Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Теорія бухгалтерського обліку

Теорія бухгалтерського обліку

Назва:
Теорія бухгалтерського обліку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,90 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
1. Види господ. обліку суть, зміст і сфера застосування.

ГО включає: 1) оперативно технічний 2) статистичний 3) бухгалтерський.

1) операт технічн застосовується для спостереження і контролю за окремими операціями чи процесами. Його характеризує висока швидкість отримання інф-ції для оперативного управл. Це наприклад складський, табельний. Бухгалтерія ним не займається. В ньому використ натур вимірники.

2) статистичний застос-ся при необхідідн одержання інф-ї про показники, що характериз закономірності та тенденції розвитку підприємства.

3) бухг-й застосов для одержання узагальнюючих даних (інформацію про стан господ-ва, зміни в ньому, стан взаємовідносин одного господарства з іншими) та на їх основі визначити результати господарювання. Особливості БО: документальне забезпеч всіх записів, безперервність ведення, суцільних характер відображення об”єктів обліку, застосув грошового вимірника.

2. Предмет БО. Історичний характер та його оцінка.

Сутність предмета б/о є основою його теорії і визначається цілями і завданнями, покладеними на б/о в сусп.

Теорія – логічне узагальння досвіду, сусп практики, які відображ-ть об’єктивні закон-ті розвитку природи і сусп-ва. Теорія б/о розвив-ся разом із про-ми силами та виробн-ми відносинами у конкретних сусп-ек формаціях. Прод сили є матер-техн базою сусп, а вир відносини – його ек стр-рою або базисом. Вир відносини істотно впливаютьна розвиток б/о як галузі ек науки.

Ек наука як особлива галузь людських знань сформ-ся спочатку як певна сукупність ек знань. Розвивалась вона в умовах, що історично змінювалися залежно від способів вир-ва, при цьому вивчалися, передусім, вир відносини, які становлять ек базис, ек лад б-я сусп-ва. Наукою, що розкриває об’єктивно діючі ек з-ни, т.б. ек теорією, вона стала лише тоді, коли збагатилася математикою, почала застос-ти кільк-ні та якісні вимірники ек явищ.

Регулювання процесів вир-ва, розподілу, обміну і споживання мат благ зумовлює взаємодію б/о, аналізу та А-ту з ін. науками. Т.ч.вир відносини є предметом вивчення всіх прикладних ек наук, включ-чи і б/о.

Предметом БО є наявність і рух господарських засобів, джерел їх утворення і господарські процеси. Зміст предмету БО історично обумовлений і має свої відмінності в різних галузях. Наприклад предметом Бо в банках є внутрішні банківські операції, а також операції що відображають процеси на підприємствах, наявність і рух бюджетних і позабюдж коштів є окремими складовими предмету БО в бюджетн установах.

3. Об”єкти БО і їх характеристика.

Об”єкти БО є складовими частинами його предмету. Виділяють 3 групи 1) Засоби господ-я. Це сукупність цінностей якими володіє, розпоряджається і користується підпр-во. Їх поділяють на необоротні, оборотні і вилучені. Необоротні закріплюються за підприємством на тривалий час. Це основні засоби, матеріальні активи. Нематеріальні активи. Оборотні – кошти, виробничі запаси, незаверш вир-во, готова продукція, кошти в розрахунках. Вилучені – ті які вилучені з оборота і не підлягають поверненню. 2) Джерела засобів. Виділяють власні, запозичені (залучені) довго і короткострокові. 3) Господарські процеси – різні дії які здійснює підприємство в процесі своєї діяльності . кожна дія – господ операція. Сукупність однорідних за економ змістом операцій складають господ процес. Виділяють 3 основних: заготівлі, виробництва, реалізації.

4. Класифікація господ засобу (ГЗ) за видами і розміщенню, джерелами утворення і призначення.

В БО ГЗ групуються в двох розрізах: І за складом і розміщенням; ІІ за джерелами утворення. За І ознакою виділяють такі групи і підгрупи: 1 Засоби виробництва: 1.1. засоби праці (основні засоби, МШП, немат-і активи); 1.2. предмети праці (сировина, матеріали, зап.частини, паливо, тара напівфабр-и, комплектуючі, тощо). 2 засоби обігу: 2.1. окремі види ГЗ (грош кошти на розрах і валютних рах-х, готівка в касі, ЦП, готова прод-я, товари на базах і складах, товари відвантаж); 2.2. кошти в розрахунках (заборгованість підпр-ву, векселі отримані); 3 засоби невиробничого призначення (будівлі, споруди, продукти харчування) ці три групи складають активи підпр-ва. За ІІ ознакою розрізняють1 джерела власних коштів (статутний фонд, аморт-ий, фонди економ стимулювання, фонди спец призначення, резервний фонд); це капітал підпр-ва. 2 джерела залучених коштів (довго і коротко термінові позики банку, заборгованість постач-кам, бюджету, робітникам, іншим, векселя видані) – це пасиви підприємства.

5. Методи і методичні прийоми БО.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Теорія бухгалтерського обліку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок