Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Облік доходів і фінансових результатів

Облік доходів і фінансових результатів

Назва:
Облік доходів і фінансових результатів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
106,29 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Вступ
Загальні засади обліку доходів і фінансових результатів
Поняття доходів і фінансових результатів
Облік доходів від звичайної діяльності
Облік доходів від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)
Облік інших операційних доходів
Облік доходів які виникають у ході інвестиційної діяльності
Облік доходів від надзвичайної діяльності
Облік фінансових результатів діяльності
Результати звичайної діяльності
Результати надзвичайної діяльності
Облік використання прибутку підприємства
Висновок
Список використаної літературиВступ
В діяльності будь-якого підприємства найважливішу роль відіграє фінансовий результат, оскільки від нього залежить не лише майбутнє підприємства, а й держави. тому, що з доходів утворюється ряд державних фондів, які йдуть на підтримку різних бюджетних програм та інші важливі заходи, а також утворення фондів підприємства, та поповнення його власних коштів. Неодмінною умовою успішного функціонування господарюючих суб’єктів при переході до ринкової економіки є обов’язкове забезпечення самоокупності витрат своїми доходами, а також прибутковості, самофінансування. Основним показником результату фінансово-господарської діяльності підприємства - є фінансовий результат, прибуток або збиток.

Загальні засади обліку доходів і фінансових результатів

Загальні правила формування в обліку інформації про доходи встановлені Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 15 "Дохід", яке застосовується підприємствами, організаціями та іншими юридичними особами, незалежно від форм власності. Порядок формування в обліку інформації про витрати визначає Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 "Витрати".
Для визначення фінансового результату діяльності за звітний період необхідно дотримуватися принципів визнання доходів і витрат, а саме:
нарахування
відповідності
періодичності
Принцип нарахування передбачає відображення результатів господарських операцій у тому звітному періоді, коли відбувається господарська операція, не враховуючи І моменту отримання чи сплати грошових коштів, оскільки не завжди оплата грошових коштів збігається за звітними періодами з моментом здійснення господарської операції.
Принцип нарахування застосовується в поєднанні з принципом відповідності, який полягає у порівнянні доходів і витрат звітного періоду, тобто витрати, які понесеш для отримання доходу, повинні бути погоджені із цим доходом. Наприклад, якщо підприємством визнано дохід від реалізації товару в момент відвантаження його покупцям, то одночасно і необхідно визнати собівартість реалізованого товару. У даному випадку дохід визнається в момент збільшення активу — дебіторської заборгованості, а витрати — одночасно зі зменшенням активів (товарів).
Для визначення фінансового результату виходячи з принципу періодичності, доходи та витрати підприємства розподіляються по звітних періодах. Згідно з П(С)БО "Загальні вимоги до фінансової звітності" звітним періодом є календарний рік, але для Г наявності оперативної інформації для прийняття управлінських рішень установлені проміжні звітні періоди: місяць, квартал. Для новоствореного підприємства перший звітний період може бути меншим за 12 місяців, але не може бути більшим за 15 місяців. Звітним І періодом підприємства, що ліквідується, є період з початку року до моменту ліквідації.
Правильне застосування вказаних принципів дає можливість достовірно визнати і порівняти суму доходу і відповідних витрат кожного звітного періоду
Поняття доходів і фінансових результатів
Поняття “прибутку” має різне значення з погляду підприємства, споживача, держави. Але у всіх випадках воно означає вигоду. Якщо підприємство (фірма) працює прибутково (у нормальних умовах господарювання), то це свідчить про те, що клієнт, скористається послугами саме цієї фірми, одержить задоволення від її виконання (якщо у нього є вибір), а держава (суспільство) може за рахунок податків вирішувати пріоритетні соціальні завдання.
Наявність прибутку дозволяє задовольняти економічні інтереси держави, підприємства, робітників і власників.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Облік доходів і фінансових результатів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок