Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Процес регенерації, аналіз вегетативного розмноження

Процес регенерації, аналіз вегетативного розмноження

Назва:
Процес регенерації, аналіз вегетативного розмноження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,06 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
Процес регенерації, аналіз вегетативного розмноження


ЗМІСТ
ВСТУП (3)
II. ПРОЦЕСС РЕГЕНЕРАЦІЇ В ТВАРИННОМУ СВІТІ (4)
а) Поняття регенерації, регенерація у найпростіших тварин (4)
б) Регенерація у вищих організмів тваринного світу (7)
АНАЛІЗ ВЕГЕТАТИВНОГО РОЗМНОЖЕННЯ ТВАРИН (11)
а) Поняття вегетативного розмноження та його значення (11)
б) Нестатеве розмноження (14)
в) Вегетативне розмноження найпростіше побудованих організмів (20)
ВИКОРИСТАННЯ ВЕГЕТАТИВНОГО РОЗМНОЖЕННЯ МІКРООРГАНІЗМІВ У ЛЮДСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ (23)
ВИСНОВКИ (27)
СПИСОК ВИКОРИСТАННОЇ ЛІТЕРАТУРИ (29)
ВСТУП
Актуальність обраної теми витікає із значення регенерації, вегетативного розмноження для існування життя на Землі.
Всім живим організмам в більшій або меншій мірі властиві певні розміри і форма, обмін речовин, рухливість, ріст, розмноження і пристосованість. Хоча цей перелік здається цілком чітким і визначеним, межа між живим і неживим досить умовна, і чи називатимемо, наприклад, віруси живими або неживими, залежить від того визначення життя, яке ми приймемо. Якщо є яка-небудь властивість, яку можна вважати абсолютно обов'язковим атрибутом життя, так це здібність до відтворення. Найпростіші віруси позбавлені обміну речовин, не рухаються і не ростуть, і все-таки, оскільки вони здатні відтворювати себе (а також мутувати), більшість біологів вважає їх живими організмами. Одне з основних положень біології свідчить, що “все живе походить тільки від живого”.
Вегетативне розмноження доповнює, або навіть замінює статеве розмноження. Вегетативне розмноження в тваринному світі - утворення нового багатоклітинного організму з частини материнського шляхом ділення у простих тварин. Іноді вегетативне розмноження відносять до безстатевого розмноження. Значення регенерації для всіх організмів тваринного світу є значним. Регенерація у тварин — утворення нових структур замість видалених або загиблих в результаті пошкодження або втрачених в процесі нормальної життєдіяльності.
Проблема безстатевого розмноження досить повно досліджена в науковій літературі. Метою курсової роботи є поглиблення дослідження процесу регенерації, аналізу вегетативного розмноження у найпростіших, більш розвинутих організмів для визначення способів по використанню цих процесів у життєдіяльності людини.
II. ПРОЦЕСС РЕГЕНЕРАЦІЇ В ТВАРИННОМУ СВІТІ
а) Поняття регенерації, регенерація у найпростіших тварин
Регенерація - оновлення структур організму в процесі життєдіяльності і відновлення тих структур, які були втрачені в результаті патологічних процесів. Більшою мірою регенерація властива рослинам і безхребетним тваринам, в меншій - хребетним.
Регенерація - відновлення організмом втрачених або пошкоджених органів і тканин, а також відновлення цілого організму з його частини. Регенерація спостерігається в природних умовах, а також може бути викликана експериментально.
Регенерація у тварин — утворення нових структур замість видалених або загиблих в результаті пошкодження або втрачених в процесі нормальної життєдіяльності. Орган, що регенерував, може мати таку ж будову, як видалений, відрізнятися від нього або не бути зовсім схожий на нього.
Термін «регенерація» запропонований в 1712р. вченим Р. Реомюром, що вивчав регенерацію ніг річкового раку [10, с. 80]. В багатьох безхребетних можлива регенерація цілого організму з шматочка тіла. У високоорганізованих тварин це неможливо — регенерують лише окремі органи або їх частини. Регенерація може відбуватися шляхом ранення тканин на раненій поверхні, перебудови частини органу, що залишилася, в новий або шляхом росту залишку органу без зміни його форми. Уявлення про ослаблення здатності до регенерації у міру підвищення організації тварин помилково, оскільки процес регенерації залежить не тільки від рівня організації тварини, але і від багатьох інших чинників і характеризується мінливістю. Неправильно також твердження, що здатність до регенерації закономірно падає з віком; вона може і підвищуватися в процесі онтогенезу, але в період старості часто спостерігають її зниження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Процес регенерації, аналіз вегетативного розмноження

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок