Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Облік безготівкових розрахунків та кредитів

Облік безготівкових розрахунків та кредитів

Назва:
Облік безготівкових розрахунків та кредитів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,95 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Лекція 6
Тема: Облік безготівкових розрахунків та кредитів
Види та характеристика банківських рахунків
Відкриття, переоформлення та закриття рахунків у банках, порядок ведення обліку
Форми безготівкових розрахунків в Україні
Види кредитів та порядок їх оформлення
1.
Згідно з чинним законодавством України всі вільні грошові кошти підприємства повинні в обов'язковому порядку зберігатися в банку, причому підприємства можуть самостійно обирати установу банку, в якій зберігатимуться кошти.
Банки можуть відкривати поточні, депозитні, бюджетні, позикові рахунки, субрахунки для філій, представництв тощо. Найбільш поширене сьогодні використання поточних та депозитних рахунків.
Поточні рахунки відкривають суб'єктам підприємницької діяльності для зберігання коштів і здійснення всіх видів операцій за цими рахунками відповідно до чинного законодавства України.
Депозитні рахунки відкривають підприємствам, фізичним особам на підставі укладеного депозитного договору між клієнтом і банком. Зберігання коштів на депозитному рахунку передбачає виплату відсотків згідно з договором.
Бюджетні рахунки відкриваються підприємствам, яким виділяють кошти за рахунок державного або місцевого бюджетів з метою їх цільового використання.
Позикові рахунки відриваються на договірній основі як юридичним, так і фізичним особам у будь-якій установі банку, що має право видавати позики з додержанням вимог чинного законодавства.
Субрахунки можуть бути відкриті підприємствам, що мають філії, представництва, відділи та інші відособлені підрозділи, які перебувають на окремому балансі. Субрахунки відкривають для проведення розрахунків за місцем знаходження цих підрозділів.
Законодавством не обмежується кількість відкритих рахунків у банку: одне підприємство може мати їх декілька.
2.
При відкритті всіх видів рахунків банк повинен у триденний строк повідомити про це податкову інспекцію за місцем реєстрації власника рахунка.
Для відкриття поточного рахунка в банк подають такі документи:
1) заяву про відкриття рахунка;
2) копію свідоцтва про державну реєстрацію підприємства у виконавчих органах влади;
3) копію рішення про створення, реорганізацію підприємства, засвідчену нотаріально або органом, що прийняв таке рішення;
4) копію належним чином зареєстрованого статуту (положення), засвідчену нотаріально. Установа банку, в якому відкриваються рахунки (субрахунки), робить відмітку про відкриття такого рахунка на примірнику статуту (положення), на якому зроблено відмітку податкової інспекції про реєстрацію підприємства в податкових органах, відтак цей примірник повертають власнику рахунка;
5) копію документа, який підтверджує, що підприємство взято на облік у податкових органах;
6) картку зі зразками підписів директора та його заступника, головного бухгалтера та його заступника і відбитком печатки;
7) копію документа про реєстрацію в органах Пенсійного фонду України, засвідчену нотаріально або органом, який здійснює реєстрацію;
8) копію документа про реєстрацію в органах Фонду соціального страхування України, засвідчену нотаріально або органом, який здійснює реєстрацію.
У разі переоформлення рахунку у зв’язку з реорганізацією (злиття, приєднання, поділу, перетворення) подають такі ж документи як і при створенні підприємства.
Операції на рахунках в установах банків можуть бути тимчасово припинені на підставі рішення державних податкових, судових, правоохоронних та інших органів, якщо не передбачено законодавчими актами України. У разі тимчасового припинення операцій на рахунках такі рахунки не закриваються до отримання повідомлення відповідного органу про відміну рішень про припинення операцій на рахунках.
Закриття рахунків в банку може проводитися у таких випадках:
а) за бажанням власника рахунку на підставі його заяви;
б) у зв’язку з реорганізацією підприємства (злиття, приєднання, поділу, перетворення)
в) у разі проведення перереєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, викликаної зміною його назви, організаційно-правової форми, форми власності
г) на підставі відповідного рішення суду або господарського суду про ліквідацію підприємства;
д) відсутністю протягом 30 днів руху грошових коштів на поточному рахунку на якому не числиться залишок коштів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Облік безготівкових розрахунків та кредитів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок