Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Податкова перевірка на підприємстві

Податкова перевірка на підприємстві

Назва:
Податкова перевірка на підприємстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,47 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Вступ

Перевірки фінансово-господарської діяльності підприємців, що працюють в Україні, може здійснювати мало не кожний третій орган державної влади. Проте, запитавши кількох перших-ліпших бізнесменів про те, з яким контрольним органом у них асоціюється слово "перевірка", ви почуєте однакову відповідь: "З податківцями".

Дійсно, серед державних контрольних органів провідну роль відіграють податкові органи. Значущість податкової служби зумовлюють такі обставини:

• до компетенції податкових органів належить набагато ширше, порівняно з іншими державними органами, коло питань, які дозволено охоплювати під час перевірки;

• перелікові прав, механізмів та інструментів, що їх податкові органи застосовують щодо підприємців, можуть позаздрити працівники всіх інших контрольних органів;

• саме після офіційних візитів податківців підприємці зазнають найбільших втрат (податкові органи мають багатий "репресивний" інструментарій);

• податківці найчастіше користають з не урегульованості багатьох процедурних питань і необізнаності підприємців із законодавством, яке визначає діяльність "контролерів". Як наслідок, між працівниками податкових органів і підприємцями постійно виникають конфлікти.

Треба додати, що в законодавстві не для всіх випадків чітко вказано спосіб реалізації широких повноважень податкових органів. Скажімо, порядку здійснення податкових перевірок повністю не врегульовано в жодному законодавчому акті. Деякі питання щодо проведення перевірок регламентовано не лише в законах, указах Президента та постановах Кабінету Міністрів України, а й у численних актах Державної податкової адміністрації України (ДПАУ). Чимало цих актів є внутрішніми документами податкової служби, яких не зареєстровано в Міністерстві юстиції України. Тож зазвичай підприємці не мають змоги ознайомитися зі змістом згаданих документів.

Тим часом у деяких актах ДПАУ для податківців визначено такі права та повноваження, які виходять поза межі прав і повноважень, наданих цим посадовцям у законах України. Такий стан речей призводить до того, що під час перевірок податкові інспектори нерідко порушують законні права платників податків. Натомість підприємці, не маючи повної інформації про права й обов'язки податківців та платників податків, не можуть протистояти неправомірним діям "контролерів".

1. Порядок здійснення перевірок

Для виконання контрольних функцій податковим органам надано великі повноваження. Однак законодавство, даючи поняття про те, що мають право робити податківці, не визначає, як саме вони можуть діяти. В законі "Про державну податкову службу в Україні" сказано, що податківцям дозволено перевіряти підприємства та підприємців за тим порядком, який встановлено у відповідному законі. Що більше, Конституція України вимагає, щоб органи державної влади діяли лише в той спосіб, який передбачено в Конституції та законах України.

Попри те, в жодному законі України досі не визначено порядку, за яким належить перевіряти діяльність підприємств і підприємців. Цю прогалину в правовому полі треба було заповнити. Тому видано низку підзаконних актів та численні акти Державної податкової адміністрації України (ДПАУ): накази, інструкції, розпорядження, листи тощо. Чимало з-поміж таких актів є відомчими документами ДПАУ, не доступними широкому колу платників податків. Тож досить часто бізнесмени, не знаючи "правил гри" під час перевірок, мусять діяти "наосліп".

Теоретично законодавча не врегульованість у цій сфері дає підприємцям певні переваги. Будь-які дії, що не спираються на норми закону, можна розглядати як такі, котрі суперечать Конституції України. Отже, ви маєте право оскаржити в господарському суді рішення, ухвалене за даними перевірки, під час якої податківці вчиняли дії, не передбачені в законодавстві. Втім, для того щоб виграти справу, вам треба буде знайти й додаткові аргументи на свою користь, наприклад, довести, що податківці перевищили свої службові повноваження або застосували невідповідну норму податкового законодавства, визначаючи вам суму недоплати.

2. Види перевірок

В українському законодавстві не вміщено вичерпного переліку видів перевірок, які можуть проводити податківці. Гадаємо, працівникам цієї служби (щоправда, тут не йдеться про податкових міліціонерів) дозволено здійснювати перевірки лише певних видів.

Перевірки, що їх здійснюють податкові інспектори:

1) камеральні перевірки;

2) планові виїзні перевірки;

3) позапланові виїзні перевірки;

4) повторні позапланові виїзні перевірки;

5) зустрічні перевірки;

6) оперативні перевірки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Податкова перевірка на підприємстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок