Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Організація обліку матеріальних запасів

Організація обліку матеріальних запасів

Назва:
Організація обліку матеріальних запасів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,22 KB
Завантажень:
574
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реформування бухгалтерського обліку в Україні не проходить повз таку ділянку, як облік запасів. Оскільки запаси є однією з основних складових господарської діяльності будь-якого підприємства, а особливо переробної промисловості, то правильна організація обліку є запорукою збереження їх кількості та якості, зменшення матеріальних затрат і відходів тощо.

Організація обліку будь-якої ділянки полягає в цілеспрямованому впорядкуванні та удосконаленні механізму, структури та процесів бухгалтерського обліку. Значна плинність трансформаційних процесів в економіці країни та бухгалтерському обліку останнім часом змушують знову і знову повертатись до цього питання. Незважаючи на ряд публікацій з питань удосконалення організації обліку запасів (Ю.В. Бакун – в торговельних підприємствах, Н.П. Мельник – на підприємствах автотранспорту) багато питань потребують подальшого дослідження з метою вдосконалення та повної адаптації обліку до сучасних умов господарювання.

Організацію обліку запасів на підприємствах переробної промисловості доцільно розглядати в розрізі таких аспектів:

– фінансовий, управлінський та податковий облік запасів;

– документальне оформлення наявності та руху запасів за всіма стадіями ( придбання, переробка, реалізація);

– облік запасів за місцями їх зберігання та використання ( склади, кладові, цехи тощо);

– оцінка запасів на всіх стадіях їх просування та організація обліку і розподілу транспортно-заготівельних витрат;

– синтетичний та аналітичний облік запасів у бухгалтерії ( системи, форми обліку, рахунки першого, другого та третього порядку, реєстри обліку);

– організація роботи облікового апарату, що має відношення до обліку запасів (бухгалтери, матеріально відповідальні особи тощо).

Кожен з аспектів організації обліку запасів має цілий ряд проблемних питань сьогодення. З метою дотримання чинного законодавства України необхідно перш за все дотримуватись принципів бухгалтерського обліку господарської діяльності, в тому числі операцій з запасами:

– обачності щодо незавищення оцінки активів та незаниження обсягу їх витрат;

– повного висвітлення даних про фактичні та потенційні наслідки господарських операцій із запасами;

– послідовності застосування форм, методів і способів обліку запасів на підприємстві;

– автономності відображення запасів підприємства від майна власника;

– безперервності діяльності підприємства;

– доходи і витрати, пов’язані із запасами, відображаються в момент їх виникнення, незалежно від дати надходження або сплати грошових коштів;

– відображення операцій з руху запасів щодо їх економічної суті;

– визначення пріоритетною оцінку запасів підприємства, виходячи із витрат на виробництво та придбання;

– вимірювання та узагальнення всіх господарських операцій з обліку запасів в єдиному грошовому вимірнику;

– періодичне визначення наявності запасів на певну дату на підприємстві та визначення обсягу їх витрат за відповідний період і відображення таких даних у звітності.

Організовуючи фінансовий облік запасів необхідно перш за все керуватися Законом України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” [1], національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 9 “Запаси”[2], який не суперечить міжнародному стандарту бухгалтерського обліку 2 “Запаси” [3].

При організації фінансового обліку запасів значну увагу потрібно приділяти напряму їх використання в подальшому у виробництві – як сировина та матеріали, для продажу – товари, видача спецодягу, виплата натуральної оплати праці готовою продукцією, використання на адміністративні потреби тощо. Зазначені особливості мають відповідний вплив на організацію обліку запасів.

З введенням у дію Закону “Про оподаткування прибутку підприємств” [4] було введено поняття податкового обліку, що відповідно зумовило особливість обліку запасів для цілей оподаткування. З цією метою суб’єкти господарювання – платники податку на прибуток – змушені вести облік приросту ( убутку ) балансової вартості покупних товарів, матеріалів, сировини (палива), комплектуючих виробів і напівфабрикатів на складах, у незавершеному виробництві і залишках готової продукції (у тому числі малоцінних предметів на складах ) та облік бракованих товарів, повернутих покупцями у разі здійснення гарантійних замін товарів, а також обліку покупців, які отримали таку заміну або послуги з ремонту (обслуговування).

При організації управлінського обліку запасів велике значення має його оперативність, забезпечення інформаційних потреб менеджерів усіх рівнів управління підприємством, зберігання комерційної таємниці тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Організація обліку матеріальних запасів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок