Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Екологія плазунів. Роль та значення плазунів в системі живої природи. Охорона плазунів.Птахи – теплокровні хребетні тварини пристосовані до польоту.Особливості зовнішньої та внутрішньої будови органів тіла птахів.

Екологія плазунів. Роль та значення плазунів в системі живої природи. Охорона плазунів.Птахи – теплокровні хребетні тварини пристосовані до польоту.Особливості зовнішньої та внутрішньої будови органів тіла птахів.

Назва:
Екологія плазунів. Роль та значення плазунів в системі живої природи. Охорона плазунів.Птахи – теплокровні хребетні тварини пристосовані до польоту.Особливості зовнішньої та внутрішньої будови органів тіла птахів.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,73 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
на тему:
Екологія плазунів. Роль та значення плазунів в системі живої природи. Охорона плазунів.
Птахи – теплокровні хребетні тварини пристосовані до польоту.
Особливості зовнішньої та внутрішньої будови органів тіла птахів.


Екологія плазунів.
Поширення плазунів дуже залежить від /температури навколишнього середовища. Якщо за Полярним колом їх живе всього 2 види, на Україні — 20, то в Туркменії, де температура повітря доходить до 58° С,— 77 видів. У гори вони піднімаються до висоти 4000 м, зрідка до 5000 м, що також залежить від температури. Тобто тут спостерігається верти-кальне поширення видів. Наприклад, у Таджикистані з 44 видів плазунів, у пустинях і напівпустинях, де висота 300—800 м над рівнем моря, живе 35 видів, у перед гірській зоні (висота 900— 1100 м) — 18, у гірській (вище 1100 м) — 12 видів. Надмірно високої температури (понад 40° С) плазуни різними способами уникають. Деякі тварини залазять на кущі, де температура ниж-ча, ніж на поверхні ґрунту, інші — зариваються в пісок. Вплив температури позначається і на живленні плазунів. Так, у неволі гюрзи при температурі 22° С і нижче не їдять, а при темпера-турі 35° С відригають їжу і перестають живитися. У_ літній період при високій температурі більшість плазунів залягає в літню сплячку або стає мало рухливою. Температура впливає на денну та сезонну циклічність плазунів. Особливо відчутний вплив температури в зимовий період. Так, коли підвищується температура, деякі плазуни (ефа, гюрза, агами) вилазять із своїх сховищ, щоб погрітися на сонці. У житті плазунів велику роль відіграють рельєф і грунт. Наприклад, такирна кругло-головка тримається виключно на такирах, скельна ящірка — на скелястих ділянках гір, різноколірна ящірка — на піщаних горбкуватих місцях. У слабо закріплених горбкуватих пісках Туркменії живе 7 видів плазунів, у піщано-щебнистій пустині — 6 видів, в глинистій пустині — всього 4 види. Вологість, сонячна радіація, тиск впливають поширення лише окремих видів плазунів. Наприклад, степова гадюка живе в більш посушливих місцях, ніж звичайна. Під час розвитку зародка вологість відіграє певну роль, бо через шкаралупову оболонку ембріон дістає деяку частину вологи.
Велике значення мають також і біотичні фактори. Плазуна-ми живляться багато хребетних тварин, тому в них є різні при-стосування до захисту — від захисного забарвлення до отруй-них залоз. Хребетні та безхребетні стають жертвою плазунів, тому між ними встановилися складні зв'язки, різного роду при-стосування. В організмі плазунів та на їхньому тілі паразитує багато різних гельмінтів, кліщів. Деякі плазуни живляться, рослинною їжею. Усі сухопутні черепахи — рослиноїдні твари-ни. Важливу роль у житті плазунів відіграє рослинність як середовище для життя. Останнім часом дуже впливає на пла-зунів окультурення ландшафту, яке призводить до зміни їх місць існування, а іноді і до зменшення або зникнення ряду" видів, які не змогли пристосуватися до нових умов. Деякі види" досить добре почувають себе в нових умовах. Так, у Середній Азії із зменшенням площі цілинних земель зменшилась і чисельність тварин, зникли сірий варан, сцинковий гекон, смугаста ящірка, водночас поширюються такі види, як пустинний гологлаз, сірий голопалий гекон, водяний вуж та деякі інші. Остан-нім часом багато видів плазунів охороняється законом, органі-зовано заповідники.
Можна виділити дві екологічні групи плазунів: сухопутні і водяні. Перша група найчисленніша, друга — об'єднує тварин, які вторинно пристосувалися до життя у водному середовищі в дорослому стані. Плазунів, які живуть на суші, можна розділити залежно від місць життя: на плазунів лісу, степу, пусти-ні, скелястих урвищ, гірських схилів тощо; водяних плазунів — на прісноводних і морських.
Циклічність. У плазунів, як і в інших хребетних тва-рин, добова циклічність змінюється залежно від сезону року. Значна частина плазунів веде денний спосіб життя і лише не-значна (гекони, тропічні види) — нічний.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Екологія плазунів. Роль та значення плазунів в системі живої природи. Охорона плазунів.Птахи – теплокровні хребетні тварини пристосовані до польоту.Особливості зовнішньої та внутрішньої будови органів тіла птахів.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок