Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Принципи побудови інтегрованої системи управління якістю в медичному закладі санаторно-курортного типу

Принципи побудови інтегрованої системи управління якістю в медичному закладі санаторно-курортного типу

Назва:
Принципи побудови інтегрованої системи управління якістю в медичному закладі санаторно-курортного типу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,47 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Принципи побудови інтегрованої системи управління якістю в медичному закладі санаторно-курортного типу


Україна має розвинуту мережу курортних закладів, розміщених в унікальних кліматичних зонах морського узбережжя та Карпат, які використовують для лікування мінеральні води, грязі практично всіх відомих бальнеологічних типів. Усього санаторно-курортна галузь налічує понад 3 тис. суб’єктів господарювання, в яких щорічно оздоровлюється близько 3 млн. осіб.
Одним із найважливіших напрямів удосконалення охорони здоров’я населення України є забезпечення доступності, якості, своєчасності та безпеки медичної допомоги. Стратегічна мета санаторно-курортної галузі — створення конкурентоспроможного на світовому ринку курортного комплексу, забезпечення сприятливих умов для значної інтенсифікації курортної діяльності, збільшення її частки у макроекономічних показниках шляхом запровадження системи раціональних заходів щодо ефективного та науково обґрунтованого управління курортними ресурсами і санаторно-курортними закладами, утворення сучасної, передбаченої світовими стандартами прибуткової, всесезонної лікувально-оздоровчої системи, необхідної для повного та гармонійного задоволення соціально-економічних та індивідуальних потреб населення України у санаторному лікуванні, оздоровчому й курортному сервісі.
Санаторно-курортна послуга — це особливий товар, з великою кількістю послуг медичного, споживчого та виробничого характеру. Ефективність реалізації послуги визначається задачами та особливостями технологічного процесу лікування. Медичну та економічну складову потрібно враховувати на етапі проектування санаторно-курортної послуги, де вказуються всі показники якості, а також на етапі її реалізації.
Серед головних чинників, що формують і забезпечують високий рівень якості медичної допомоги та послуг, перше місце посідають нові форми організації та управління. Дослідження, проведені ISO та низкою національних органів із стандартизації, свідчать, що десятки тисяч організацій в усьому світі зацікавлені в інтегрованих системах управління (ІСУ). Анкетування, проведене ISO, показало, що понад 7 % опитаних організацій бажають мати інтегровані системи управління.
Під інтегрованою системою управління якістю слід розуміти частину системи загального менеджменту організації, яка відповідає вимогам двох або більше міжнародних стандартів на системи управління, функціонуючу як єдине ціле. Її не можна ототожнювати із системою загального менеджменту організації, яка об’єднує всі аспекти її діяльності. Відмінність цієї системи полягає у тому, що вона не охоплює всі існуючі напрями управління організацією, а обмежується стандартизованими сферами управління.
Метою дослідження було провести аналіз та порівняння систем управління якості, заснованих на принципах ISO серії 9000, TQM, ISO серії 14000, OHSAS серії 18000 з метою створення інтегрованої системи управління в медичному закладі санаторно-курортного типу.
Матеріалом для вивчення слугували міжнародні стандарти ISO серії 9000 ?1?, ISO серії 14000 ?2?, OHSAS серії 18001 ?3?, OHSAS серії 18002 ?4?, правила побудови системи управління якістю на основі принципів всеохоплюючої системи управління якістю TQM.
Метод дослідження — аналітичний, на основі систематизації та узагальнення міжнародних стандартів на системи управління якістю виробництва та послуг, екологічного менеджменту та стандартів на системи управління безпекою праці.
Обласна бальнеологічна лікарня м. Знам’янка (ЗОБЛ), Кіровоградської області — це багатопрофільний лікувальний заклад санаторно — курортного типу, основною функцією якого є забезпечення високоефективного лікування, медичної реабілітації та оздоровлення хворих, тому для побудови інтегрованої системи управління були обрані міжнародні стандарти на системи управління, які охоплюють різноманітні сфери діяльності цього закладу.
В структуру обласної бальнеологічної лікарні входить стаціонар на 220 ліжок, розташований у п’ятиповерховому корпусі, який має неврологічне, терапевтичне, дитяче і травматологічне відділення, клініко-біохімічну лабораторію та адміністративно-господарську частину, куди входять і очисні споруди для утилізації відпрацьованої радонової води, бальнео-фізіотерапевтичне відділення, що знаходиться в лікувальному та поліклінічному корпусах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Принципи побудови інтегрованої системи управління якістю в медичному закладі санаторно-курортного типу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок