Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Рослини – загальна характеристика

Рослини – загальна характеристика

Назва:
Рослини – загальна характеристика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,93 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
на тему:
Рослини – загальна характеристика


Завдяки здатності до фотосинтезу рослини постійно поповнюють неминучі втрати органічних сполук на планеті; нагромаджують у продуктах фотосинтезу велику кількість хімічної енергії; підтримують необхідний для існування більшості організмів рівень кисню в атмосфері; запобігають нагромадженню в атмосфері надлишку вуглекислого газу.
Рослини відіграють провідну роль у кругообігу мінеральних речовин, що забезпечує
безперервне існування життя на Землі, неможливе без мінерального живлення. Рослинність істотно впливає на клімат. Вона зв’язує родючі часточки поверхневих шарів грунту, запобігає їх змиву та ерозії ґрунтів. Деякі форми рослинності зумовлюють нагромадження води на поверхні Землі та сприяють утворенню боліт.
У практиці всі рослини поділяють на групи за їх застосуванням.
Рослини, що використовуються в їжу та на корм худобі:
а) хлібні злаки – пшениця, рис, жито, ячмінь, овес, кукурудза, просо. Пшениця – найбільш поширена культурна рослина на земній кулі. Більшість населення Землі харчується пшеничним хлібом. Кількість кукурудзи, що використовується в харчових цілях, у різних країнах неоднакова – вона становить від 2,5 до 100 % усього врожаю. Світова продукція зерна кукурудзи досягає 2 млн. центнерів. Рис – також дуже поширена культура. В наші часи ним харчується половина населення світу. Рисова солома йде на корм худобі, на виготовлення паперу , капелюхів.
б) овочі – картопля, капуста, морква, буряк, огірки, баклажани, тощо.
в) плодові рослини – плоди так само, як і овочі, містять багато сполук, необхідних для життя людини ( смородина, аґрус, малина, яблуні, груші, сливи, абрикоси, лимони, мандарини, апельсини).
г) зернобобові – горох, квасоля, соя, боби. Ці рослини багаті на білки і мають особливе значення в живленні людини та тварин.
д)олійні – соняшник, льон, коноплі, рицина, соя.
е) цукристі рослини – цукровий буряк та тростина.
Лікарські рослини – група рослин, що безпосередньо використовується для лікування хвороб людини чи тварини або є сировиною для хіміко – фармацевтичної промисловості. Зараз медицина використовує понад 300 видів лікарських рослин. Більшості рослин є дикорослі, їх збирають у лісі, в полі та на луках.
Технічні рослини, що використовуються в промисловості :
а) волокнисті рослини – група рослин, що дає сировину, придатну для виготовлення текстильних виробів, шпагату, канатів тощо. У одних рослин волокна одержують із стебел, у других – з листків, у третіх – з волосків, що вкривають насіння.
б) дубильні рослини – група рослин, що містять у підземних та надземних органах дубильні речовини. Найбільш відомі з них дуб, верба, ялина, сумах, кермек, бадан.
в) ефіроолійні рослини – група рослин, у різних органах яких утворюються цінні ефірні олії. В Україні промислове значення мають близько 30 видів рослин: коріандр посівний, кмин, аніс, троянда олійна, лаванда справжня, шавлія лікарська. За хімічним складом ефірні олії різних видів рослин неоднакові. Використовуються ефірні олії у парфумерній, миловарній, лікарській, кондитерській промисловості.
д) каучукові рослини - група рослин, у тканинах яких утворюється каучук. Каучуконосних рослин небагато, серед них є дерева, кущі, трави. Найбільш поширеними є гевея, гваюла, кендир, ваточник.
4.Рослини, в яких утворюється деревина. Деревина використовується не тільки як будівельний матеріал, але і в целюлозно – паперовій, лісохімічній промисловості, як паливо. Головні породи: дуб, бук, граб, ялина, береза та ін.
5. Декоративні рослини: троянди, жоржини, хризантеми, чорнобривці, петунія, матіола, левкой та ін. Це одно- і двохрічники, багаторічники, чагарники, ліани закритого
грунту.
Корінь – підземний орган рослини. Корінь виник пізніше від стебла і листка – в зв’язку з переходом рослин до життя на суші. У кореня немає ні листків, ні в певному порядку розташованих бруньок. Для нього характерний верхівковий ріст у довжину, бічні розгалуження його виникають ендогенно ( з внутрішніх тканин), точка росту вкрита кореневим чохликом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Рослини – загальна характеристика

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок