Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Облік у гуртовій торгівлі

Облік у гуртовій торгівлі

Назва:
Облік у гуртовій торгівлі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,42 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Лекція 8
Тема: Облік у гуртовій торгівлі
1.Поняття оптового товарообігу. Торгівля.
2.Документальне оформлення товарних операцій.
3. Поняття довіреностей, її характеристика.
1.
Становлення ринкових відносин, поступова інтеграція економіки України до світового економічного товариства зумовлюють подальший розвиток і актуалізацію торгівлі.
Торговельна діяльність - це ініціативна, самостійна діяльність юридичних і фізичних осіб щодо купівлі та продажу товарів для одержання прибутку
Торгівля – особлива діяльність людей пов’язана із здійсненням актів купівлі-продажу, яка представляє собою сукупність специфічних технологічних та господарських операцій, що спрямовані на обслуговування процесу обміну.
Відповідно до законодавчих актів, суб’єкти підприємницької діяльності – юридичні особи – для здійснення торгівельної діяльності повинні мати:
свідоцтво про державну реєстрацію;
дозвіл на розміщення об’єкта торгівлі або договір оренди приміщення
ліцензії
торговий патент на кожну торгівельну точку
квитанцію про сплату ринкового збору за торгівлю на території ринку.
відповідні документи на товар: накладні, сертифікат якості та інші документи, що підтверджують походження та якість товару
реєстратор розрахункових операцій
книгу відгуків і пропозицій
Одним з основних економічних показників господарської діяльності торгівельного підприємства є товарообіг – процес обміну товару на гроші. Товарообіг виражається в сумі грошової виручки за продані товари.
Товари – матеріальні цінності, що придбані (одержані) і зберігаються підприємством з метою наступного продажу.
Історичний процес розвитку товарного господарства сприяв відокремленню оптової і роздрібної торгівлі.
Оптова торгівля передує роздрібній: у результаті оптового продажу товари не переходять у сферу особистого споживання, а надходять або у виробниче споживання, або у особисте споживання через підприємства роздрібної торгівлі.
Оптовий товарооборот є сукупним обсягом продажу товарів виробничими і торговельними підприємствами, а також посередниками іншим підприємствам і юридичним особам для наступної реалізації населенню або для виробничого споживання.
Роздрібний товарооборот – сукупний обсяг продажу товарів споживачам для особистого, домашнього використання.
У сфері оптової торгівлі господарюючі суб’єкти можуть мати:
- оптові бази,
- товарні склади,
- склади-магазини.
Тому оптова торгівля може здійснюватись у наступних формах товарообороту:
складський – товари споживачам відпускаються зі складів і баз оптових підприємств.
транзитний – споживачам товари відвантажуються безпосередньо зі складів підприємства-виробника, не проходячи через склади і бази оптового підприємства.
Основні завдання підприємств оптової торгівлі наступні:
- забезпечити поставку товарів покупцям оптимальними партіями, що допомагає раціональному використанню транспортних засобів, зниженню витрат на перевезення.
- своєчасно забезпечити роздрібні підприємства товарами, необхідними для населення, а виробничі підприємства – матеріальними ресурсами, необхідними для виробництва.
У разі попередньої оплати перераховують аванс постачальнику, а потім одержують від нього товар. З суми отриманого доходу від продажу товару виділяють ПДВ.
Наприклад: реалізовано оптом товар на суму 85610 грн, собівартість того товару становила 65320 грн. Отже, (85610-65320)*100%/120%, де 100% – це сума без ПДВ, а 120% - це сума з ПДВ.
Продавець може надавати знижки покупцеві. Їх можна поділити на цінові поступки та знижки.
Цінові поступки – це знижка ціни товару, яка надана до моменту продажу. В даному випадку надання знижки враховують як зменшення торгової націнки.
Знижки – цінові поступки, які надані покупцям після їх реалізації, підлягають вирахування з доходу.
Торгівля в розстрочку передбачає передачу товару у розпорядження покупцю в момент здійснення першого внеску з передачею права власності на такий товар після кінцевого розрахунку.
2.
Усі операції руху виробничих запасів, товарів та інших матеріальних цінностей (ТМЦ) поділяють на дві групи: прибуткові та видаткові й оформляють їх відповідними документами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Облік у гуртовій торгівлі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок