Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Основні напрямки роботи податкових органів

Основні напрямки роботи податкових органів

Назва:
Основні напрямки роботи податкових органів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,50 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ПЛАН

Вступ

1. Система органів державної податкової служби та їх завдання

2. Функції органів державної податкової служби

3. Права органів податкової служби та обов'язки їх посадових осіб

Список використаної літератури

Вступ

Економічна реформа в Україні, головна мета якої полягає в побудові соціально-орієнтованої економіки ринкового типу, передбачає багатогранний комплекс взаємообумовлених заходів, головними з яких є: використання різних форм власності, розвиток товарно-грошових відносин, формування ринкового середовища, активне застосування фінансово-кредитних важелів як засобів підвищення ефективності економіки. Однією з найсуттєвіших і водночас складних проблем у процесі реформи є вдосконалення фінансових взаємовідносин, насамперед податкових, між суб'єктами підприємницької діяльності та органами ДПС України.

Одним із показників ефективності роботи ДПС України при зборі податків і обов'язкових платежів до бюджетів всіх рівнів є частка податкових надходжень, сплачених - платниками податків добровільно у встановлені чинним законодавством терміни. Очевидно, що вище цей показник, то держава менше затрачає адміністративних і фінансових ресурсів на виконання державної функції формування дохідної частини бюджету. Доходи бюджетів держави посідають центральне місце у системі доходів держави.

Безпосередньо за їхньою допомогою досягається мобілізація основної частки фінансових ресурсів держави при формуванні бюджетних і позабюджетних фондів, що необхідні для фінансового забезпечення виконання державою покладених на неї функцій.

За умов функціонування ринкової економіки в системі формування доходів бюджетів держави провідною і основною є податкова форма фінансових взаємовідносин держави та її суб'єктів. На сьогодні податки забезпечують майже 80% від обсягів доходів зведеного бюджету України.

Важливим є питання формування належних відносин між платниками податків та органами державної податкової служби, безумовного дотримання норм податкового законодавства та підтримки високої податкової дисципліни є чітке визначення та врегулювання у законодавчому порядку прав та обов'язків платників податків, а також органів ДПС.

Поряд з різними механізмами стимулювання добровільної сплати податків податкові органи України широко застосовують різні види організації роботи з платниками податків, що спрощує взаємовідносини між ними, збільшує обсяг надходжень до бюджету і сприяє впевненості та довіри платників до органів податкової служби.

1. Система органів державної податкової служби та їх завдання

Управління оподатковуванням в Україні являє собою єдину централізовану систему, побудовану за принципом багаторівневої ієрархічної організації. Кожний рівень має свої функції і специфіку.

Статус Державної податкової служби в Україні, її функції і правові основи діяльності регулюються Законом України «Про Державну податкову службу в Україні» і постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення діяльності Державної податкової адміністрації України».

До системи органів державної податкової служби належать:

• Державна податкова адміністрація України;

• державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі;

• державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах - органи державної податкової служби.

У складі органів державної податкової служби знаходяться відповідні спеціальні підрозділи по боротьбі з податковими правопорушеннями - податкова міліція.

Державна податкова адміністрація України залежно від кількості платників податків та інших місцевих умов може утворювати міжрайонні (на два і більше районів), об'єднані (на місто і район) державні податкові інспекції та у їх складі відповідні підрозділи податкової міліції.

У Державній податковій адміністрації України та державних податкових адміністраціях в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі утворюються колегії. Чисельність і склад колегії Державної податкової адміністрації України затверджуються Кабінетом Міністрів України, а колегій державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі - Державною податковою адміністрацією України. Колегії є дорадчими органами і розглядають найважливіші напрями діяльності відповідних державних податкових адміністрацій.

Структура Державної податкової адміністрації України затверджується Кабінетом Міністрів України.

Завданнями органів державної податкової служби є:

o здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством ( податки, інші платежі);

o внесення у встановленому порядку пропозицій щодо вдосконалення податкового законодавства;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Основні напрямки роботи податкових органів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок