Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Шипшина голчаста

Шипшина голчаста

Назва:
Шипшина голчаста
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,40 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
????????? ???????
?? ?? ????????????
(??????? ????????,
???????,
???? ????????)


Шипшина голчаста — Rosa acicularis Lindl.
Шипшина голчаста — гарний колючий кущ з бурувато-червоними гілками, з великою кількістю дрібних тонких шипиків і щетинок. Шипики сидять часто по 2 біля основи .-листків, що складаються з 5—7 (9) яйцевидних листочків. Квітки великі, ароматичні, поодинокі або по 2—3, рожеві або червонуваті, на довгих квітконіжках. Плоди соковиті, яйцевидно-грушовидні, яйцевидні або еліптичні, 1,5— 2,5 см в діаметрі, гладенькі. Поверхня блискуча або матова, морщиниста. Всередині плодів знаходяться тверді білі горішковидні сім'янки (плодики) з численними загостре-ними щетинистими волосками. Шипшина голчаста цвіте в червні—липні. Шипшина голчаста росте в лісах, переважно ялинових, по лісових схилах і на узліссі, луках. Для лікувальних цілей застосовують стиглі плоди обох видів шипшини.
Збирають плоди у період їх стиглості, наприкінці серп-ня—у вересні; збирати слід обережно, вручну, у брезентових чи інших рукавицях, безпосередньо з куща, причо-му тільки цілі яскраво-червоні, незіпсовані плоди, коли вони ще тверді, намагаючись не м'яти їх. Перестиглі пло-ди стають соковитими, м'якими і збирати їх важче. Скла-дати плоди слід у кошики, обтягнуті тканиною, збирання слід закінчити до настання заморозків. Свіжозібрані пло-ди треба негайно сушити.
Сушать плоди у добре нагрітих печах, на залізних листах або сітках, трохи відкривши заслінку і трубу печі для ви-тягування вологи. Щоб краще використати обсяг печі для сушіння найбільшої кількості ягід, сітки з ягодами став-лять на цеглинах у 2—3 ряди, але при цьому треба стежи-ти, щоб повітря мало вільний доступ до всіх ягід і щоб ягоди не підгоріли. Можна їх сушити в плодоовочевих су-шарках при температурі 80—90° С, а в південних райо-нах — на сонці. Сухі ягоди шипшини оранжево-червоні, смак кислу-вато-солодкий, вони без запаху. Настої з коренів шипшини і плодів здавна застосовува-ли в народній медицині у випадку захворювання печінки і шлунково-кишкового тракту. При катарі шлункалз зни-женою кислотністю застосовують настій з 3 столових ло-жок ягід шипшини на 1 л води по 1/2 склянки 3 рази на день.


Грицики — Capsella bursa pastoris(L.) Medic.
Однорічна трав'яна рослина з прямим або гілчастим стеблом заввишки 20—50 см. Листки: прикореневі — дов-гасто-ланцетовидні, виїмчасто-зубчасті або пірчасто-роз-дільні, звужені у черешках, переважно зібрані в розеткуі стеблові — сидячі, стрілковидні, стеблоохоплюючі, ці-локраї. Квітки білі, дрібні, зібрані у довгі волоті на вер-хівці стебла. Плід —обернено трикутний, дуже сплющений стручок з серцевидною виїмкою вгорі, стиснений з боку швів. За формою плоди нагадують мисочки, звідки і походить одна з народних назв рослини.
Цвітуть грицики з квітня до вересня (від низу стебла до вер-хівки).
Росте як бур'ян на полях, при дорозі, поблизу будинків, на смітниках.
Райони поширення — вся територія СРСР, крім Крайньої Півночі. Збирають і заготов-ляють грицики на Україні, у Дагестані, Ростовській області.
Для виготовлення ліків використовують траву гри-циків.
Збирають траву у червні — липні під час цвітіння, зрізуючи усю надземну частину рослини з прикореневими листками (без кореня) і сушать на вільному повітрі, у затінку, або у при-міщенні, яке провітрюється. Запах грициків слабкий, на смак вони гіркувато-слизуваті.
Лікувальна властивість — кровоспинна дія — була відома ще стародавнім лікарям Греції і Риму. У Європі в період Середньовіччя настої грициків теж використовували як кровоспинний засіб. А. Л. Лейбович підтвердив крово-спинну дію настою грициків у випадку кровотечі з матки. Як кровоспинний засіб настої і відвари з грициків викори-стовують і в нашій народній медицині.
Ці препарати застосовують для лікування печінки і нирок (суміш грициків з польовим хвощем). Експеримен-тальне підтверджені звуження судин і посилення скоро-чувальної функції матки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Шипшина голчаста

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок