Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Облік грошових коштів у касі підприємства

Облік грошових коштів у касі підприємства

Назва:
Облік грошових коштів у касі підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,08 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Лекція 5
Тема: Облік грошових коштів у касі підприємства
Організація обліку касових операцій
Облік касових операцій
Порядок ведення касової книги та обов’язки касира
Інвентаризація каси
1.
В перебігу господарської діяльності підприємства здійснюють грошові операції. Переважна частина розрахунків здійснюється безготівковим перерахуванням і вельми незначна готівкою.
Основним документом, що регулює ведення касових операцій на підприємстві є «Положення про ведення касових операцій в національній валюті України» затверджене постановою правління НБУ від 19.02.01 р за №72
Кожне підприємство для здійснення розрахунків готівкою повинно мати касу.
Каса підприємства – це приміщення або місце призначене для приймання, видачі та зберігання готівкових коштів, інших цінностей і касових документів.
Уся готівка на підприємствах зберігається, як правило, у вогнетривких металевих шафах, які після закінчення роботи каси замикаються ключем і опечатуються сургучевою печаткою касира. Ключі від металевих шаф і печатки зберігаються у касирів, яким забороняється передавати стороннім особам або виготовляти невраховані дублікати. Враховані дублікати ключів в опечатаних касирами пакетах, скриньках тощо зберігаються у керівників підприємств. Зберігання в касі готівки та інших цінностей, що не належать цьому підприємству, забороняється.
Операційна каса – це приміщення або місце, де здійснюються готівкові розрахунки із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО), й в окремих випадках – без застосування, але з використанням книг обліку розрахункових операцій (КОРО) і розрахункових книжок(РК).
Готівкові розрахунки підприємств сфери торгівлі, громадського харчування і послуг здійснюються з використанням РРО згідно вимог Закону України «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» від 06. 07. 99р. за № 265. Касові апарати слід обов’язково зареєструвати в ДПІ.
При перевезенні готівки до установ банків та у зворотньому напрямку керівник підприємства, установи чи організації має забезпечувати касира охороною та транспортним засобом.
Касові операції – це операції підприємства між собою та з підприємцями і фізичними особами, пов’язані з прийняттям і видачею готівкових коштів при проведенні розрахунків через касу підприємства, з відображенням цих операцій в Касовій книзі.
Сума платежу готівкою одного підприємства (індивідуального підприємця) з іншим підприємством (індивідуальним підприємцем) не повинна перевищувати 10 тис. грн. протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами.
Зберігати готівку в касі дозволено в межах ліміту залишку готівки, яку підприємство встановлює самостійно.
Ліміт каси – це граничний розмір готівки, яка може залишатися в касі на кінець робочого дня.
Підприємство визначає ліміт каси з урахуванням режиму і специфіки своєї роботи, віддаленості від банку, обсягу касових надходжень і витрат, тривалості операційного часу банку, та ін. В основному це розмір середньоденного надходження готівки в касу підприємства.
Якщо ж підприємство не встановлює ліміт каси (незалежно від причин), то він вважається нульовим. У цьому випадку вся готівка, що знаходиться в його касі на кінець робочого дня і не здана підприємством вважатиметься понадлімітною.
Розрахунок встановленого ліміту залишку готівки в касі підписується головним бухгалтером і керівником підприємства.
2.
Для узагальнення інформації про наявність та рух грошових коштів в касі підприємства використовують активний рахунок ЗО "Каса". По дебету рахунку відображається надходження коштів в касу, а по кредиту – видача коштів.
В балансі відомості про грошові кошти в касі відображаються в активі в рядку «Грошові кошти».
Існують такі форми документів які використовують при обліку касових операцій:
КО 1 "Прибутковий касовий ордер";
КО 2 "Видатковий касовий ордер";
КО 3 "Журнал реєстрації прибуткових і видаткових касових документів";
КО 4 "Касова книга";
Приймання готівки касами підприємств проводиться за прибутковими касовими ордерами, підписаними головним бухгалтером або особою, ним уповноваженою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Облік грошових коштів у касі підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок