Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Жиророзчинні вітаміни. Хімічний склад мікроорганізмів

Жиророзчинні вітаміни. Хімічний склад мікроорганізмів

Назва:
Жиророзчинні вітаміни. Хімічний склад мікроорганізмів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,78 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Жиророзчинні вітаміни. Хімічний склад мікроорганізмів


Жиророзчинні вітаміни
Вітамін А (ретинол). Найбільш специфічною функцією віта-міну А є його участь у процесах зору (фоторецепція). Фото-чутливий пігмент родопсин, який розміщений на зовнішньому сегменті паличок сітківки (які відповідають за сутінковий зір) людини, містить окисну форму вітаміну А-ретиналь. Раннім симптомом авітамінозу А є ослаблення темнової адаптації.
Добова потреба в пантотеновій кислоті дорослої людини становить 5—10 мг.
Основними джерелами пантотенової кислоти є печінка (6,8 мг на 100 г), дріжджі (4,2 мг на 100 г), жовтки яєць, хліб житній (0,6 мг на 100 г), зелені овочеві рослини (0,3—0,8 мг на 100 г).
Фолат (вітамін Вс). У харчових продуктах фолат знаходиться переважно в неактивній формі. Перетворення зв'язаної форми на біологічно активну відбувається в процесі травлення їжі під впливом ферментів тонкої кишки (кон'югази). Звільнена кон'ю-газами травних соків вільна форма фолату (птероілглутамінова кислота) всмоктується в тонкій кишці і використовується організмом. До похідних форм фолату відносяться фолінова кислота (цйтроворум-фактор та лейковорін). Для перетворення фолату на цйтроворум-фактор необхідна аскорбінова кислота. Вітамін В стимулює перетворення фолату в печінці на діючу форму лейковорін.
Основою біологічної дії фолату є участь його в побудові пор-фірину та геміну крові, чим і зумовлена його антианемічна дія.
Дефіцит фолату є найпоширенішою формою вітамінної недостатності. Здебільшого він зустрічається серед людей похилого віку та хворих на алкоголізм, у вагітних та матерів, які годують груддю дітей, а також при деяких захворюваннях різної етіології. Біохімічні функції фолату дуже різноманітні і пов'язані з участю його в процесах біосинтезу нуклеїнових кислот, реакціях метилювання та обміну амінокислот.
Потреба організму в піридоксині прямо залежить від рівня споживання білка. Вона збільшується при вагітності та лактації, опроміненні іонізую-чою радіацією, при серцевій недостатності. Джерелом віта-міну В6 є продукти тваринного і рослинного походження (печін-ка, дріжджі, зернові продукти, бобові, фрукти, овочі).
Вітамін РР (ніацин). Основне фізіологічне значення вітаміну РР визначається його роллю в окисно-відновних процесах як носія електронів. Він входить до складу двох коферментів (НАД і НАДН) дегідрогеназ.
У природних умовах вітамін РР зустрічається у двох формах: нікотинова кислота і нікотинамід. В організмі людини вітамін РР утворюється з амінокислоти триптофану (1 мг з 60 мг триптофану).
При нестачі вітаміну РР виникає захворювання на пелагру (від італ. pellagra — шершава шкіра), яке характеризується запаленням шкіри, шлунково-кишкового каналу, ураженням центральної нервової системи. Симптомами цього захворю-вання є запалення шкіри (дерматит; мал. 10) обличчя та інших відкритих ділянок тіла, які зазнають сонячного опромінення, порушення чутливості шкіри, підвищена збудливість, адинамія, порушення координації рухів (атаксія), психози (в тяжких випадках можлива недоумкуватість — деменція), а також порушення секреції шлункового соку і стійкий пронос (діарея), відсутність сосочків на язиці.
Пелагра виникає при одноманітному харчуванні кукурудзою, яка містить вітамін РР у зв'язаному стані, та при дефіциті аміно-кислоти триптофану, яка є важливим джерелом цього вітаміну. Хронічні захворювання кишок можуть бути причиною розвитку ендогенного РР-гіповітамінозу.
Основними джерелами вітаміну РР є дріжджі, крупи, хліб грубого помелу, висівки, бобові, субпродукти, м'ясо, риба, а також деякі овочі та сухі гриби.
При дефіциті вітаміну Bg в організмі виникають глибокі пору-шення білкового обміну, які виявляються у запаленні шкіри (дерматит), м'язовій слабкості, підвищеній збудливості, випадан-ні волосся, відсутності апетиту, нудоті, блюванні. Інколи вини-кають припадки (у дітей), анемія, зниження імунітету, депресія, неврити. Це захворювання нагадує запалення шкіри (дерматит) при пелагрі, але не піддається лікуванню вітаміном PP.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Жиророзчинні вітаміни. Хімічний склад мікроорганізмів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок