Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Функція листків, види листків, будова

Функція листків, види листків, будова

Назва:
Функція листків, види листків, будова
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,61 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Функція листків, види листків, будова


План
Функція листів.
Види листків їх морфологічні будова.


1.1. Листок – обмежений у рості бічний виріст пагона. Функція листка – фотосинтез випаровування води (транс по) газообмін. Крім цих основних функцій у результаті ідіоактації до різних умов існування листки, видозмінюючись, можуть нагромаджувати поживні речовини (цибуля, капуста), вода (алое) захищати рослину від поїдання тваринами (комочки кактуса і барбарису), здійснювати вегетативне розмноження (бегонія, фіалка), ловити і перетравлювати комах, (росичка, непентіс (рухати і закріплювати слабкі стебла (вушка гороху, вини), видаляти продукти речовин під час листопаду у дерев і кущів).
1.2. Крім фотосинтезу і обміну в листках відбувається процес транспірації – випаровувати води. Основну роль у випаровуванні виконують продихи, частково в цьому процесі бере участь і вся поверхня мийка. Тому розрізняють транспірацію проходу і кутикулярну – крізь поверхні кутикули, яка вкриває епідерміс листка. Кутикулярна трансляція значно менша за продихову; у старих листках вона становить 5-10 % загальної трансляції, а в молодих, які мають таку кутикулу, може досягти 40-70%.
1.3.Оскільки трансляція здійснюється в основному крізь продихи, в яких проникає і вуглекислий газ для процесу фотосинтезу, існує взаємозв’язок між випаровуванням води і нагромадження сухої речовини в рослин. Кількість води яку рослина випаровує для побудови 1 г сухої речовини, називається трансляційним коефіцієнтом. Його величина коливається від 30 до 1000 г і залежить від умов зростання, виду і сорту рослин.
На побудову свого тіла рослина використовує 0,2% води, яка проходить крізь ті, решта витрачається на терморегуляцію і транспорт. Мінеральних речовин. Трансляція сприяє надходженню води в корінь і підійманню її по стеблу до листків і тим самим підтримує постійний рух води в рослині. У зв’язку з цим листки дістали назву верхнього водяного насоса, а коренева система – нижнього водяного насоса, який накачує воду в рослину.
Випаровування захищає листків від перегрівання, що має велике значення для всіх процесів життєдіяльності рослини, особливо фотосинтезу. Рослини посушливих районів, а також у суху погоду випаровують більше води, ніж за умов підвищеної вологості. Випаровування води крім продихів, регулюють захисні утвори на шкірці листка. Цими утворами є кутикула, восковий наліт, опущення різними волосками. У рослин-сукулентів листок перетворився на колючку (пантуси), а його функції виконує стебло. Рослини вологих районів мають великі листкові пластинки, на шкірці листків немає захисних утворів.
У разі утрудненого випаровування у рослин відбувається гутація – виділення крізь водяні продихи крапель води. Ці явища у природі спостерігаються вранці, коли повітря насичене водяною парою, або перед дощем.
В умовах лабораторії явище гутацій можна спостерігати, вкривши молодів проростки пшениці скляним ковпаком. Через короткий час на кінчиках листків з’являються краплі рідини. Біологічним пристосуванням рослин, що захищає від випаровування, є листопад – масове обпадання листків на холодний або жаркий період року. В помірних зонах дерева спадають листки на зиму, коли перші не можуть подавати воду з мерзлої землі, а мороз висушує рослину. У тропіках листопад спостерігається в сухий період року.
Підготовка до опадання листків розпочинається в міру розслаблення інтенсивності життєвих процесів наприкінці літа – на початку осені. Насамперед руйнується хлорофіл, інші пігменти (каратин і ксантофіл) зберігаються довше і надають листкам осіннього забарвлення. Згодом біля основи черешка листка утворюється відокремлюваний шар, який у вигляді диска пронизує всі тканини крім провідних шляхів. Ці елементи жилок листка ізолюються останніми, закупорюванням їх продуктами життєдіяльності. Після цього листок відривається, а на стеблі залишається слід – листковий рубель. На час листопаду листки старіють, у них нагромаджуються непотрібні продукти обміну речовин, які видаляються з рослини разом з опалим листям.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Функція листків, види листків, будова

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок