Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Метод пункційної біопсії суглобового хряща

Метод пункційної біопсії суглобового хряща

Назва:
Метод пункційної біопсії суглобового хряща
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,29 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Метод пункційної біопсії суглобового хряща


Хвороби суглобів кінцівок у продуктивних та дрібних домашніх тварин є значною проблемою ветеринарної ортопедії. Вони дуже поширені, мають різноманітну етіологію та патогенез, важко піддаються лікуванню. Перебіг хвороб суглобів значною мірою залежить від стану тканин, що їх утворюють. Тому розробка методів пункційної біопсії тканин суглобів важлива з наукової та практичної точки зору, оскільки дозволяє їх досліджувати за життя тварини на різних стадіях захворювання. Це відкриває нові можливості для вивчення патогенезу хвороб суглобів та ефективності різних методів лікування.
Майже всі пристрої для пункційної біопсії тканин опорно-рухового апарата забезпечують одержання біоптатів з м’яких тканин (синовіальної оболонки) і не придатні для вилучення зразків суглобового хряща [2]. За допомогою набору інструментів для кісткової пункційної біопсії Центрального інституту травматології та ортопедії (ЦІТО) [3] можна отримати біоптат суглобового хряща, але останній має незначні розміри, деформований, не завжди вдається його вилучити з порожнини суглоба. Крім того, проведення біопсії цими інструментами вимагає значних фізичних зусиль, можливе не у всіх суглобах, супроводжується значним травмуванням тканин.
Метою наших досліджень була розробка простого та надійного методу пункційної біопсії, який дозволяє отримувати достатні за розмірами для гістологічних досліджень зразки суглобового хряща з багатьох суглобів при незначних фізичних зусиллях та мінімальній травматизації тканин.
Метод пункційної біопсії суглобового хряща та конструкцію пристрою для її виконання розробляли під час пункцій путового, зап’ясткового, заплеснового суглобів великої рогатої худоби та плечового, ліктьового й колінного суглобів у собак різного віку. Спочатку досліди проводили на трупах, а потім на живих тваринах. В останньому випадку пункційну біопсію виконували відповідно до правил асептики та антисептики. Після виконання пункції проводили клінічне спостереження за піддослідними тваринами, враховуючи розвиток ускладнень та час загоєння рани.
Результати дослідження та їх обговорення. Розроблений нами метод пункційної біопсії суглобового хряща виконується за допомогою спеціального пристрою [1]. Останній складається з троакара та розташованого всередині його однакового за довжиною відсікача.
Троакар виконаний у вигляді циліндричного порожнього стрижня з перпендикулярною до повздовжньої вісі ріжучою кромкою на одному кінці і муфтою з упорами для пальців та обмежувальними виступами на протилежному кінці. Відсікач має вигляд круглого стрижня товщиною трохи меншою за внутрішній діаметр троакара. Один кінець відсікача запресований у рукоятку з обмежувальним виступом. На протилежному кінці відсікача, який розташований всередині троакара, є виїмка для біоптата та ріжучий виступ.
Виїмка для біоптата має таку форму, що у місці її розташування (у площині поперечного перерізу А-А) від стрижня відсікача залишається лише четверта частина. Ріжучий виступ відсікача сформований на самому його кінці і локалізується у площині ріжучої кромки троакара. Він за розмірами відповідає одній чверті поперечного перерізу стрижня відсікача. Тому за видом з боку робочого кінця пристрою відсікач наполовину закриває просвіт троакара. Бік ріжучого виступу, що звернений до просвіту троакара, загострений.
Пристрій для пункційної біопсії виготовлений з нержавіючої сталі і має такі розміри (мм): внутрішній діаметр троакара — 5, товщина його стінки — 0,5, довжина — 100, діаметр муфти — 45, висота ріжучого виступу відсікача — 2,5, довжина виїмки для біоптата — 10, діаметр рукоятки — 20.
Пункційну біопсію виконували так. Суглобу надавали положення, що забезпечує доступ до певної ділянки суглобової поверхні. У капсулі суглоба після знеболювання робили скальпелем невеликий розтин, через який у порожнину суглоба вводили робочий кінець пристрою. Його орієнтували так, щоб вільна від відсікача ріжуча кромка троакара була звернена до суглобової поверхні, а сам троакар спрямований до неї під кутом 20-30 градусів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Метод пункційної біопсії суглобового хряща

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок