за-пальних його станах. При ожи-рінні й цукровому діабеті вжи-вати сливи в зазначених ви-падках слід після спеціальної обробки, яка дає змогу позба-вити їх цукру і кислот. Сливи позитивно впливають на печін-ку при неінфекційних гепати-тах, поліпшують стан хворих на атеросклероз (сприяють ви-веденню з організму холестерину) і гіпертонію, прискорю-ють видалення з організму над-лишків води і кухонної солі. Як і інші плоди, що містять пектини, сливи сприяють ви-веденню з організму радіоак-тивних речовин. М'якуш слив іде на виготовлення комбіно-ваного препарату кафіолу, який застосовують як послаблюючий засіб. Свіжу кору використовують у гомеопатії.


СМОКОВНИЦЯ ЗВИЧАЙНА,
інжир, фігове дерево, (Ficus carica) — одно- або дводомна листопадна субтропічна, з молочним соком рослина родини шовковицевих. В дикому стані смоковниця являє собою куги, або невисоке деревце, в культурі — велике дерево (до 15 м заввишки) з товстими, слабо розгалуженими гілками. Листки великі, чергові, довгочерешкові, серцевидні, 3—5-лопатеві за фор-мою (залежно від сорту листки можуть бути й іншої форми). Квітки маленькі, непоказні, розмі-щені всередині м'ясистого порож-нистого суцвіття-сиконія з вузь-ким отвором зверху. Розрізняють З типи квіток: чоловічі (тичин-кові), жіночі короткостовпчикові, так звані галові, і жіночі довго-стовпчикові, що дають плоди. Довгостовпчикові квітки форму-ються в суцвіттях, які в процесі розвитку перетворюються на ве-ликі соковиті супліддя-фіги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: СЛИВА ДОМАШНЯ І СМОКОВНИЦЯ ЗВИЧАЙНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок