Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Погода в циклонах та антициклонах

Погода в циклонах та антициклонах

Назва:
Погода в циклонах та антициклонах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,41 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Погода в циклонах та антициклонах
Атмосфера — повітряна оболонка, яка оточує Землю. Нижня межа атмосфери — поверхня Землі. Верхню межу умовно проводять на висоті 2000-3000 км від земної поверхні.
До складу атмосфери входять азот (близько 78%), кисень (близько 21%) та інші гази (всі вони складають ледве більше 1%). На частку вуглекислого газу припадає 0,033% .
Кожний газ виконує свою функцію. Кисень забезпечує дихання і горін-ня. Азот входить до складу білків — речовин, з яких складаються всі живі організми. Вуглекислий газ — одна з основ фотосинтезу рослин. Озон — газ, що поглинає основну частину ультрафіолетового випромінювання Сонця.
По вертикалі атмосфера ділиться на шари — тропосферу, страто-сферу, мезосферу, термосферу (іоносферу) та екзосферу.
Тропосфера — найнижчий і найщільніший шар атмосфери (80% її маси). Простягається на висоту від 7-9 км (над полюсами) до 16-18 км (над екватором). У тропосфері зосереджена майже вся водяна пара, тут відбуваються найважливіші для географічної оболонки атмосферні проце-си. У тропосфері температура повітря з висотою знижується (в середньо-му на 6,5 С на 1 км). Тиск повітря на рівні моря складає 760 мм рт. ст. Цей тиск прийнято за нормальний. У нижніх шарах тропосфери тиск падає з висотою — в середньому на 10 мм рт. ст. на кожні 100 м підйому.
Стратосфера простягається від верхніх меж тропосфери до висоти 50 км. У стратосфері на висоті 21-29 км розташований озоновий шар. Вище стратосфери знаходяться верхні шари атмосфери.
Атмосфера регулює теплообмін планети з космічним простором, впли-ває на її радіаційний і водний баланси, захищає Землю від метеоритів. Повітря підтримує різні форми життя на Землі.
У зв'язку з інтенсивною господарською діяльністю людини виникла проблема охорони атмосфери від забруднення. У повітря викидається величезна кількість сполук, здатних зруйнувати озоновий екран, викли-кати парниковий ефект, смоги, кислотні дощі. Згорання палива, вирубу-вання лісів призводять до зменшення кількості кисню в атмосфері.
Шляхами розв'язання цих проблем є створення безвідхідних вироб-ництв, надійних газо- і пиловловлювачів, використання екологічно чи-стих джерел енергії, озеленіння міст, відновлення площі лісів тощо.
Вся система повітряних течій над земною кулею називається загаль-ною циркуляцією атмосфери. Причиною руху повітря в атмосфері є різни-ця тиску над земною поверхнею, що обумовлено нерівномірністю розпо-ділу сонячної радіації і неоднорідністю підстилаючої поверхні.
На Землі діють постійні вітри, що дують завжди в одному напрямі — від поясів високого тиску до поясів низького тиску.
Низький тиск над екватором пояснюється тим, що тут сильно нагріте легке повітря постійно піднімається вгору. У верхніх шарах тропосфери воно розтікається в напрямку полюсів, охолоджується і приблизно над ЗО" пн. ш. і пд. ш. починає опускатися. Тут виникають тропічні пояси високого тиску. Формуються постійні вітри, що дують від 30° пн. ш. до екватора (північна-схід ні пасати) і від 30 пд. ш. до екватора (південно— східні пасати).
У помірних широтах дують переважно західні вітри, їх утворення пояснюється тим, що від тропічних поясів високого тиску вітри спрямо-вані не тільки до екватора, але і до полюсів, оскільки біля 65 пн. ш. і пд. ш. знаходяться пояси низького тиску. Внаслідок обертання Землі ці вітри відхиляються від свого меридіонального напрямку вправо (у Північній півкулі) і вліво (у Південній півкулі). Так утворюється потужне західне перенесення.
Над обома полюсами Землі повітря холодне і важке. Тут формуються пояси високого тиску. Звідси вітри спрямовані до 65 пн. ш. і 65° пд. ш. Під впливом обертання Землі вони перетворюються на північно-східні (у Північній півкулі) і в південно-східні (у Південній півкулі) вітри,
Загальна схема руху повітряних мас ускладнюється і мусонною цир-куляцією, найкраще вираженою на сході Євразії. На загальну циркуля-цію атмосфери найбільше впливають циклони і антициклони. Вони мо-жуть досягати в діаметрі декількох тисяч кілометрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Погода в циклонах та антициклонах

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок