Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Картопля — продовольча культура.

Картопля — продовольча культура.

Назва:
Картопля — продовольча культура.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,05 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Картопля — продовольча культура.


Зміст
1. Історія завезення в Європу
2. Харчова і лікувальна цінність
3. Ботанічна характеристика
4. Біологічні особливості
5. Сорти картоплі
6. Виродження картоплі
На городах України під картоплю відводять до 70% площ.
1. Історія завезення в Європу
До Європи картопля потрапила у другій половині 16 ст. Спочатку картопля не набула широкого поширення як харчовий продукт і, навіть, використовувалась з декоративною метою у садах аристократії. Вважалося, що вона не є здоровою для християн. Це не сприяло масовому вирощуванню картоплі. В цей період картопля також почала використовуватись у медицині. Зрештою, завдяки нестачі продуктів у часи воєн, картоплю стали ширше використовувати німецькі селяни, і вона поширилась далі по всій Європі.


2. Харчова і лікувальна цінність
В бульбах в залежності від місця вирощування і сорту міститься 11 -25% крохмалю, близько 2 — білка, 0,3% — жиру. Білок картоплі найбільш повноцінний із усіх рослинних. Він багатий на амінокислоти і відноситься до повноцінних. Із мінеральних речовин картопля найбільш багата на калій (568 мг на 100 г сирої маси) і (50 мг). У ній містяться солі , , , і . У бульбах міститься до 3 мг% у, тому їх не використовують у сирому вигляді — це може викликати . На вміст соланіну збільшується до 20-40 мг, тому використовувати в їжу позеленілі бульби без чищення не можна. Відомо, що із картоплі можна приготувати більше 500 смачних . Її використовують у вареному, , , вигляді, а також, заморожують і використовують у . Завдяки підвищеному вмісту картопля сприяє виведенню із організму людини та хлористого , тим самим покращує обмін речовин. Свіжий картопляний сік використовують як лікувальний засіб при , ах, ах і . Кашкою із бульб картоплі лікують , и та інші . Нарізані шматочки із свіжої картоплі, прикладені до , знімають головний біль. Водяну баню з вареної картоплі часто використовують для та . Запечену, несолону картоплю вживають при і .


3. Ботанічна характеристика
Картопля (Solanum tuberosum L) - багаторічна з (Solanасе L.), яка об'єднує до 150 диких і культурних бульбоплідних видів. У культурі її вирощують як однорічну рослину - щороку висаджують , з яких протягом одного вегетаційного періоду одержують урожай нових стиглих бульб. Можна вирощувати картоплю також з насіння, що застосовується переважно у селекційній практиці. Види, що належать до роду Solatium tuberosum L., утворюють поліплоїдний ряд з основною кількістю – 2n-12, 2n-24, 3n-36, 4n-48, 5n-60, 6n-72.
Усі сорти картоплі (4n-48).
у картоплі, яку вирощують з насіння, має спочатку стрижневу будову - у вигляді зародкового стрижневого кореня з бічними корінцями. Потім в основі ця, у його вузлах, які знаходяться у і, формується вторинна коренева система, яка разом із зародковою утворюють мичкувате коріння. При вирощуванні картоплі з бульб утворюється лише вторинна мичкувата коренева система.
Близько 70% коріння картоплі розміщується на глибині до 30 см, а окремі корені досягають глибини 1,5 м. Стебла трав'янисті, заввишки 30-150 см, у поперечному розрізі ребристі, 3-4-гранні, рідше округлі, опушені. У деяких сортів вздовж стеблових ребер є прямі або хвилясті, вузькі чи широкі крила. У пізньостиглих сортів стебла гілкуються в основному у нижній частині, скоростиглих - у середній. За забарвленням вони можуть бути зеленими, червоно-фіолетовими або червоно-коричневими. Причому антодіанова залежно від сорту може проявлятися тільки в основі стебла, вздовж більшої його частини або на всій довжині. Інколи спостерігається досить інтенсивна пігментація, при якій стебла стають майже чорними.
З однієї бульби виростає у середньому 4-8 стебел, з яких утворюється . За виглядом і будовою кущі бувають прямостоячі, розлогі та найгіврозлогі, мало- і багатостеблі, з рівними або ярусними стеблами.
У листкових пазухах підземної частини стебел утворюються бічні пагони - столони завдовжки 5-20 см, іноді до 35-40 см. Ростуть вони у ґрунті більш-менш горизонтально, утворюють у вузлах корінці й здатні самостійно укорінюватися.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Картопля — продовольча культура.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок