Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Біологія та екологія, властивості прядильних культур (льон, конопля). Агротехніка вирощування прядильного та олійного льону. Первинна обробка льону-довгунця.

Біологія та екологія, властивості прядильних культур (льон, конопля). Агротехніка вирощування прядильного та олійного льону. Первинна обробка льону-довгунця.

Назва:
Біологія та екологія, властивості прядильних культур (льон, конопля). Агротехніка вирощування прядильного та олійного льону. Первинна обробка льону-довгунця.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,39 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Біологія та екологія, властивості прядильних культур (льон, конопля). Агротехніка вирощування прядильного та олійного льону. Первинна обробка льону-довгунця.
Льон
Льон-довгунець є головною технічною культурою поліських та прикарпатських регіонів України. На бідних поліських ґрунтах вона завжди забезпечувала основний прибуток сільгоспвиробникам.Льон — основна прядивна культура в Україні. При його вирощуванні одержують три цінних види продукції — високоякісне волокно, висихаючу олію і технічну сировину (кострицю).
В Україні льон олійний вирощують переважно як олійну культуру для одержання олії. Солома льону олійного після видалення насіння здебільшого залишається просто неба, де стає добривами. У зв’язку з цим, втрачається велика кількість цінної сировини для текстильної промисловості. Саме тому, важливо використати весь закладений в рослині потенціал: волокно, насіння та відходи у вигляді полови та костриці. В ринкових умовах підвищення збору волокна за рахунок використання соломи льону олійного має виключно велике значення для народного господарства.В онтогенезі льон-довгунець проходить такі фенологічні фази: сходи, ялинка, швидкий ріст стебла, бутонізація, цвітіння, зелена стиглість, рання жовта, жовта, повна стиглість. Сходи з`являються через 5-8 днів після сівби.
Вимоги до грунту. У льону слабко розвинена коренева система. В грунт вона проникає на глибину 60-80см, але до 85% маси коренів знаходиться в шарі 0-25см.
Найкраще росте на дерново-підзолистих суглинистих або суглинисто-піщаних грунтах. Льон також дає добрі врожаї на удобрених дерново-підзолистих супіщаних і дерново-буроземних грунтах.Малопридатні для нього легкі піщані й супіщані грунти, оскільки вони бідні на поживні речовини і погано утримують вологу. Непридатні для вирощування супіски і піщані грунти, важкі глинисті, карбонатні. Не рекомендується сіяти льон на кислих торфових грунтах. На вапнякових грунтах формується грубе і крихке волокно.
Вимоги до вологи.Льон-довгунець дуже вимогливий до вологи. Транспіраційний кофіцієнт - 400-450.
Відношення до температури. Льон - помірно теплолюбний. Мінімальна температура проростання насіння 3-50С. Сходи витримують заморозки до мінус 2?С, а в фазі 2-3 пар листків - до мінус 3-50С.
Льон належить до родини льонових Linaceae D., Коренева система стрижнева.
Стебло гладеньке, циліндричне, тонке. Залежно від різновидності має висоту від 15—20 до 100—120 см, розгалужується тільки зверху (льон-довгунець) або від основи по всій довжині (льон-кучерявець, льон-межеумок). Стебло світле або сизо-зелене.Листки сидячі, ланцетні, цілокраї, зелені або сизі, густо розміщені на стеблі почергово, гладенькі, із восковим нальотом, 26—30 мм завдовжки і 2—4 мм завширшки.Суцвіття — зонтикоподібні китиці, розміщені на верхівці стебла і його бічних розгалуженнях. Квітка п'ятірного типу, симетрична, складається із чашечки, що має п'ять загострених зелених чашолистиків із війками по краях, віночка, який складається з п'яти пелюсток голубого кoльору, звужених до основи, і п'яти тичинок із синіми або рідше жовтими пиляками, п'ятигніздої зав'язі, яка зверху має п'ять стовпчиків.Плід — п'ятигнізда, округла, зверху загострена коробочка
Визначення видів і підвидів культурного льонуІз більш як 200 видів, які об'єднує рід Linum L., виробниче значення мають небагато. Найпоширенішим є льон звичайний культурний — Linum usitatissimum L. До культурних видів належить і льон-стрибунець — Linum crepitans Dum. Проте цей вид втрачає значення культурного і трапляється у деяких місцях як бур'ян.
Залежно від морфологічних ознак найпоширеніший євразійський підвид культурного льону поділяється на такі групи різновидностей: довгунець, межеумок, кучерявець, сланкий льон.
У льону-довгунця визначають такі фази росту рослин: сходи, "ялинка", бутонізація, цвітіння і достигання.Основні сорти льону-довгунця, занесені до реєстру сортів рослин України, такі: К-6, Київський, Могильовський 2, Мрія, Томський 16, Український 2 тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Біологія та екологія, властивості прядильних культур (льон, конопля). Агротехніка вирощування прядильного та олійного льону. Первинна обробка льону-довгунця.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок