Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Залізодефіцитна анемія (малокрів'я)

Залізодефіцитна анемія (малокрів'я)

Назва:
Залізодефіцитна анемія (малокрів'я)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,79 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Р Е Ф Е Р А Т
на тему
«Залізодефіцитна анемія
(малокрів'я)»


Необхідність популяризації знань про дану хворобу, за моїми глибокими переконаннями, категорично необхідна. І не тільки тому, що ця патологія е однією із найбільш розповсюджених — за даними ВООЗ від залізодефіцитної анемії (ЗДА) на земній кулі страждає більше 700 млн. населення, серед якого переважно жінки та діти. Зокрема, у жінок дітородного піку ЗДА зустрічається у кожної дев'ятої особи, а прихований, або латентний залізодефіцит — у кожної четвертої. На ЗДА страждають 27% дітей білої раси і 40% — дітей негрів. Серед підлітків 16-18 років ця патологія зустрічається у 6,5%), і переважна більшість із них особи жіночої статі. Чоловіки страждають на ЗДА значно рідше — 1,2%.
До цього слід додати, що жінка, яка хворіє па ЗДА, ніколи не зможе народити повноцінну дитину. Діти у таких матерів здебільшого недосконалі як у фізичному, так і розумовому аспекті.
Які ж найсуттєвіші причини розвитку даної патології? Найчастіше до виникнення залізодефіциту призводять хронічні крововтрати. На першому місці серед них стоять маткові кровотечі: об'ємні і довготривалі місячні, післяабортні і післяпологові кровотечі, кровотечі на грунті запальних захворювань статевих органів (ендометрити, ендексити), маткові кровотечі при захворюваннях крові та інші. Найчастіше з них зустрічаються надмірні .крововтрати з місячними. І в цьому плані найбільш вражаючим є те, що більшість жінок не знають не тільки допустимих ( "нормальних" ) крововтрат з місячними, а й своїх особистих. Я вважаю, що це злочин стосовно себе і здоров'я своїх майбутніх дітей.
Другим вагомим джерелом втрат заліза у жінок є вагітність, пологи і вигодовування дітей грудним молоком. На виношування, народження і вигодовування однієї дитини жінка витрачає в середньому 800 мг заліза, що складає майже п'яту частину всього заліза в організмі. І щоб відновити ці витрати при нормальному харчуванні, необхідно мінімум чотири роки!
У дівчаток підліткового віку розвиток ЗДА пов'язаний з початком місячних (некомпенсовані крововтрати) та швидким фізичним розвитком у цей період, на який витрачаються запаси заліза.
Рідше причинами розвитку ЗДА бувають шлунково-кишкові кровотечі при виразковій хворобі, ерозивному гастриті, варикозному розширенні вен, хворобах стравоходу та інвазіях глистами. Варто зауважити, що серед багатьох
причин ЗДА може бути і часте донорство. За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я донор-чоловік може здавати кров не більше трьох разів на рік, а донор-жінка — тільки двічі з обов'язковим прийомом препаратів заліза — протягом двох тижнів після кожної кровоздачі.
Якщо ж уникнути розвитку залізодефіцитної анемії не вдалося, то необхідно знати головні прояви хвороби, що супроводжують ЗДА, і при їхній появі негайно звернутись до лікарів. Найпершим із них є загальне нездужання, в'ялість, підвищена втомлюваність, втрата працездатності. Це той період хвороби, коли зниження гемоглобіну і еритроцитів у крові ще немає. Є тільки зниження запасів заліза і зменшення його кількості в тканинах та залізовмісних ферментах, які необхідні для повноцінної роботи м'язів. Так що поява немотивованої втомлюваності найчастіше є першим "дзвіночком" ЗДА. З'являються прискорене серцебиття, запаморочення, головний біль. Пізніше — блідість та сухість шкіри, поява тріщин на шкірі рук та ніг, зокрема в куточках рота (заїди). Разом з тим відбувається деформація нігтів — сплющення, увігнутість, потоншення, поперечна та поздовжня горбистість, ламкість. Частою ознакою ЗДА с біль і почервоніння язика, згладження сосочків на ньому, а також затруднене ковтання. Цікавим проявом ЗДА є спотворення смаку — з'являється бажання їсти крейду, глину, сирі крупи чи тісто або фарш: спотворення нюху — починають подобатися запахи ацетону, бензину, лаку для нігтів, вихлопних газів автомобілів чи паровозів.
Характерною ознакою ЗДЛ є нестерпні позиви на сечоспускання — неможливість стримати сечу під час кашлю та сміху — частіше у дівчаток-підлітків та дітей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Залізодефіцитна анемія (малокрів'я)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок