Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Загальна характеристика бухгалтерського обліку, його предмет та метод

Загальна характеристика бухгалтерського обліку, його предмет та метод

Назва:
Загальна характеристика бухгалтерського обліку, його предмет та метод
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,18 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Лекція 1: Загальна характеристика бухгалтерського обліку, його предмет та метод

1. Поняття про господарський облік.
2. Вимірники обліку, види оцінок.
3. Функції та принципи бухгалтерського обліку.
4. Предмет, об’єкти та суб’єкти обліку, його метод.

1.
Облік існує стільки ж скільки й процес обміну.
В 1990 р. облік отримав статус професії, ставши самостійним видом діяльності, який потребує ліцензії, дотримання кодексу професійної етики, обов’язкового мінімуму кваліфікації та освіти.
Господарський облік – це процес обліку, що здійснюється над господарськими об’єктами. Господарський облік реєструє не всі явища природи та суспільства, а лише господарську діяльність людей спрямовану на добування, перетворення і пристосування продуктів природи до потреб людського суспільства.
Господарський облік – це спостереження, сприйняття, вимірювання та реєстрація господарських фактів та явищ, і господарських процесів (виготовлення продукції, надання послуг, реалізація, тощо).
Залежно від природи облікової інформації господарський облік в Україні поділяють на такі взаємопов’язані між собою види:
Бухгалтерський облік – процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень. Це система знань, в основу якої покладено економіку, право та математику.
Статистичний облік використовують при вивченні кількісних та якісних характеристик масових соціально-економічних явищ та процесів, закономірностей їх розвитку за конкретних умов місця і часу (наприклад: перепис населення, використання робочого часу, якість виготовленої продукції, середня зарплата працівників, тощо).
Оперативний облік – система спостереження та контролю за визначеними господарськими операціями з метою швидкого отримання інформації про перебіг процесу виробництва, реалізації продукції. Ведеться не в цілому по господарству, а безпосередньо на місцях здійснення господарських операцій (бригадах, цехах, тощо) і охоплює різноманітні процеси та операції здебільшого виробничо-господарського характеру ( наприклад: реєстрація виходу працівників на роботу, щоденні витрати сировини, матеріалів тощо). Дані в основному лише фіксуються і не узагальнюються по підприємству.
Бухгалтерський облік займає провідне місце в системі господарського обліку. Він є обов’язковим видом обліку, який веде кожне підприємство.
Метою ведення бухгалтерського обліку є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства.
Система бухгалтерського обліку включає в себе такі взаємопов’язані частини:
Фінансовий облік – це суцільне, повне і безперервне формування даних в обліку для визначення результатів діяльності підприємства за звітний період шляхом порівняння доходів з витратами. Фінансовий облік ведуть відповідно до облікової політики та П(С)БО. На підставі даних фінансового обліку складається офіційна бухгалтерська звітність.
Управлінський облік – це внутрішній облік, який ведеться для підготовки й подання інформації менеджерам для планування, контролю та прийняття рішень на різних рівнях управління підприємством. Управлінський облік ведуть за власною методикою, яка не регламентується МСБО та П(С)БО та законодавчими актами. Організацію управлінського обліку підприємство здійснює самостійно залежно від особливостей діяльності, структури і розмірів підприємства, потреб управління. Отримані дані є комерційною таємницею підприємства.
Податковий облік – це система обліку, яка за певними правилами, затвердженими державою виконує функції нарахування та сплати податків відповідним державним органам.
Спільність видів бухгалтерського обліку полягає в тому, що вони базуються на єдиних принципах і методології, здійснюються в межах облікової політики підприємства, мають одну ціль – своєчасне одержання інформації для прийняття управлінських рішень.
Різниця видів бухгалтерського обліку полягає :
- у різній методиці накопичення інформації
- у різних користувачах інформації бухгалтерського обліку
- у різних строках накопичення, обробки та передачі інформації для обліку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Загальна характеристика бухгалтерського обліку, його предмет та метод

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок