Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Структурно-функціональні особливості червоподібного паростка в онтогенезі

Структурно-функціональні особливості червоподібного паростка в онтогенезі

Назва:
Структурно-функціональні особливості червоподібного паростка в онтогенезі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,87 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота
на тему:
Структурно-функціональні особливості червоподібного паростка в онтогенезі


Зміст
Вступ
1. Огляд літератури
2. Матеріали та методи дослідження
3. Практична частина
3.1. Розташування в черевній порожнині
3.2. Типи
3.3. Симптоматологія
3.4. Особливості розлитого перитоніту
4. Обговорення результатів
Висновки
Використана література
Додатки


Вступ
Гострий апендицит (appendicitis acuta) — найчастіше захворювання, з яким доводиться щоденно зустрічатися хірургам, терапевтам, гінекологам та лікарям інших спеціальностей.
Життя змусило кілька поколінь лікарів займатись вивченням червоподібного паростка та пов'язану з ним патологію. Здавалося б проблема вирішена і немає жодної потреби повертатись до її розгляду. Але така точка зору є помилковою, оскільки не висвітлено багато запитань, які стосуються гострого апендициту.
Особлива увага на даний час зосереджується на проблемах діагностики ускладнених форм гострого апендициту, розглядаються питання післяопераційних ускладнень. За останні два десятиліття хірургія та діагностика в своєму розвитку зробила крок далеко вперед. З прогресом науки і техніки на допомогу прийшли сучасна електрична апаратура та інструменти, що позитивно впливає на діагностику та результат оперативного лікування.
Функції червоподібного паростка та його значення для організму вивчені досить добре. Червоподібний паросток в своєму розвитку утворюється із стінки сліпої кишки. Його формування починається на третьому місяці ембріонального розвитку. Червоподібний паросток формується у витягнуте сліпе утворення по тій причині, що сповільнюється ріст відповідної частини сліпої кишки.
Можна з впевненістю сказати, що червоподібний паросток не відповідає за функції в організмі людини. Досвід мільйонів апендоктомій показує, що видалення цього органу не викликає в організмі серйозних функціональних змін. Втрата червоподібного паростка, а разом з ним і слабих його функцій, легко компенсується організмом.
Під час написання роботи необхідним є вивчення питання структурної будови стікає паростка, варіант його розташування в черевний порожнині, кровопостачання. Важливим є аналіз клінічних даних при запальному процесі паростка. Аналіз отримання даних показує, що правильна діагностика патології червоподібного паростка має велике значення для запобігання непередбачених ускладнень і також для їх ефективного лікування.


1. Огляд літератури
В книгах на сучасному науковому рівні викладено анатомофізіологічні особливості та структурно-функціональні особливості червоподібного паростка в онтогенезі.
На основі даних літератури в особистих спостереженнях проведено етіологію, патогенез і клінічну симптоматологію та диференціальну діагностику захворювань червоподібного паростка.
Велику увагу приділено терапії і протирецедивному лікуванню хронічних захворювань - фармакотерапії, дієтотерапії, фізіотерапії та лікувальній фізкультурі.
Розроблено критерії оцінки результатів по даних функціонально-морфологічних досліджень і клінічної симптоматології. Проведено найбільш інформативні і доступні для науковців інструментальні методи дослідження. [2]
Багатий внесок у формуванні вчення про особливості червоподібного паростка в Україні зробили ряд вчених. |Д,Н,8,9] Вченими було написано ряд книг, які перекладались на різні мови та були основою для навчання студентів за кордоном.
Особливу роль приділяють питанню фізіології та патології дітей раннього віку та забезпечення попередження гострих станів. [5,6]
Присвячено роботи вивченню секреторної функції шлунку і підшлункової залози при порушеннях харчування і різних видах вигодовування. Також добре вивчено хронічні захворювання червоподібного паростка та попередження виникнення післяопераційних ускладнень. [7,8]
Зміни, відповідні колишньому правосторонньому обмеженому перитоніту, який, вірогідніше всього, з'явився результатом апендициту, були знайдені біля асуанської мумії, що бальзамується ще за 3000 років до нашої ери. Опис хворобливого полягання, картина якого відповідає відомій нам картині гострого апендициту, є ще в працях Цельса і Аретея.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Структурно-функціональні особливості червоподібного паростка в онтогенезі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок