Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Собівартість та націнка

Собівартість та націнка

Назва:
Собівартість та націнка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,07 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Лекція 9
Тема: Собівартість та націнка
1.Ціна, її характеристика.
2. Сутність собівартості.
3. Торгова націнка, її розрахунок
1.
Ціна - категорія історична, вона виникла й сформувалася у процесі зародження та розвитку обміну. За найпростішого натурального обміну, коли один предмет побуту обмінювався, наприклад, на два інші, ціну використовували як обмінну пропорцію, яка давала можливість забезпечити еквівалентність виконаного обміну. Тому спочатку існували так звані товарні ціни, які виявилися в пропорціях обміну. Але у цьому випадку не було універсального відображення ціни. І для кожної сторони, яка брала участь в обміні, ціна виражалася в різних одиницях. Із появою грошей ціну виражали вже в одних і тих самих одиницях товарного еквівалента, який використовувався як засіб платежу. І тепер покупець у ціні товару може бачити кількість грошових одиниць, яку йому треба сплатити за конкретний товар.
Отже, ціна - це сума грошей, яку покупець сплачує за товар, що купує, або грошове вираження вартості товару. В ціні товару враховуються інтереси всіх учасників товарообмінного процесу - і тих, хто виробив цей -товар, і тих, хто його купує.
Залежно від ступеня державного регулювання розрізняють ціни вільні, регульовані та фіксовані.
Вільними називають ціни, які вільно формуються під впливом змін кон'юнктури ринку та на які прямо не впливають державні органи.
До таких цін належить ціна попиту (тобто ціна, за якою споживачі готові придбавати товар) і ціна пропозиції (тобто ціна, за якою готові продавати товар виробники).
Фіксовані ціни - це ціни, які встановлюють на певному рівні, і змінити які можна тільки рішенням державного органу, що займається питаннями ціноутворення.
Регульовані ціни формують під впливом коливань попиту і пропозиції, однак на них мають певний вплив державні органи ціноутворення.
Державні органи можуть по-різному обмежувати зростання цін, знижувати їх. Регульовані ціни можуть бути:
- граничними - порогово високі ціни, за якими можна продавати продукцію;
- гарантованими - єдиними для всіх виробників, за якими у них і закуповують продукцію;
- рекомендованими - передбачуваний розмір ціни на певний вид продукції, але при цьому такі рекомендації щодо ціни не є обов'язковими.
Фіксовані та регульовані ціни (тарифи) встановлюються на такі ресурси, які значно впливають на загальний рівень і динаміку цін; на товари і послуги, що мають вирішальне соціальне значення, на продукцію, товари і послуги, виробництво яких зосереджено на підприємствах, які є монополіями на ринку. В усіх інших випадках встановлюються вільні ціни.
Залежно під сфери товарного обороту виділяють оптові, роздрібні та закупівельні ціни.
Оптова ціна - ціна продажу партії товару, яка надходить у торговий обіг у порядку оптової купівлі-продажу.
Роздрібна ціна - ціна продажу одиниці товару, який надходить у торговий обіг у порядку роздрібної купівлі-продажу.
Закупівельна ціна - ціна, яка встановлюється на сільськогосподарську продукцію, що придбається у сільськогосподарських товаровиробників.
Складові ціни оптового та роздрібного підприємства можна відобразити у вигляді формул:
1. Ціна виробника :
Цв = С + П + Акц.зб. + ПДВ
2. Ціна гуртового(оптового) підприємства:
Цг = Цв + ТН
3. Ціна роздрібна :
Цр = Цг + ТН
ТН = Витрати обігу + П + ПДВ
2.
Одним із найважливіших завдань бухгалтерського обліку є визначення собівартості продукції. Собівартість продукції, робіт та послуг складається із спожитих у процесі виробництва виробничих запасів, сировини, енергії, основних засобів (у вигляді їх зносу), трудових ресурсів (у вигляді заробітної плати), а також інших витрат, пов'язаних із їх виробництвом та реалізацією. Виходячи із вказаного можна зазначити, що собівартість продукції являє собою грошовий вираз витрат на її виробництво і реалізацію.
Собівартість продукції має тісний зв’язок з ціною, тому що собівартість є базовою ціною товару і, водночас, обмежником для виробництва. Ніякий товаровиробник не буде випускати продукцію ринкова ціна, якої є нижчою за її собівартість.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Собівартість та націнка

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок