Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Міжнародні зв’язки споживчої кооперації України в 1922 — 1927 роках

Міжнародні зв’язки споживчої кооперації України в 1922 — 1927 роках

Назва:
Міжнародні зв’язки споживчої кооперації України в 1922 — 1927 роках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,49 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Міжнародні зв’язки споживчої кооперації України в 1922 — 1927 роках


Співпраця української кооперації з організаціями різних закордонних країн відбувалась у світлі діяльності Міжнародного кооперативного Альянсу. Адже зміцнення позицій саме в цій організації давало змогу суттєво впливати на світові процеси не тільки на економічній, але що в той час було найбільш суттєвим, на політичній аренах. Зокрема, принциповим питанням було досягнення мети повноправного членства в міжнародних центрах кооперування. Суттєва потреба в новітньому устаткуванні для виробництва різного роду продукції, у тому числі сільськогосподарської, підштовхувала до укладання договорів із закордонними кооперативами, які вже тривалий час займалися виробництвом такої продукції. Ілюстрацією нагальної необхідності в імпортованому устаткуванні містить лист — відповідь від швейцарського виробника сепараторів компанії "Діаболо-сепаратор", в якому зазначалося, що у відповідь на численні запити, які вони отримували з різних кінців Радянського Союзу, повідомляли про відправку сепараторів до "Сільського Господаря" в Харків в Україну [1]. У свою чергу, МКА через свої бюро намагався контролювати розвиток кооперативних відносин у тих країнах, що підпадали під його юрисдикцію, серед яких заслуговує на увагу Міжнародне Бюро Праці. Ним у 1929 році було розіслано опитувального лист, який у цьому ж році отримано радянськими кооперативними центрами. Відомості з таких листів становили основу міжнародного щорічника кооперативних організацій, в якому були повідомлені досить цікаві відомості про збут продукції та продаж товарів членам кооперативних спілок у період з 1926 по 1928 роки. Так, у ньому вказувалося, що в 1926 - 1927 рр. кількість товарів, проданих і куплених товариствами, складала загальну суму в розмірі 110778934 крб., а в 1927 - 1928 рр. ця сукупна кількість збільшилася до позначки в 169321817 крб. Тобто валовий обіг купівлі - продажу за рік виріс на 58542883 карбованців, це свідчило про інтенсивність зростання активності членів кооперативних спілок [2].
Налагодженням міжнародних зв'язків з українського боку займався на той час найбільший кооперативний центр — "Сільський господар". Вироблення й напрацювання власної концепції кооперативного будівництва спонукало до встановлення особливих принципів діяльності вище зазначеного всеукраїнського центра кооперації. Він об'єднував усі центри сільськогосподарської спеціальної кооперації: "Добробут", "Плодоспілку", "Укрбурякосоюз", "Насінньосоюз", "Кооптах", "Укррибакоспілку", "Укрмеліосоюз", "Укрколгоспсоюз", а також 41 союз сільськогосподарської кредитної кооперації. Постачав своїм членам сільськогосподарські машини, лісоматеріали, будівельні матеріали та інші засоби виробництва. Спеціалізувався в заготівлі і збуті зернофуражних продуктів технічних культур. Поряд з цим він займався проектуванням промислово - торгівельного будівництва в системі сільськогосподарської кооперації, консультував організації у справах будівництва підприємств сільськогосподарської кооперації для переробки сировини, а з метою роз'яснення ідей державного кооперування видавав журнал "Кооперативна Громада" [3].
У 20-30 роки Всеукраїнським Союзом сільськогосподарської кооперації ведеться активне листування з комітетами та підкомітетами Міжнародного кооперативного Альянсу (МКА). І. Любімов, що в той час займав посаду голови правління "Сільського Господаря", у своєму листі у відповідь на циркуляр з Центрального Комітету Альянсу пропонував до розгляду, поряд з уже запланованими питаннями майбутнього Віденського конгресу, наступні: споживча кооперація і боротьба проти загрози світової війни, участь споживчої кооперації в економічній діяльності робітничого класу, контроль за суттєвим зростанням розповсюдження озброєнь у світі, що погрожувало основній базі кооперативного руху. Радянські кооператори ставили перед світовою кооперацією ці питання як основні і серед іншого зазначали, що існує необхідність запровадження рочдельських принципів, визначення ведення політики кооперативів по відношенню до трестів і картелів, висвітлення світових економічних проблем, затвердження економічної програми МКА на найближчі роки [4].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Міжнародні зв’язки споживчої кооперації України в 1922 — 1927 роках

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок