Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Організація управлінської праці в органах державної податкової служби

Організація управлінської праці в органах державної податкової служби

Назва:
Організація управлінської праці в органах державної податкової служби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,81 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
1. Поняття, завдання, основні напрями організації управлінської праці

Питання про поняття та зміст організації управлінської праці – одне з найбільш важливих у науці управління. Актуальність його зростає із розширенням обсягу та складності роботи, що необхідно виконувати працівникам органів ДПС, особливо інформації, яка надходить у зв’язку з цим.

Будь-який трудовий процес – це єдність трьох його складових: власне праці, предметів та знарядь праці. Для раціонального їх використання необхідна та організація діяльності, яка забезпечила б раціональне поєднання робочої сили із знаряддями та предметами праці для досягнення конкретної “виробничої” мети. Проблема організації праці має відношення як до сфери матеріального виробництва, так і до сфери управління, зокрема органами ДПС. Тут ми маємо працівника ДПС (живу працю), методи та засоби (включаючи технічні), обробку інформації (знаряддя праці), а також інформацію (предмет праці).

Органічне поєднання даних компонентів здійснюється у трудовому процесі, у результаті якого створюється продукт праці – зведення, аналітична довідка, прогноз, проект управлінського рішення (наказу, інструкції, положення тощо).

Для поєднання праці із її знаряддями та предметом недостатньо тільки їх наявності. Тут потрібні організаційні передумови, які передбачають:

– оволодіння працівником технікою та відповідними прийомами та методами обробки інформації;

– створення робочого місця;

– створення умов праці.

Крім того, для реалізації усіх передумов необхідні норми й порядок використання ресурсів, дотримання дисципліни праці, форми її розподілу, кооперації та стимулів.

Здійснення організаційних передумов, завдяки яким людські ресурси поєднуються зі знаряддям та предметами праці, раціональне використання даних компонентів і є організацією праці. Науковою вона стає у тому випадку, коли в основу її кладуться результати наукових розробок, а не тільки інтуїція, традиції та здоровий глузд.

Наукова організація праці – це така її організація, за якої практичному впровадженню конкретних заходів передує ретельний науковий аналіз трудових процесів та умов їх виконання.

Різновидністю організації праці є організація управлінської праці, яка має своїм завданням раціоналізацію розумових зусиль і тим самим підвищення продуктивності розумової праці. Іншими словами, організація управлінської праці має максимально розвантажити людину, яка займається оперуванням інформації, розробкою і реалізацією управлінських рішень, від надлишкових фізичних, розумових навантажень і технічної праці з тим, щоб у неї залишилось якомога більше часу і сил для творчої діяльності.

Ураховуючи зазначене, основними елементами (напрямами) організації управлінської праці є:

– удосконалення форм розподілу та кооперації праці;

– поліпшення організації та обслуговування робочих місць;

– раціоналізація трудового процесу;

– впровадження передових прийомів і методів праці;

– удосконалення нормування праці;

– оптимізація матеріального й морального стимулювання;

– поліпшення умов праці;

– поліпшення підготовки та підвищення кваліфікації кадрів;

– раціоналізація режимів праці;

– зміцнення дисципліни праці та розвиток творчої активності її учасників.

Зазначені напрями організації управлінської праці універсальні, тобто можуть застосовуватись у будь-який сфері людської діяльності. Зміст же їх обумовлюється характером конкретної діяльності та особливостями сфери, у якій вона здійснюється.

Усі названі напрями тією чи іншою мірою застосовуються в органах ДПС, проте найбільше значення набули троє із них:

– організація раціонального використання часу;

– раціоналізація трудових операцій;

– створення сприятливих умов праці.

Підвищення ефективності використання робочого часу – одне з найбільш важливих завдань, які стоять перед кожною соціальною системою.

Для органів ДПС економія часу виражається у здійсненні різних операцій щодо управління з найменшими втратами часу.

З цього погляду управлінська праця має кількісну та якісну характеристики.

До кількісних характеристик належать робочий день, фонд робочого часу, ефективний фонд часу.

Робочий день – нормативно виділена частина доби, протягом якої працівник виконує свої функціональні обов’язки.

Фонд робочого часу – загальна кількість робочого часу одного співробітника або групи за визначений календарний проміжок (рік, півріччя, квартал, місяць, тиждень).

Ефективний фонд часу – кількість робочого часу, яка корисно використовується протягом планового періоду.

Номінальний фонд часу – максимальна кількість робочого часу, яка може бути використана впродовж планового періоду.

Управлінська праця в органах ДПС характеризується і якісними характеристиками, пов’язаними з видами витрат часу. Недостатньо добре організована робота працівників податкової служби призводить до невиправданих втрат часу як податківців, так і громадян та суб’єктів підприємницької діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Організація управлінської праці в органах державної податкової служби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок