Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Подвійний запис та рахунки бухгалтерського обліку

Подвійний запис та рахунки бухгалтерського обліку

Назва:
Подвійний запис та рахунки бухгалтерського обліку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,86 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Тема: Подвійний запис та рахунки бухгалтерського обліку
1. Поняття бухгалтерських рахунків, їх будова
2. Активні та пасивні рахунки. Синтетичні та аналітичні рахунки. Метод подвійного запису.
3.Оборотні відомості по синтетичних та аналітичних рахунках , їх значення та зміст
1.
Для забезпечення системного обліку і контролю за господарськими засобами і джерелами їх утворення, а також за здійснюваними на підприємствах господарськими операціями використовують бухгалтерські рахунки. При цьому інформація із первинних облікових документів попередньо систематизується, узагальнюється, а потім переноситься на відповідний рахунок.
Отже, бухгалтерський рахунок виступає засобом групування (узагальнення) господарських засобів, джерел їх утворення, а також господарських процесів, які підтверджені документально і згруповані за економічно однорідними ознаками в процесі діяльності підприємства. Сукупність всіх рахунків, на яких знайшли відображення господарські засоби, джерела їх утворення та господарські процеси складає систему бухгалтерських рахунків, яка практично знайшла своє відображення у Плані рахунків бухгалтерського обліку.
Бухгалтерський рахунок являє собою форму двосторонньої таблиці: ліва сторона називається Дебет (від латинської – бути винним), а права – Кредит (від латинської – вірити). Схематично будову рахунку можна показати так:
Рахунок
(назва рахунка)
Дебет Кредит .

Для повного уявлення про облічуваний об’єкт на кожному рахунку перш за все записують початковий стан засобів або їх джерел, що називається початковим залишком або початковим сальдо. Після цього на рахунках відображають господарські операції, тобто зміни засобів та їх джерел. При цьому збільшення обліковуваного об’єкту записують на одній стороні рахунка, а зменшення – на іншій. Маючи інформацію про початковий залишок обліковуваного об’єкта та зміни протягом звітного періоду, визначають його залишок на кінець звітного періоду.
2.
Бухгалтерський баланс, як відомо, поділяється на дві частини: актив, у якому відображають наявні господарські засоби, і пасив – де показують джерела їх формування. Відповідно до цього і всі рахунки бухгалтерського обліку поділяють на активні і пасивні.
Активні рахунки призначені для обліку наявності і змін засобів господарювання, пасивні – для обліку наявності і змін джерел засобів.
На активних рахунках початковий залишок (сальдо) показують по дебету. В свою чергу збільшення (+) господарських засобів показують по дебету, а зменшення (-) господарських засобів – по кредиту.
Загальна сума записів по рахунках на протязі місяця по дебету або по кредиту називається оборотом. Треба зауважити, що до обороту не включається початковий залишок (сальдо) по рахунку.
Для визначення кінцевого залишку (сальдо) на кінець місяця по активному рахунку необхідно до початкового дебетового залишку (сальдо) додати дебетовий оборот (збільшення) і від одержаної суми відняти кредитовий оборот (зменшення). Кінцеве сальдо по активному рахунку знайде своє відображення по дебету.
Активний рахунок
Дт (Назва рахунку) Кт
Початковий залишок (сальдо)

Збільшення (+) Зменшення (-) .
Оборот (+) Оборот(-) .
Кінцевий залишок (сальдо)

Схема активного рахунку
Порядок здійснення записів по активному рахунку розглянемо на прикладі рахунку «Каса». Початковий залишок по рахунку «Каса» склав 3000 грн. На протязі періоду відбулися наступні операції ) отримано гроші у касу із розрахункового рахунку – 4000 грн., 2) виплачено із каси заробітну плату працівникам – 2500 грн., 3 ) повернуто до каси заборгованість підзвітних осіб – 300 грн. Як наслідок, оборот по дебету склав (4000 + 300) = 4300., оборот по кредиту – 2500 грн., а сальдо кінцеве ( 3000 + 4300 – 2500) = 4800 грн.

Дт Каса Кт
Сальдо початкове = 3000 .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Подвійний запис та рахунки бухгалтерського обліку

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок