Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> З історії вивчення галофільної рослинності в Україні засобами бібліотечно-інформаційної роботи

Загрузка...

З історії вивчення галофільної рослинності в Україні засобами бібліотечно-інформаційної роботи

Назва:
З історії вивчення галофільної рослинності в Україні засобами бібліотечно-інформаційної роботи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,60 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
З історії вивчення галофільної рослинності в Україні засобами бібліотечно-інформаційної роботи


Державна наукова сільськогосподарська бібліотека УААН є найбільшою та провідною книгозбірнею з питань сільського господарства та суміжних із ним галузей в Україні. Її науковий фонд налічує близько 1 млн. примірників вітчизняної й іноземної літератури, а також в його розпорядженні унікальні видання ХІХ-ХХ століття, а саме: праці наукових товариств, перші публікації досліджень видатних учених, різноманітні с.-г. довідкові видання, видання суміжних галузей тощо. Головне завдання статті — показати значення бібліотечно-інформаційної роботи для розкриття наукових фондів ДНСГБ УААН.
На території України площа солонцюватих земель становить 2,8 млн. га, у тому числі засолені угіддя з природною рослинністю займають площу близько 1 млн. га та відіграють велику роль як природна кормова база. Найбільші масиви засолених ґрунтів із природною рослинністю скупчені в приморській смузі Чорного й Азовського морів та в Присивашші, на терасовому лівобережжі середнього Дніпра (Київ, Конотоп, Дніпропетровськ); на правобережжі середнього Дніпра (Білоцеркісько-Обухівсько-Кагарлицький масив); на Дністро-Бузькому вододілі в районі залягання балтського ярусу; на лівобережжі середнього Дінця (Вовчанськ, Куп'янськ, Старобільськ, Луганськ), а також зустрічаються невеликими ділянками в заплавинах річок лісостепової та степової зони.
Робота в справі поліпшення засолених ґрунтів ішла в основному в напрямі хімічної меліорації солонців (гіпсування) та застосування відповідної агротехніки, і тільки останні роки науковці стали більше уваги звертати на біологічні методи меліорації, підбір і виведення солестійких рослин, травосіяння, а також стали більше уваги приділяти вивченню історії галофільної рослинності в Україні.
З 1991 року Україна стала самостійною, незалежною державою, у зв'язку з чим збільшився інтерес до об'єктивного висвітлення історичного минулого, зокрема до аграрної історії. Вважаючи на це у читальній залі започатковано серію книжкових виставок, присвячених даній проблематиці. На базі наукового фонду за допомогою засобів бібліотечно-інформаційної роботи був зроблений екскурс в історію виникнення галофільної рослинності в Україні.
На книжковій виставці експонувалися видання другої половини ХІХ століття — першої половини ХХ століття з фондів ДНСГБ УААН. Під час підготовки експозиції було звернено увагу на те, що до 1917 року ґалофільна рослинність України була мало вивчена і окремих робіт, присвячених їй, не було. Ґалофільну рослинність описували разом з іншими типами рослинності.
У кінці ХІХ ст. Вільним Економічним Товариством були організовані широкі комплексні дослідження ґрунтів, які очолював видатний російський ґрунтознавець Докучаєв В.В. У складі цих експедицій працювали такі видатні ботаніко-географи, як Танфільєв Г.І., Краснов А.М., Висоцький Г.М. та ін. У 1889 році Танфільєв Г.І. супроводжував Докучаєва В.В. в його поїздці по Полтавській губернії, а в 1893 році працював з ним як ботанік у складі степової експедиції, що була організована Лісовим департаментом. У результаті цих досліджень Танфільєв Г.І. опублікував ряд визначних геоботанічних праць, присвячених лісовій рослинності півдня Росії та ботаніко-географічним дослідженням, проведеним у степовій зоні. В цих працях поряд з характеристикою лісової, степової і лучної рослинності подаються відомості і про рослинність засолених ґрунтів. Танфільєв Г.І. вважав, що причиною безлісся степів є багатство степових ґрунтів і підґрунтя на солі. Він твердив, що всюди на земній кулі відкладання лесу на поверхні зумовлює безлісся цих територій [28], [29].
З експонованих на книжковій виставці наукових праць видно, що Краснов А.М. вивчав рослинність Харківської і Полтавської губерній. У його працях подані відомості про рослинність засолених ґрунтів. Характеризуючи рослинність Харківської губернії, він відзначав, що в річкових долинах цієї місцевості рідко трапляється рослинність засолених ґрунтів, якою так багата Полтавська губернія [15], [16].
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: З історії вивчення галофільної рослинності в Україні засобами бібліотечно-інформаційної роботи

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок